Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normálisan "viselk...

Szerintetek normálisan "viselkedek" ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Jöhetnek szülők, geyrekek válasza.

Szóval én egy 19 éves lány vagyok. Apukám 56 éves májrákos, de úgy próbál élni, hogy előttem ne mutassa ki fájdalmait. Néha vannak viták, bár én mindent megteszek. Anyukámtól külön élek, már több mint két éve. Ő is beteg, agyvérzése volt, pszichikailag nincs jól, ő nagymamámmal él.És 51 éves.

Minden tőlem telhetőt megteszek, főzök itthol, mosok, takarítok és tanulok is iskolába. Igazából kevés barátom van, de az a kevés legalább őszinte.

Nem szoktam kijárni bulizni, haverkodni stb. (nem igazán kedvelem a társaságot)

Van amikor nagyon magam alatt vagyok. Mostanában viszont elég sok pozitív dolog történik velem, kezd helyreállni az életem.

Ti mit tennétek, változtatnátok valamit a helyembe?

Tennétek valamit másként?

Viszont szoktam járni 2-3 hétben pszichoterapiára.

És egy-egy periódusban elég sokat tanulok, választott témákból.



2016. máj. 11. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
Ezt neked kell eldönteni hogy jó így de te magad mondtad elég sok pozitív dolog ért kezd helyreállni az életed ez arra utal hogy neked jó így
2016. máj. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez is igaz:)
2016. máj. 11. 15:11
 3/5 anonim válasza:
98%
Csodálatos lány lehetsz Büszkék lehetnek rád a szüleid példa értékű az amit csinálsz kitartást.Szerintem légy jóban a szüleiddel próbálj saját talpadra állni.
2016. máj. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is minden elismerésem, hogy ezt így vállalod és megteszed.


Amire a helyedben odafigyelnék, hogy feltétlen legyen minden nap valamennyi idöd - 1-2 óra -, amikor nem másért teszel valamit, hanem magadra koncentrálsz, valami hibbiddal foglalkozol, vagy legalább is azt csinálsz, ami neked örömet okoz és kicsit lelazít. Ez a feltöltödés nagyon fontos, és utána sokkal jobban birod a mindennapokat.


Meg arra is próbálj felkészülni, hogy ha édesapád már nem lesz - mert ez azért idövel bekövetkezik -, akkor ne legyen hirtelen az, hogy megszünt minden, ami az életedet kitöltötte, készülj már most az ezutáni idöszakra is. EZ lehet, hogy most valamennyire kegyetlennek hallatszik, de ennek ellenére fontos.


Minden jót és sok-sok eröt kívánok neked!

2016. máj. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, egyébként utolsó válaszoló sajnos már felkészültem arra az időszakra is, sőt már el is képzeltem milyen lesz akkor.

De mindez így van rendjén bele kell törődni.

2016. máj. 11. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!