Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Velem van a baj? Tényleg nem...

Velem van a baj? Tényleg nem tudok normálisan gyászolni?

Figyelt kérdés
Pár napja meghalt egy közeli hozzátartozónk, idős volt már nagyon, a családon látszik, hogy össze van törve, rajtam viszont egyátalán nem. Emiatt, hogy nem sírok mások előtt, nem beszélek róla, nem zökkentem ki a hétköznapokból, a családom nagyon rossz szemmel néz rám. Megkaptam tőlük, hogy érzéketlen és szívtelen vagyok, és, hogy még egy 5 éves is jobban felfogja ennek a súlyát. Minden rajtam csattan. Pedig én is nagyon rosszul érzem magam, attól, hogy nem látszik rajtam, csak én ezt nem tudom kimutatni. Akkor jönnek ki az érzések, mikor egyedül vagyok. Viszont már az egész család azzal van elfoglalva, hogy én milyen vagyok és kezd nagyon bűntudatom lenni, kezdem azt érezni, hogy tényleg nem gyászolom meg tisztességesen.
2015. nov. 7. 22:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem ertem az emberekbe (tisztelet a kivetelnek) h mert kell mindig a masikkal foglalkozni? Vki jobban vki kevesbe tudja kimutatni az erzeseit, erzelmeit, ennyi. Nincs ebben semmi rossz, nem lehet minden ember egyforma..
2015. nov. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy veled lenne a baj, főleg, hogy írod, igenis megvisel, csak nem látszik rajtad. Nem mindenki olyan, hogy látványosan összetörik... S miért baj, ha nem zökkensz ki a hétköznapokból? Nem is értem.
2015. nov. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%
Fura család, ahol elvárás a rosszkedv.
2015. nov. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Hát mert van, aki szabadságot is kivett emiatt én meg ma is elmentem a barátaimmal kávézni.
2015. nov. 7. 22:34
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Barmilyen rossz is egy közeli hozzatartozo elvesztese, de ettöl az idö megy tovabb, muszaj tovabb lepni.

Fel eve vesztettem el apamat, a napnak nincs olyan perce h ne gondolnek ra annyira hianyzik, de attol meg nem fogok latvanyosan zokogni a rokonsag elött.

2015. nov. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Igen, úgy érzem, hogy itt most kötelező lenne látványosan szenvedni, mert, ha nem teszem megharagudnak.

Először mikor közölték velem, hogy mi történt fel se fogtam, csak két nappal később kezdett tudatosulni bennem, hogy mi is történt, akkor sírtam először. Azóta néha, ha egyedül vagyok, meg persze rossz, de öreg volt már, nagyon beteg, azt is érzem, hogy jobb így már Neki. Valóban nem fáj annyira, mintha mondjuk egy szülőmet vesztettem volna el, de nem is álltunk olyan közel egymáshoz, inkább mikor kisebb voltam, arra viszont már nem nagyon emlékszek.

2015. nov. 7. 22:38
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem veled van a baj, hanem a családtagjaid furcsák.
2015. nov. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan közöld velük, hogy akik igazán gyászolnak, azoknak nincs energiájuk azt méricskélni centivel, hogy mások mennyire gyászolnak.


Ez nevetséges...

2015. nov. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Tenyleg eleg fura csalad..
2015. nov. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagyon rosszul érzem egyébként magam miattuk is, már lassan alig bírok a szemükbe nézni, mert tudom mit gondolnak. Meg tegnap is megkérdeztem, hogy hova lett eltéve a hajszárító, mert nem találtam (ilyen tök hülyeség) erre leordították a fejem, hogy de jó, hogy ilyenkor is rajtuk keresek mindent meg, hogy ez a legnagyobb problémám, keressem én, nekem úgysincs semmi bajom. Mondom jó bocsánat és ott is hagytam őket. Tényleg megértem meg próbálok elnéző lenni velük, csak közben azért nekem se könnyű ezt kezelni.
2015. nov. 7. 23:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!