Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Válás után mennyi időnek kell...

Válás után mennyi időnek kell eltelni hogy normálisan beszéljenek egymással a felek és ne úgy mint a kutyával?

Figyelt kérdés
2015. nov. 8. 21:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
56%
Nálunk 4 év.
2015. nov. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%
Normális emberek esetén egyáltalán nem fordul elö, hogy úgy beszéljenek egymással, mint a kutyával, hanem a válás elött, alatt és után is kultúrált emberi hangnemben teszik.
2015. nov. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%
Igaza van a másodiknak.
2015. nov. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
73%
Mi együtt mentünk a válásra, együtt jöttünk el. Teljesen baráti kapcsolat maradt köztünk, hisz vannak közös gyermekeink. Heti szinten beszélünk telefonon, ha találkozunk az utcán váltunk pár szót, a gyerekeket mikor elviszi vagy vissza hozza behívom egy kávéra, ha vele van a párja akkor őt is.
2015. nov. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Mi bajotok van az első válaszával? Hmm?
2015. nov. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Jézusom ezt most komolyan gondoljátok? Elválni akkor válunk elvileg ha súlyos gondok vannak és nyilván nem azért mert rosszul nyomott ki egy fogkrémes tubust valaki. És az hogy behívod egy kávéra nahát ahhoz szerintem sok idő kell.....de alap lenne hohy ne a@ázzuk egymást, még akkor se ha megcsalásról, pénzről, gyerekről van szó. Én nem ilyen vagyok de sokan ilyenek sajnos.
2015. nov. 9. 09:10
 7/16 anonim ***** válasza:
79%

Nincs egy éve, hogy elváltam, és nagyon csúnya válásunk volt (félrelépés az ex részéről, a többit kitalálhatod). Természetesen a válóper beadásáig volt pár nagy veszekedés, mivel lebukott, ezt nem szépítem. De mióta különköltöztünk, teljesen rendeződött a viszony a körülményekhez képest. Persze a gyerekek miatt. Igenis behívom kávéra, ha várnia kell a gyerekekre, és megerőltetem magam, hogy kulturált felnőttek módjára elbeszélgessünk. Nekem ez nagyon fontos, épp elég nagy baj a gyerekeknek, hogy nem élünk már együtt, a lehető legkevesebb sérülést szeretném okozni nekik. Ez működni látszik.


Kompromisszum és kommunikáció kérdése.

2015. nov. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"Jézusom ezt most komolyan gondoljátok? Elválni akkor válunk elvileg ha súlyos gondok vannak és nyilván nem azért mert rosszul nyomott ki egy fogkrémes tubust valaki."

Ebben igazad van, NEM fogkrémes tubusrólvan/volt szó. De attól, hogy nem tud(t)unk tovább együttélni, még nem kell veszekedésnek, verekedésnek vagy egyéb atrocitásnak elöfordulni a két fél közt. Értelmes, felnött, kultúrált emberek meg tudják higgadtan beszélni, hogy ez nem megy, vége.


"És az hogy behívod egy kávéra nahát ahhoz szerintem sok idő kell.....de alap lenne hohy ne a@ázzuk egymást, még akkor se ha megcsalásról, pénzről, gyerekről van szó."


Miért ne hívhatnám be egy kávéra - ezt egy teljesen közömbös imserössel ie megteszem, és az ex azért ennel több, mert egy ideig az életem része volt.

Anyázás meg soha nem jött szóba, ez csak igen primitív emberek módszere.

Megcsalás ugyan nem volt - mert ez igencsak alávaló dolog, de gyerekek, vagyon volt. Ezt is megbeszéltük és semmiféle probléma nem volt emiatt köztünk.


A mai napig - sok éve volt a válás - jó ismerösök vagyunk, pedig már a gyerekek is önállóak.

2015. nov. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Hát igen évek után így már el tudom képzelni a jó kapcsolatot. De sajnos akik frissen szenvedik mindezt ott nem müködik a jópofizás legjobb esetben is csak a normális kultúrált megbeszélés.
2015. nov. 9. 12:10
 10/16 A kérdező kommentje:
És azt te honnajn tudod hogy megcsalás nem volt?:) Csak nem mondta el esetleg. Sajnos mindenütt van, hülyének nézni meg csak azt lehet aki hagyja magát.
2015. nov. 9. 12:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!