Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fizetnem kellene a szüleimnek...

Fizetnem kellene a szüleimnek mert otthon lakok?

Figyelt kérdés

Fizetnem kell-e a szüleimnek azért mert otthon lakok, fogyasztom a vizet, mosnak illetve főznek rám? Más családban is így működik? Tőlem elvárják, tehát havonta kell fizetnem egy bizonyos összeget,ha nem tudom fizetni egyéb okokból, akkor gyűlik, tehát van hogy összegyűlik 2-3 havi "lakbér"...és ez számon van tartva.

Dolgozom, de mellette esélyem sincs félre rakni, pedig nem keresek rosszul magyar átlaghoz képest=minimálbér.

Nem az lenne a szülő feladata, hogy segítse a gyermekét? Vélemények??


2016. máj. 16. 02:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Mennyi az a lóvé amit elkérnek tőled a szüleid, megkérdezhetem ? És az sem mindegy mennyi idős vagy illetve, hogy milyen az anyagi helyzetetek , rá vannak szorulva a szüleid arra, hogy besegíts nekik anyagiakban ?
2016. máj. 16. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Fish1 ***** válasza:
84%

Szerintem ez normál esetben mindenhol így van. Arra nézve is hasznos, hogy nem leszel elveszett, amikor majd nem otthon laksz. Akkor is kell fizetned a számlákat. :)

Szerintem egy szülőnek nem feladata, hogy a felnőtt, keresőképes gyerekét eltartsa.

2016. máj. 16. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
66%

Nem!

Nem azért, mert otthon laksz, hanem azért, mert ez plusz pénzbe kerül!

A téli fűtés szempontjából mindegy, hányan élvezik a meleget a közösen használt helyiségekben. Ám jobban fűtesz abban a szobában, amelyik a "tied", mintha üres lenne.

Villany is több fogy, a vízről már nem is beszélve.

Ha nem otthon laknál, nem nyitnák meg a csapot ezzel a jelszóval: "most fürdene aranyos kis utódom".

.

Ahol két ember jóllakik, jut a harmadiknak is - tartja a mondás.

Ez igaz, de csak JUT!

Kivánság nincs!

.

Kitakarítod szobádat? Nem anyád helyett teszed, hiszen a magad koszát távolítod el. Reggel, felkelés után rendbe rakod szamárfészked?

.

Van munkahelyed, ahogy írod.

Ha ilyen minőségű ellátást akarsz, próbaképp költött panzióba.

Ott is mosnak-főznek-takarítanak rád. Aztán figyeld, mennyibe kerül.

Ha nem vagy lusta, ne a panziót vélaszd, hanem albérletet.

Még annál is olcsóbb, ha ágyrajáró leszel.

.

Esélyed sincs félre rakni béredből - írod.

Nos, ugyanennyiből más családot tud eltartani.

.

Nőjjél fel, hagyj fel "anyuci pici gyereke" móddal, vagy hozzájárulsz a MamaHotel fenntartásához, vagy pedig éljed életed - külön!

2016. máj. 16. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
36%

Elkapkodtam, de fontos:

Tényleg azt hiszed, hogy kérdésed az "Ezotéria" kategóriának "Asztrológia, horoszkóp" alketegóriájába tartozik?

Remélem, nem tudatlanság, hanem figyelmetlenség!

Ha viszont ennyire figyelmetlen vagy, akkor nehezen fogsz egyedül megélni.

2016. máj. 16. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
10%
Szereted őket?
2016. máj. 16. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
9%
20% szerintem alapból elkérhető 50 ezer forintig erejéig.
2016. máj. 16. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
én nekem azt mondták hogy fizetek vagy elköltözök.elköltöztem
2016. máj. 16. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
71%

Mi attól a perctől kezdve, ahogy befejeztük az iskolát és saját keresetünk lett, annak 10 %-át adtuk be a családi közös kasszába, rezsire-kajára! És attól kezdve még a maradékból mi magunknak kellett megoldani az öltözködést is, és gyakorlatilag csak a többivel gazdálkodhattunk szabadon: vagy szórakoztunk, vagy spóroltunk valami nagyobb értékre...

Persze, ha hónap végén megszorultunk, kaphattunk "családi kölcsönt", de azt bizony a következő fizetéskor meg kellett adni!!!


Csak így lehet megtanulni, a pénzt kezelni!!!

És amikor már eljutsz odáig, hogy jól tudod kezelni, hogy hónap végén sincs olyan, hogy elfogyott... akkor lettél valóban felnőtt!!

2016. máj. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
67%
Hajnali kettőkor megírva, horoszkóp kategoriába LOL.. Egyébként miért lenne kötelesége a szüleidnek eltartani ha már dolgozol? Ki fog eltartani ha ők már nem lesznek? Gondolkodj el egy kicsit..
2016. máj. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
14%
Nàlunk ilyen nincs. Egyedül a sajàt kajàmat veszem meg, mivel elèg különlegeseket szeretek, de màst nem fizetek. A szüleid ezzel otthon akarnak tartani örökre, mert ha nem raksz fèlre, nem tudsz hova lèpni.
2016. máj. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!