Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kellene ezt normálisan...

KNora kérdése:

Hogyan kellene ezt normálisan csinálni?

Figyelt kérdés

Férjemmel 5 éve vagyunk együtt, mindkettőnknek 2. házassága,2-2 gyereket hoztunk.Az én gyerekeim velünk élnek, az ővéi az anyjukkal és 2 hetente 4 napig voltak nálunk. Sajnos ezek a hvg-k nem kovácsoltak össze bennünket, sőt: azt látom h a két tizenéves fiúval már semelyikünknek nincs kapcsolata. Megjönnek, leülnek a számítógép elé és ennyi. Se köszönés, se pár szó hogy hogy vagy v valami,állandóan pánzt tarhálnak az apjuktól (ez az egyetlen amivel még fel lehet kelteni az érdeklődésüket) de egy normális szavuk nincs hozzá sem. Úgy telnek el a 4 napok h ki se jönnek a szobából, az apjuk se megy be mert nem akarják. Velem szóba se állnak és a mostohatesóikkal sem. Most költözünk új lakásba és a férjem szeretné ha a fiai többet lennének velünk, kb amikor csak akarnak. Hozzánk kellene költözninük-mondja. Nem érdekli h így se jövünk ki a a kajapénzből-hála a maximális tartásdíjnak amit az exe kizsarolt anno- és gondot okoz a 2 etetése is hó végén. A gyerekeink nem szeretik egymást, a fiai nem szeretnek minket, az apjukat pedig egyenesen lenézik mert anya új pasija jobban keres és nem ehhez a szinthez vannak szokva. Az enyémeknek így még kevesebb jut mindenből.

A férjem nem hajlandó vitázni ezen, meggyőződése h a fiúk majd "visszatérnek" hozzá ha lenyűgözi őket egy saját szobával, vagy remek (drága) programokkal. Azonnal lesöpri ezt a témát pedig ha itt vannak a gyerekek én főzök rájuk és én rámolok utánuk mert ugye őket semmire sem lehet megkérni és a férjem nem segít a házimunkában. Amíg anyámnál laktunk miatta nem lehetett egy perc nyugtom, most végre elmehetünk. De az én helyzetem semmit sem fog változni. Ugyanúgy nem szólhatok bele semmibe sem? Maradok továbbra is cseléd csak egy másik házban?



2016. máj. 23. 14:33
 1/10 anonim ***** válasza:

Közös ház, közös döntés. Tehát csak akkor lehet így vagy úgy, ha megegyeztek.


Ha nálatok laknának teljesen a fiúk, akkor nem ti fizettek családit hanem ti kapjátok. Annak nincs értelme, hogy legyen egy szobájuk, ahová időnként bemennek játszani, etetitek őket és fizetitek továbbra is az azonos családit.

2016. máj. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

óóó ismerős ez az egész nap gép előtt levés...

mennyi idősek pontosan?

simán lehetne korlátozni a gépezési időt X órára naponta...

mi az, hogy nem köszönnek, hanem egyből gépezés???

A férjednek meg össze kéne szednie azt a csepp kis eszét és nem kinyalni a fiúk seggét, hogy ő legyen a minta apa a szemükben, hanem megnevelni őket...azért a bunkóságnak is van határa...főleg ilyen körülmények között gondolkodhatna kicsit...


23F

2016. máj. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Snorri ***** válasza:
97%
Ne haragudj, hogy ezt mondom, de 2. házasságra sem sikerült társat találnod magadnak. Soha nem tudnék olyan mellett élni, aki semmibe vesz. Mi az, hogy nem hajlandó vitázni? Nem csak ő dönt. Ne hagyd magad! Mond meg neki, hogy vagy megbeszélitek, vagy kereshet 3. feleséget magának. Komolyan jó ez neked? Tényleg csak egy cseléd akarsz maradni? És a gyerekeid érdekei? Na ne, én inkább élnék egyedül, mint egy ilyen ember mellett....
2016. máj. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A fiúk 15-17 évesek. A számítógép-korlátozást már korábban kellett volna bevezetni, de sajnos eléggé elkényeztette őket a válás után.Már több éve ez a gyakorlat, már sokkal előttem is így ment.

A férjem meg nem mer korlátozni mert retteg h mégjobban elveszti őket.

Nem akarja hallani h már rég elveszett ez a kapcsolt. Azt meg főleg nem h attól h ő akarja még nem fog működni a fiai nélkül.

2016. máj. 23. 14:43
 5/10 anonim ***** válasza:
45%
Ennyi idősen a fiúk dönthetnek arról, hogy kivel akarnak élni, és ők nagyon világossá teszik nap mint nap, hogy nem az apjukkal. De ha 10 évvel fiatalabbak lennének, akkor se ítélné őket az apjuknak a bíróság. Nincs mitől félned.
2016. máj. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%

mivel játszanak annyit?

lehet olyasmi programmal ki lehetne csalni őket...

az itt a legnagyobb baj, hogy a férjed nem mer semmit tenni...

azért durva, hogy ilyen idősen még köszönni se köszönnek...eléggé el lett baxva a nevelésük...

mondjuk a válást nem csak a szülők szenvedik el...nálunk is széthullott a család, na akkor én is menekültem mindenki elől, mert csak a szidást hallottam, mindenki szidott mindenkit és a t0k0m tele volt, szóval ez is elindíthatta ezt a lavinát...

az a gond ilyen korban már nehezebben lehet nevelni őket, főleg ilyen körülmények között, hogy "ha nevelni akarsz akkor nem jövök többet" ütőkártyával a kezükben állnak szembe az apával...


23F

2016. máj. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen, az egyetlen ami életet h a fiúk talán egyre kevesebbet jönnek majd.Mert jobb dolguk is lesz.

Nem tehetek róla, de erről álmodozom. Nem akarom h a férjem boldogtalan legyen, de ezektől az együttlétektől sem az. Nem vagyok egy gonosz mostoha, de belefáradtam a sikertelenségbe és abba h hiába is próbálkozna a férjem, azonnal lerázzák, kinevetik vagy leszarják.Lehet, az anyjuk keze is benne van a dologban de lehet h tényleg ilyenek.

2016. máj. 23. 14:53
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne hagyd már ennyire magadat!

Nehogymár ők parancsolgatnak majd neked/nektek!

Ja, és hogyha továbbra is így elnézitek nekik, hogy így semmibe vesznek, akkor később már követelőzni is fognak!

2016. máj. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felesleges konfrontálódnod férjed gyerekeivel, és azzal sem teszel jól magadnak ha előtte, a gyerekkel kapcsolatos kritikákat fogalmazol meg. Hagyd hogy csak el legyenek nálatok. A te nézőpontodból tényleg az a legjobb, ha később már unalmasnak fogják tartania azt, hogy nálatok sokat tanyázzanak, és ha nevelőapjuk jól pénzeli őket, akkor talán apjuktól is kevesebb havi lóvét akasztanak le.
2016. máj. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
25%

"Hozzánk kellene költözninük-mondja. Nem érdekli h így se jövünk ki a a kajapénzből-hála a maximális tartásdíjnak amit az exe kizsarolt anno- és gondot okoz a 2 etetése is hó végén"


Naná, hogy így gondolja. Elvégre a tieid is veletek laknak, akkor az övéi miért ne? Ha pedig nem jöttök ki a pénzből, akkor nem az a megoldás, hogy az öviétől vesztek el, hanem "zsarolj ki" te is a tiedid apjától többet. Ne nagyon forszírozd, hogy nem akarod a fiait látni, költeni rájuk, mert addig, amíg a te gyerekeid veletek laknak, ez nem jogos. És ez teljesen független attól, hogy melyik gyerek hogyan viselkedik.

2016. máj. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!