Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt csak én tartom pazarlásnak...

Ezt csak én tartom pazarlásnak, vagy érthető?

Figyelt kérdés

A telkünk két házunk volt (az egyik a nagyszüleimé akik már meghaltak)

Mikor anyukám is meghalt apám elkezdett inni, én pedig inkább átköltöztem a nagyszüleim házába, hogy ne kelljen apámmal egy légtérben lennem.A bátyám nagyon jól el van vele, így ő ott maradt.

Mára egyedül tartom fent ezt a házat, megélek a fizetésemből, és még félre is tudok tenni.

Apám az iszik ahogy tud, alig van pénze, mindig kér, mindig mástól várja a megoldást, ő szegény,öreg.Sorra találja ki,hogy kötelességem őt eltartani, mert ez törvénybe van foglalva meg minden ilyen baromságot, szóval most azonnal adjak minimum 20 ezret, és békén hagy (1 hétig)

Volt,hogy befizettem egy-egy számlát, de annak sincs értelme, mert ha befizetem, akkor ő elissza azt a pénzt, amit ő akart rá befizetni (tehát fizetgeti ő a számláit, de sokszor elmarad, kicsúszik a határidőből, lekapcsolnak neki ezt-azt, és ha van egy 20-asa akkor mondjuk én befizetem a számlát, ő meg elissza a saját húszasát hisz a számla be lett fizetve, de nem azt csinálja,hogy azt fizetné be amit 1 hét múlva kapcsolnak le, nem, azzal ráér akkor foglalkozni)

A bátyám is ad neki pénzt, és ketten nagyon jól kibeszélnek engem, hogy ülök a pénzen, ahelyett,hogy adnék, meg milyen dolog gyűjtögetni el kell költeni (alkoholra).

Bármit veszek, apám részéről az a vége,hogy szép-szép, de inkább neki adtam volna a pénzt, mert minek nekem mondjuk 20 ezerért cipő, ott a kínai 2 ezerért, a többit meg neki kellett volna adnom.

Viszont a bátyám meg folyamatosan a barátnőjéhez jár kocsival, és napi 5 ezret elkocsikázik, mert sikerült olyan lányt találnia aki 100 km-re lakik.

Van,hogy naponta találkoznak, természetesen mindig a bátyám megy.Ha esetleg maradna pénze akkor valami giccses, és persze felesleges dologra elkölti.

Alsó hangon is havi 50-80 ezret elautózik, és ez csak az üzemanyag.

Egyébként 200 ezret keres/hó, és egy forintot nem tesz félre, 1 éve dolgozik ott ahol, és keres ennyit, és nem vett még maradandó dolgot, de tényleg, semmit...apámnak ad még 50-et a többit meg eltékozolja, és apámnál eszik, régebben meg hozzám is átjárt, avagy a barátnőnél.

Engem viszont ez bosszant nagyon,hogy ennyire buta, szórja a pénzt, de én, aki normális ember módjára élek, én dögöljek meg a pénzemmel.

Igaz, a bátyám csak bólogat erre apámnak, meg helyesel, de az a vén hülye alkoholista is mit gondol magáról, miért az én pénzem kell neki?


2016. máj. 26. 14:27
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

Annyit tudok javasolni,hogy spórolj ahogy tudsz és lépj le.Vegyél saját házat.

Nem akarok most nyers lenni,de ha apukád meghal, akkor a telek és a két ház a tiéd és a bátyádé lesz.Akkor szépen eladjátok és ki-ki éli tovább az életét.

Jogilag most van tulajdonrészed valamelyik házból?Öröklés útján a nagyszüleid vagy édesanyád után?


Tényleg sajnállak,hogy ennyi veszteséget kellett átélned.És a családod megmaradt része pedig megéri a pénzét..

Én mindenképpen lelépnék.Csak megkeserítik így az életed.Soha nem lesz jó amit csinálsz.

Esetleg még egy elvonókúrát lehetne megpróbálni apukádnál.Sajnos nem tudom hogy megy, mert nem Magyarországon élek. De biztosan van ilyen lehetőség. Te tudod,hogy "ér -e annyit" apukád,hogy próbáld megmenteni és leszoktatni a piáról. Mert ahogy most van,az nem állapot.

A tesód sem normális,hogy ehhez asszisztál és szerinte te vagy a rossz, mert nem adsz neki több pénzt.

Amúgy szülőtartás tényleg létezik, de apukád hiába próbálkozna , érdemtelenség miatt úgyis elutasítanák.

2016. máj. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%

Tényleg hosszú, de legalább zavaros is.


Mi is a problemád?


Hogy apád, bátyád, beleszól hány forintos cipőt veszel? Honnan tudják? Bedobod a postaládájukba az árcédulát, vagy mi?


Vagy hogy a bátyád mennyit autózik a barátnőjéhez? És eltékozolja a pénzét, amit ő keres? Mi közöd hozzá?

2016. máj. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
8%

Az a része, hogy úgymond köteles vagy eltartani a szülőd, valóban igaz. Törvénybe van foglalva. Az, hogy ehhez pontosan milyen feltételek és eljárás kell..nem tudom, de valóban van ilyen.

Ne adj nekik. Vagy csak annyit, amennyit nem sajnálsz,mindegy,hogy mire költök. Ha elisszák, elautókázzák, az ő bajuk. Te határold el magad a problémájuktól. Vagy add el a házat és húzz el messzire....

2016. máj. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A szülőtartás azokra vonatkozik, akik önhibájukon kívül nem tudják eltartani magukat. Ebből a körből az alkoholisták kapásból kiesnek.


DE! Ahogy nekik semmi közük ahhoz, hogy te mennyit költesz egy cipőre, neked sincs semmi közük ahhoz, hogy a bátyád mennyit költ benzinre (vagy akár az apád alkoholra).


Szakadjatok el egymás pénztárcájától!

2016. máj. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, csak azt a szülőt kell eltartani, aki egyrészt nem vált erre érdemtelenné, másrészt önhibáján kívül nem tudja eltartani magát. Az, hogy elissza a pénzét, nem önhibáján kívül történik.
2016. máj. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ki örökölte a nagyszülők házát? Ha kettőtöké a ház bátyáddal (édesanyátok után), akkor adjátok el, és hagyd ott a fenébe apádat, vegyél magadnak akár másik városban. Ha meg az övé, akkor így jártál, vagy maradsz és tűrsz tovább, vagy lelépsz albérletbe, legfeljebb kevesebbet tudsz félretenni.
2016. máj. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálatos a helyzet. Szerintem ez pazarlás. Nyilván ők bele akarnak szólni abba, hogy mire költöd a pénzed, hogy inkább nekik adjad, te pedig bele akarsz szólni abba, hogy ők mire költik a pénzt, hogy ne igyák és pazarolják el, hogy ne élősködjenek rajtad.

Nem vagy az apád apja. Amit ő elvár, az egy szerepcsere. A könnyebbik megoldást választja, hogy magatehetetlen gyerekkorába akar visszatérni, amikor valaki majd megoljda az életét, valaki ellátja, neki nem kell magáért tennie semmit. Te egy felnőtt ember vagy, és az ő gyereke, nem fordítva. Nehéz lesz, de meg kell próbálnod elszakadni. Keveset találkozni vele, egyre kevesebbet és kevesebbet beszélni, kerülni őket, lehetőleg elköltözni, amint lehet. Remélem, nem egyedül kell ezzel szembenézned.

2016. máj. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%
A szenvedélybetegség ellen sajnos eben az esetben csak a gyógyszeres orvosi kezelés segít. Bőr alá beültetnek egy lassan felszívódó gyógyszert, ami azonnal hányásos rosszullétet vált ki, mihelyt alkohol kerül a szervezetbe. Ha jól tudom, a TB nem támogatja, magánúton kell elvégeztetni a beavatkozást, de ha igazak azok a számok amelyeket leírsz a havi alkoholfogyasztásra vonatkozóan, akkor egy havi alkohol ára nagyjából fedezné a beavatkozás költségét.
2016. máj. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
költöz el azzal megszünik a probléma
2016. máj. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!