Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én vagyok túl követelődző,...

Én vagyok túl követelődző, érthető a kérésem a vőlegényem felé? Esetleg hagyjam a témát és ne akarjak rajta változtatni?

Figyelt kérdés

Tehát a probléma abból indult ki, hogy a párom nagyon, de nagyon vékony. 172 cm körül lehet magasságra és 55 kg környékén mozog. 31 évesen :( Ehet bármit, nem hízik. Régen mikor eljárt kicsit edzeni, formásodott és szedett magára egy kis súlyt. Nem lett 120 kilós kigyúrt állat, de ezt nem is szeretném. Mostanában rágom a fülét, hogy járjon el megint mozogni, mert nem jó ez így ahogy kinéz.Szeretem így is természetesen, mindig ilyen volt, nem jöttünk volna össze, ha nem tetszene, de tudom egészségileg is jobb lenne, ha mozogna.

Ő különböző kifogásokkal halogatja. Ezek közül a legnagyobb, hogy szokott fájni a mellkasa és fél, hogy rosszabb lesz. De ezzel a tünettel volt kivizsgáláson, semmi szervi baja. Én arra is gondoltam, hogy talán a véznasága okozza a problémát. És ha el sem kezdi, sosem tudjuk meg lesz e gond belőle, vagy esetleg segít.


2014. aug. 19. 14:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
49%
Ha ő elfogadja önmagát, te is fogadd el őt olyannak, ahogy kinéz. Ne erőltess rá olyat, amihez nincs motivációja.
2014. aug. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
Járjatok el együtt mozogni.
2014. aug. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
28%
Addig nem zavart a veznasaga, mar ahogy te hivod, mig meg nem kaptad. Most, hogy meg van, mar szeretned, hogy valahogy kinezzen, valld be. Nem vevo ra, szoval jobb ha keresel egy vastagabb palit.
2014. aug. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Őt is zavarja, mert ha strandos fotókon viszontlátja magát elszörnyülködik, nem akarja, hogy más lássa.


3-nak pedig, hidd el lehetett volna más, de nekem ő kell. Így van nem a külsejét szeretem. De miért szeretném azt, mikor az az évekkel változik. Én a természetét a belsőjét szeretem, jobb esetben az nem fog változni. Nem fogok ezért mást keresni. Ha ráuntam volna akkor nem most derülne ki a dolog, nem 1-2 éve vagyunk együtt.

2014. aug. 19. 14:32
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

nálunk a párom vékony, én meg duci :DD együtt járunk már 3 éve edzeni :D ö izomgyarapitás céljábol, én meg ugye a fogyás miatt.


ti is menjetek együtt.

2014. aug. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha komolyan fàjdalmat èrez gyakran, akkor menjen el màsik orvoshoz is kivizsgàlàsra. Sokszor sajnos nem olyan kèzzelfoghatò a fàjdalom oka, mint gondolnànk,ès valljuk be, az orvosok sem mindig alaposak.


Az biztos, hogy nem a vèkonysàga miatt èrez ìgy, ez hülyesèg.

2014. aug. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%
Semmi extra, pasiból van. Nekem minden alkalommal el kell mondanom a férjemnek, hogy nem csesztetni akarom, hanem az ő és a család érdekében emlékeztetem arra, foglalkozzon az egészségével. Elég unalmas, de sajna csak szájbarágva megy.
2014. aug. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%

A sport nem csak a kinézet miatt fontos, hanem az egészségmegőrzés szempontjából is. Talán erre kellene fektetned a hangsúlyt. Ne a kinézete miatt akarjon sportolni, hanem azért, hogy jobb legyen a közérzete, energikusabb legyen, stb.


Az írásod alapján úgy tűnik, hogy a párod régebben sem volt valami nagy sportember. Az 'eljárt kicsit edzeni' legalábbis erre enged következtetni. Ez alapján nem értem, hogy miért akarod most rávenni a mozgásra, ha eddig nem tetted. Egyébként a testalkata úgysem fog megváltozni a sport hatására, így ha csak a kinézete miatt akarod, akkor szerintem ne erőltetsd. Ha az egészsége miatt, az más kérdés.


Egyébként nincs pajzsmirigy-problémája?


Te sportolsz? Próbáljatok ki sokféle sportot, hátha valamilyik megtetszik neki.

2014. aug. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Volt több orvosnál. A legutolsó infó szerint asztma okozhatta a mellkasi problémát. Szerencsére nem súlyos az asztmája, de azt a kevés tünetet is enyhíthetné a sport és a mozgás.


Én csak azért nem akarok mozogni járni, mert valamikor én is túl vékony voltam,48-50kg és most vagyok megelégedve a súlyommal. Nekem szerencsére magától megoldódott a vékonyságom problémája. Pontosabban a testfejlődéssel, hormonális változásokkal stb.

2014. aug. 19. 15:01
 10/16 A kérdező kommentje:

Nem csak most akarom rávenni, hanem időnként felvetődik nálunk a dolog, mivel nem akarom nap mint nap rágni a fülét. 1-2 havonta felhozom a témát, ő helyesel, hogy kellene, majd várom a végeredményt :D

Aztán rá kell jönnöm, hogy bólogat, hogy hallgassak :D


Nem nem volt hatalmas sportember, egy időben heti párszor elment konditerembe. De az a pici is pozitívan látszott rajta és ahogy mondod nem csak a külsején, hanem az energiáján is.


Én csak féltem, és azt remélem, hogy a sport jót tenne neki. :(

2014. aug. 19. 15:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!