Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mind vágyunk arra, hogy...

Mind vágyunk arra, hogy függetlenek legyünk, a saját életünket éljük, ebből jön a kérdés. Milyen értékeket kaptál, milyen útravalóval engedtek útnak a szüleid?

Figyelt kérdés
( Ha együtt laktok még a szülőkkel,akkor feltételes módú a kérdés)
2016. máj. 26. 17:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
19 évesen elköltöztem, 4 éves egyetem, fizettek mindent, albérlet, szórakozás, ruhák és cipők (ami nálam elég költséges). Majd most vettem egy lakást önerőből. Ha kellett valami akkor számíthattam rájuk, de kölcsönösen meglepjük egymást.
2016. máj. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%

Amikor egyetemre mentem, akkor nem tudtak anyagilag támogatni. Anyukám pesszimista volt, ő teljesen feleslegesnek tartotta, hogy egyetemre járjak, úgyis megbukok stb alapon. Előtte dolgoztam kb 6-8 hónapot, tettem félre pénzt abból tudtam megélni az egyetem alatt. Nagymamám volt aki anyagilag tudott támogatni, kisebb összegekkel. Az évek alatt megtanultam, csak magamra támaszkodhatok.


Azt még hozzá kell tennem, hogy a családtagjaim hozzáállása azóta se változott, aki tud támogat. Azonban lettek barátaim, házasság kilátásban, szóval segítünk egymásnak elég sokat családon belül, ahogy tudunk.

2016. máj. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Anyagi érték 21 évesen egy 28m2-es félkomfortos házrész volt, amit örökségem. Bent volt a víz, a villany, de nem volt benne fürdőszoba és a wc is pottyantós volt az udvaron. Így kezdődött az önálló életem. Nem anyagi érték annyi volt, hogy támogattak a diplomaszerzésben és megtanítottak arra is, hogy ha valamit el akarok érni, azért elsősorban nekem kell megküzdeni. Sikerült. ma már két szintes összkomfortos házam és jól jövedelmező saját vállalkozásom van.
2016. máj. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

18 évesen költöztem el albérletbe, 23 évesen végeztem az egyetemen. A képzés ingyenes volt, ösztöndíjat kaptam többször, a nyári hónapokban dolgoztam, abból fizettem pl. a nyaralásomat, vagy ha valami extrát szerettem volna magamnak. Az albérletet, hazautat, ételt, rezsit, ruházkodást, gyógyszereket ők állták. Igaz, egy pici 1,5 szobás lakásban voltunk ketten egy barátnőmmel, így nem volt olyan megterhelő :)


23 évesen kiköltöztem külföldre és elkezdtem dolgozni, mindent én finanszíroztam. Azóta fordult a kocka, ha a szüleimnek kell valami én küldök pénzt lakásfelújításra, én fizetem a nyaralásukat, stb.

2016. máj. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
Hát én tökre nem vágyom az önnállóságra.
2016. máj. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
A 19.30-as válasza mellbevágó, de sajnos igaz. Egyre több fiatal nem kíván kirepülni a családi fészekből, mert az önállósodás túl sok felelősséggel, anyagi teherrel jár. Kényelmi okokból sokkal inkább szeretnének a szülők nyakán élősködni, mint bevállalni az önállósodással járó összes terhet. Ez elég elkeserítő, de sajnos egyre gyakoribb.
2016. máj. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%
20 evesen koltoztem el sajat lakasba, apam adott kb. 700 ezret, meg 2 telre valo tuzifat, es a sajat cimboraival felujjitottak a keritesem.
2016. máj. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Amíg elvégeztem az egyetemet, addig eltartottak, támogattak és már kisgyerekként megtanítottak, hogy tanulni jó dolog, tanulni érdemes és a tudás hatalom.


Amikor megkaptam a diplomámat, akkor kerestem (és találtam) munkát, elköltöztem, emellett családom és gyerekeink lettek, akiknek ugyanezt adom tovább.

2016. máj. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%
19:54 miért elkeserítő az, hogy a mai fiatalok nem akarnak szenvedni, vég nélkül feleslegesen gürcölni és tönkretenni ezért a boldogásuk, az életük és az egészségük? Az én szüleim pl egy istállóban kezdték. Ki az a h/lye aki erre aktívan vágyik? Semmi vonzó nincs abban a vergődésben amit az előttünk levő generáció csinál(t) hogy életben maradjon.
2016. máj. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ja és az, hogy valaki otthon él, nem jelenti azt, hogy élősködik. Dolgozni és fizetni otthonról is tud. Közben meg a többgenerációs együttélést visszasírják a szakértők. Akkor az nem élősködés?

És azt a részt is kifelejted, hogy a szülők egy része sem igazán akarja elengedni a gyerekeit.

2016. máj. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!