Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt már olyan élethelyzetetek...

Volt már olyan élethelyzetetek, amikor egyszer csak azt éreztétek, hogy nem a saját életeteket élitek? Ha igen, mitől múlt el?

Figyelt kérdés
Mondjuk minden rendben van az életetekben, látszólag semmi okotok erre. Szerető család, jó házasság, klassz gyerekek, normális körülmények stb. Mégis disszkomfort érzés hatalmasodik el rajtatok, kivágytok ebből az életből egy időre, de nem tudjátok, hogy hová, miért.... Talán szívesen elvonulnátok egyedül hónapokra valahol messze, egy más országban.... Eltávolodnátok egy időre teljesen mindenkitől, csak vadidegenek vegyenek körül, sem telefon, sem semmilyen kapcsolat senkivel, aki eddig az életed szereplője volt.... Miért vágyhatok erre? Ki volt már így?
2016. márc. 13. 19:02
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
80%

Aki tökéletes házasságban él, minden szép és jó az nem vágyik másra. Nekem a házasságommal volt bajom, úgy éreztem, hogy bele vagyok kényszerítve egy olyan helyzetben amit nem akarok, amit másképp képzeltem el. Úgy éreztem, hogy akaratlanul is kezdek úgy viselkedni, élni, létezni ahogy mások elvárják, ahogy a férjem akarja. Az akaraterőm a béka feneke alatt lett, lassan már azt is megkérdőjeleztem, hogy szeretem a rántott húst vagy sem..

Ebből csak menekülni lehetett, véglegesen.

2016. márc. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
77%
Én ekkor felemeltem a fenekem és munka és család mellett is önkénteskedést vállaltam. Nagyon jót tett, tudom ajánlani mindenkinek, aki nem találja a helyét, vagy magányos, vagy üresnek érzi magát, vagy csak egyszerűen unatkozik.. gyakorlatilag bármire gyógyír. Googlen rákeresel, hogy hozzád közel épp mi van, közösségi takarítás, vagy állatmenhely, vagy idősek/nagycsaládosok segítése... aztán amihez kedved van, oda jelentkezel.
2016. márc. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
46%
Miért van ez?Mert VÁLTOZUNK!Ez van és a másik nem tud követni minket!SAjnos ez van,az élet nem az állandóság,hanem a változás.
2016. márc. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb kaját is megunja az ember, ha mindennap azt eszi.:-) Nekem az utazás vagy más, család nélküli kikapcsolódás segít, meg a lelki szemetesládaként funkcionálás - az időnként rádöbbent, milyen jó dolgom van, becsüljem meg.
2016. márc. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
14%
Segíts magadon barátom viszony.hu kifejezetten házastársi unalomban szenvedőknek...
2016. márc. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem megszakadt a kapcsolatod a saját érzéseiddel már nagyon régen, és az értelmi elhatározásaid, kalkulációid alapján építetted fel az életedet. Ami nagyon nem jó. Mert ez nem neked való élet.


De az érzések, mint a víz alá nyomott gumimatrac, olyanok. Lenyomva kell tartani, amihez erő kell, különben feljönnek a színre.

2016. márc. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
:) Köszönöm az eddigi válaszokat! Olyasmiről lehet szó nálam, hogy sok-sok éve csak más emberek igényeit, szükségleteit tartom szem előtt és eszerint élek. Saját magamat mindig háttérbe szorítottam, olyannyira, hogy tulajdonképpen már nincsenek is vágyaim. Elveszett a személyiségem, nem ismerem már önmagam. Főleg csak anya vagyok és házvezetőnő, jó esetben feleség, ha a férjem is és én is otthon vagyunk. És ez az elfojtott "én" kezd ébredezni és kitörni vágyik. De nyilván nem mondhatom a családomnak, a gyerekeknek, hogy bocsi, de most elég belőletek, és elmegyek fél év szabira tőlük. Ha pedig feltöltekeztem, megtanultam ismét magammal törődni, akkor hazamegyek és folytatjuk, mintha mi sem történt volna...
2016. márc. 13. 19:30
 8/29 A kérdező kommentje:
6-os válaszoló, ez érdekes és mellbe vágó, amit írtál. Ezt emésztenem kell, talán meglátom, hogy igazad van...
2016. márc. 13. 19:32
 9/29 anonim ***** válasza:
És majdnem azt is leírtam, amit válaszoltál is 19.30-kor.:)
2016. márc. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

"Olyasmiről lehet szó nálam, hogy sok-sok éve csak más emberek igényeit, szükségleteit tartom szem előtt és eszerint élek."

És ebben tudod, még mi a csavar?

Hogy csak mások Általad VÉLT igényei, szükségletei azok, amiket szem előtt tartasz, és a valóságban többnyire nem is ezek az ő igényeik, szükségleteik.

Lehet, hogy ők szenvednek is attól, amit Te jó szándékból nekik csinálsz.

2016. márc. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!