Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan osszam be a pénzt,...

Hogyan osszam be a pénzt, mennyit adjak haza?

Figyelt kérdés
Szüleimmel élek, nem nagy a családi bevétel, nem vagyunk eleresztve.Az én fizetésem 65.000 ft volt legutóbb. A kérdésem az lenne, hogy ebből mennyi lenne amit beadtok? A rezsin, kaján kivül mindent magamnak rendezek. Tehát a ruházatot, ételt a munkára, a buszt, a hobbimat, a számlámat (mobil) stb rendezem. Ami nekem fix egy hónapban az 4.000 ft kaja+1.400 kávé, fodrász 3.000, kozmetikus 3.000-4.000, kozmetikum 1.500, telefon 4.000, busz kb 2.000 (csak ha esik az eső), havi kiruccanások 6.000, hobbi 3.000-4.000. +kiadások szülinap, névnap, akár havi 2 alkalom olykor, az 2x2.000. Extra kiadások nem havi szint: lábbeli 6.000-8.000 ft, esetleg valami hiányzó alap ruhadarab szintén pár ezer ft. Szerintem nem költök sokat ez egy alap. Nem igazán nassolok, sem üditőket nem vásárolok, olykor egy fagyit, vagy egy ropit ha ngyon megkivánom de le vagyok szokva róluk amióta tudatosabbn étkezem. És ide jön még a gyümölcs-zöldség havi 2.000 ft. Ezek kb a költségeim jelen pillanatban.
2016. jún. 2. 17:58
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
azért ezekből még lehet lefaragni jócskán. ha spórolni akarsz, akkor le kell mondanod még pár dologról(vagy ritkítani a fodrász-kozmetikus stb nem létszükséglet kategóriát)
2016. jún. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Magam festem a hajam+ nyiratkozom, a gyantázást kozmetikusra bizom. Valamint az arcbőröm sajnos elég érzékeny, és külön ápolást igényel (a bőrgyógyász 2x4.500 ft-os ápoló valamit ajánlott gondolod megvettem? Nem).
2016. jún. 2. 18:12
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
hát ha így számolgatom az összeget mikor cipőt veszel 40 000 ft feletti a költésed amúgy 36 körül megáll.A kozmetikus fodrászt szerintem lecsökkentheted két havonta bőven elég.Én olyan 25 ezer körül adnék haza mellette ha van vmi megvenném otthonra. Pl. kaja:Vagy kérdezd meg szüleidet az a legtisztább ,hogy mennyivel szállj be.Ha albiba mész sokkal többet kell fizetned.
2016. jún. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
98%

a szüleiddel beszéld meg.

megmondom őszintén,hogy én a helyükben nem kérnék egy forintot sem,hanem inkább bíztatnálak,hogy tanulj tovább,legalább egy szakmád legyen.. 65 ezer forintos fizetésből a büdös életben nem fogsz boldogulni. ha csak nem találsz egy pénzes fickót,akkor nem sok jövőd van így. tanulj még valamit, nem tudom hány éves vagy, de ha a huszonéveid elején,akkor még az első 2 szakma ingyenes is..

2016. jún. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A hobbimban reménykedem, azért csinálom, hogy iskola lehessen belőle vagy egy jobban fizető munkahely. Valójában esélyes, hogy ezzel fogok foglalkozni.
2016. jún. 2. 18:23
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a rezsibe kéne arányosan beszállnod,esetleg lenne egy hétvége,amikor te veszed az alapanyagot a főzéshez,és el is készíted. Ez csak egy ötlet. De inkább kérdezd a szüleidet,mire van szükségük,az a legtisztább.
2016. jún. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szüleidet kérdezd meg.
2016. jún. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%
szerintem a rezsin kaján túl nem kell mást, kivéve ha hirtelen épp megszorulnak de neked van párezer forintod nekik
2016. jún. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem sokat költesz hanem túl kevés a fizetésed. Ha ebből még haza kell adnod akkor félretenni nem fogsz tudni. Vagy jobban fizető munka után kellene nézned vagy pluszmunkát vállalni vagy tanulnod kellene. De ez a pénz megélni nagyon kevés éhen halni sok.
2016. jún. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A rezsire és az élelmiszerre költött összeg rád eső részét. Ha hárman vagytok, akkor az egyharmadát.
2016. jún. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!