Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyám úgy kezel mintha a...

Az anyám úgy kezel mintha a szolgája lennék. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Én 21 éves vagyok, öcsém 17. Hozzátenném, nem egy apától vagyunk, ők elváltak 14 éves koromba. Gyermekkorom óta megvoltunk különbözeteve egymástól. Az öcsém mindig jobban volt szeretve, legalább is anyám jobban a tudtomra adta. Öcsém focizik kicsi kora óta, anyám minden meccsén ott van, mert abba a hitben van, hogy majd egyszer milliardos focista lesz belőle (kétlem,de kívánom sikerüljön neki) Nem jár iskolába, otthon van egész nap, csúnyán beszél a nagymamámmal és még anyámmal is, minden megvan neki véve, iphone, a legújjabb nike cipők, hozzáteszem, egész nap otthon doglik és még a füvet sem hajlandó lenyirni. Én kijártam az iskolát, leérettségizem, 18 éves korom ota dolgozom, idén megyek továbbtanulni főiskolára. Anyám semmit sem értékel bennem, mindig segítettem neki, bárhova elvittem nagyon szivesen. Mindig próbáltam megválogatni, hogy hogy beszélek vele. De ha akármikor nemet mondok neki, azt mondja, hogy hülye rosszindulató r#banc vagyok, rám soha nem lehet számítani, pont olyan vagyok mint apám. Vett nekem egy kocsit, egyfolytába a szememre van hányva, hogy fizessem neki vissza. Csak akkor hajlandó felhívni, ha kell neki valami (mert nem lakom otthon), de azért soha, hogy sütött sütit, menjek át, v. csak úgy. A születésnapjaimom, rendre nincs ott, mert az öcsémnek meccse van, az fontosabb. Ha szólok, hogy az öcsém nem csinál semmit, le vagyok orditva, hogy fogjam be a szamat, mi közöm van hozzá. Ha megkérdezem miért nem jár iskolába, az a válasz, hogy a foci az fontosabb (holott nem kap pénzt érte, és egy kis vidéki csapatban játszik). Nekem mindenre pattanom kell, mindent meg kell csinálnom. Elegem van, hogy egy árva szeretetet nem kapok. Beszélni képtelenség vele, üvöltözik velem mint a sakál, hogy akkor nem kell neki a segitsegem, majd megoldja egyedul, nem is kell hozzájuk járni. Hozzáteszem, mikor átmegyek hozzá csak úgy beszélgetni, akkor az a válasz; Minek jöttél, beszelgetni. Mindig mindent megcsinálok, probalok segiteni, ahogy csak tudok neki, de mar kulon eletem van a parommal, es dolgozom is, nem erek ra mindig. Mellesleg öcsèm is igazán megeroltethetné magát. Ti mit tennétek hasonló esetben?
2016. jún. 4. 07:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Élném a saját életemet, mint egy felnőtt ember. És a lehető legkevesebbet foglalkoznék velük. 21 éves vagy, nem függsz anyukádtól.
2016. jún. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

NEm értelek, ha külön élsz, akkor miért nem válsz le róla?


Nem kell ugranod, ha hív (egyszerübb nem fogadni a hívást vagy letitlani), éld a saját életedet és ne féltékenykedj a testvéredre - ugyanis ahogy a kérdésedböl látom, ez élelted fö témája. Elhiszem, hogy rosszulesik, de ideje túllépni ezen és felnöni.

2016. jún. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Hagyd a fenébe. Fizesd ki neki az autót, és ne keresd többé. Ha hív, akkor szólj neki, hogy van egy másik gyereke is, forduljon hozzá.
2016. jún. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

Ha külön élsz, akkor nagyon egyszerű a megoldás: szabd meg te azt, hogy mikor mit csinálsz. Csak annyira tud csicskáztatni anyukád, amennyire hagyod.

Ne menj hozzá egy ideig, ha hiányzol neki, akkor talán nyit felés, ha nem, akkor szakadj le róla.

menj el pszichológushoz, mert tönkre fogod tenni az életedet azzal, hogy az anyukád szeretetéért küzdesz.

2016. jún. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Valj le legyel szabad felnott ember

Ocsed meg rohogd ki majd rajon az elet nem foci

2016. jún. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nézd. Ez, ha a fejed tetejére állsz, akkor sem fog megváltozni. Valószínűleg apukádat látja benned sajnos, esetleg kérdezted már tőle, hogy: Miért? Miért ennyivel fontosabb az öcsém? Az természetes, hogy rosszul esik neked, mindenkinek fontos (lenne) az anyja. De próbáld meg, hogy nem keresed, akármi van. A helyedben kíváncsi lennék, mennyi idő múlva keres ő magától. Ha sokára,( mondjuk vagy egy hónap múlva) meg tényleg csak azért, mert kell neki valami, akkor sajnos szűkítsd le a kapcsolattartást a minimumra. Az öcsédről még annyit, hogy ha 17 évesen sem jár iskolába, meg így el van kényeztetve,igen nagy bajban lesz valószínűleg egy idő után, hiszen a szülő sem lesz mellette örökké... És az autót próbáld mihamarabb visszafizetni.
2016. jún. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Elég baj,h ilyen undok veled az anyád.

Viszont te már felnőtt vagy, és bár hiányzik a szülői szeretet, megalázkodni nem kellene. Ha ő igy áll hozzád, hagyd a csudába. Igaz nem egy barát, akit ignorálhatsz, de ne tegyél neki szivességet, vagy szorítkozz a minimumra. Ugyis azzal fog jonni h miért nem keresed, sosem lesz jó semmi amit csinálsz, ne magadra vedd. Aki nem tudja a gyerekét, az apjától megkülönböztetni, elég szánni való szerintem.

Ha ennyi éven át ezt csinálta, kész csoda h nem lettél lelki sérült. Van párod és külön élsz, van jelened, jövőd. Erre koncentrálj és ne tedd tönkre a jelened a megjegyzésivel.

Sajnálatos, h nem.kaptál erős szülői hátteret, de ne ostorozd magad tovább vele, tényleg próbálj függetlenedni tőle, és amikor neked lesz több gyermeked, mindegyiknek maximális szeretetet adni. Az élet kárpótol, fel a fejjel

2016. jún. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Egyetlen probélma van, hogy most költöztek oda a nagymamámhoz, őt pedig szeretem, és nem bírnám ki, hogy ne látogassam meg. Sokszor mama hív fel, hogy csináljam meg anyámnak ezt meg azt, es mondom neki, hogy nem szeretném, pont anyám stílusa miatt, akkor azt mondja, hogy ne foglalkozzak vele, ő ilyen. Mellesleg mamát is folyamatosan szapulja, mindig ordibál vele, és mikor mama elsírja magát akkor az a válasz, h ne mártírkodj.
2016. jún. 4. 17:24
 9/9 anonim ***** válasza:

Nézd, tényleg felnőtt ember vagy. Állj a sarkadra. Nekünk anyukám mindig azt tanította, hogy egy ember úgy bánik veled, ahogyan hagyod neki. Hogyha ordít, kérd meg szépen egyszer, kétszer, majd háromszor, hogy halkabban, mert nem vagy sem halláskárosult, sem idióta, hogy így beszéljen veled, hogyha folytatja, akkor szépen fogod magad és eljössz. Kettő után megfogja tanulni, ha látja, hogy nagyon lenézed az alpári viselkedése miatt.

Látogasd a nagymamádat nyugodtan, hogyha anyukád csicskáztatni akar, akkor mond, hogy te a nagyihoz jöttél beszélgetni és nem az ő munkáját ellátni. Mindezt nagyon nyugodtan, felnőttesen, hogy mindenképpen ő érezze magát idiótának a végén.

Amit nem akarsz megcsinálni, azt nem kell.

Nekem pont egy ilyen idős öcsém van, bár ő egy tündér. Ő is focizik és nagyon tehetséges kapus. Nemrég igazolt át egy elsőosztályú csapatba. Nagyon büszke vagyok rá. Ennek ellenére jó tanuló egy vidéki gimnáziumban és vannak tervei, ambíciói, hogy tovább tanuljon.

Nem akarok bunkó lenni, de hogyha az öcséd 17 éves korára egy kis csapatig jutott, akkor bármennyire is a foci a fontosabb, nem fog menni. Az ő korosztályában vannak olyan gyerekek, akik már 12-13 éve az ország legjobb csapataiban fociznak. Már kiütközött volna, ha áttörő tehetség, hiszen lassan felnőtt korosztályban játszhat. Ennek csak pofára esés lesz a vége.

2016. jún. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!