Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Sajnos édesanyám...

Mit tehetnék? Sajnos édesanyámmal a kapcsolatom nagyon rossz.

Figyelt kérdés

Sajnos édesanyámmal a kapcsolatom nagyon rossz. Már tízen éves korom óta mennek a dolgok a rossz úton. A családban 3an vagyunk, öcsém, édesanyám és én. Sajnos pénzügyi dolgok miatt rengeteg rajta a nyomás, emiatt rajtam is mivel ha Ő dolgozik nekem kell öcsémre vigyáznom, tanulnom vele, a háztartást rendben tartani. Megpróbál a legtöbbet kihozni magamból, hogy mindannyiunk napja, élete könnyebb legyen. Azonban, mint minden ember, én is követek el hibákat. Amikor már fáradt vagyok nem mosogatok el. Stb.

Folyton veszekedünk, ami miatt mindig rosszul érzem magam, nagyon sokszor megbánt a szavaival, az olyanokkal amit egy szülőnek sosem szabadna mondania a gyermekének. (pl.: bár ne lennék a gyereke, bár meg sem születtem volna, nem értem meg a sok áldozatot amit ő feladott értem, hogy felnevelhessen...stb.)



2016. ápr. 23. 13:15
 1/8 A kérdező kommentje:
Folyton sarokba szorít, sosem ad választási lehetőséget, csak úgy lehet ahogy azt Ő akarja. Sosem tud büszke lenni rám, és soha nem tud értékelni. Mind ez már nagyon régóta megy így, mondhatni lassan 8-9 éve. Nagyon nehéz így a tanulmányaimat eredményesen folytatni: szinte egy második anya szerepét betölteni, távkapcsolatban élni,és ezt is elviselni..már nem bírom. A legutóbbi veszekedésünk során elküldött, és azt mondta nem érdekel le érettségizem e, vagy sem, mennyek amerre látok. Mivel én sem bírom tovább, ezért én is jobban szeretném ha elköltözhetnék tőle. A baj csak az, hogy nem tudom hova. Rokonaink külföldön élnek és nincs jó kapcsolatunk velük, így ez nem jöhet szóba. Havi 55 ezer ft-m lenne, ami egy szoba kibérelésére és magam ellátására kétlem hogy elég lenne. Mit tehetnék?
2016. ápr. 23. 13:16
 2/8 anonim ***** válasza:
Hany eves az ocsed? Te hany eves vagy?
2016. ápr. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Anyukádnak mondtad már, hogy mennyire rosszul esik ez Neked? Elsőkörben vele kéne tisztáznod, amikor mindketten aránylag nyugodtak vagytok. Sokan nem gondolkoznak, idegből mondanak olyanokat, amiket egyáltalán nem gondolnak komolyan, és később megbánják, még ha nem is mutatják.
2016. ápr. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Öcsém 9 éves, én meg 19
2016. ápr. 23. 14:18
 5/8 A kérdező kommentje:
Most hogy mondod, nem igazán próbáltam ezt neki elmondani amikor mind ketten nyugodtak voltunk. Ez egy jó ötlet, megpróbálkozom vele. Bár kicsit félek hogy mi lesz a kimenetele, mert ő nem egy érzelgős fajta. De megpróbálom. Köszönöm
2016. ápr. 23. 14:21
 6/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Nincs vesztenivalód, rosszabb nem lesz. Kitartás! :)

2016. ápr. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Meg se halld, kapcsold ki, menj át másik szobába. Érettségizz le, tanulj valamilyen szakmát, aztán költözz külön.
2016. ápr. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
33%

ne haragudj de felnött vagy és ingyen laksz otthon a háztartás a minimum amit önálloan kel vinned

és mégis miben fáradsz el ami miatt nincs tíz perced elmosogatni....

2016. ápr. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!