Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor lehet második nevet is...

Mikor lehet második nevet is adni magamnak?

Figyelt kérdés
Mármint ugy értem hogy egy keresztnevem van és szülői beleegyezéssel lehet 18év alatt második keresztnevet is adni magamnak?pl:szabo csenge krisztina (nem ez az igazi nevem csak egy pelda:D).

#Név-keresztnév
2016. jún. 6. 21:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
45%
Akármikor. De minek ez neked? Úgysem használnád.
2016. jún. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
És csak magyar nevet lehet másodiknak vagy lehet másmilyen is .. pl nekem nagyon tetszik az Angela.(angolul) .. hat de tetszik hogy akkor ugy is szolithatnak :)
2016. jún. 6. 21:52
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem, hogyha nem kettős állampolgár vagy. Hogyha van magyar változata (Angelina- Angéla), akkor azt választhatod, vagy a kiejtés szerinti leírását (Andzselina... te jó ég...).

Ne akarj egyébként külföldi nevet. Egy idő után borzalmas vele élni, a sok cseszegetés miatt. Nekem édesapám francia, ezért Evangeline lett a nevem és egyszerűen gyűlölöm... Van, amikor Évaként mutatkozom be. Az a név tetszik...

2016. jún. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Magyar neved lehet csak ha magyar vagy.

Angéla, Angelika, Angelina, Angella van ami hasonló.

De ehhez nem kell anyakönyvezni, csak mond mindenkinek hogy szólítsanak így ezentúl. Nekem is van ismerősöm aki Ildikó, de Lüszinek hívják mert úgy mutatkozik be és senkinek semmi baja ezzel.

2016. jún. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
De papiron miert nem lehet kulfoldi nevet valasztani?
2016. jún. 6. 22:22
 6/18 A kérdező kommentje:
Egyepkent nem vagyok kettos allampolgar magyar vagyok csak kulfoldon elek.
2016. jún. 6. 22:22
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert a magyar anyakönyvezésnek is vannak szabályai.
2016. jún. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Es ha nem magyarorszagon valtoztatok nevet?vagyis valasztok meg egy nevet..hanem kulfoldon?
2016. jún. 7. 14:49
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Mivel magyar állampolgár vagy,csak itt csináltathatod meg.
2016. jún. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

18 év alatt szülői beleegyezéssel, afölött anélkül is megteheted. Az igénylőlapon úgy kell írni, hogy te, aki most legyél Szabó Csenge, a Csenge helyett a Csenge Krisztina utónevet szeretnéd.

Azt is megszabhatod, hogy az első vagy a 2. neved legyen-e, tehát hogy Csenge Krisztina vagy Krisztina Csenge akarsz-e lenni.

Külföldi nevet csak abban az esetben vehetsz fel, ha nincs magyar megfelelője, akkor is magyar átírásban. Tehát az Angela-t így nem veheted fel, csak Angéla formában. Ami szerintem egy tök jó név.

Az, hogy külföldön élsz, nem jelent semmit, az állampolgárság számít, tehát ha magyar vagy, akkor a magyar szabályok vonatkoznak rád. Viszont a névváltoztatás miatt nem muszáj hazajönnöd, intézheted az ottani magyar konzulátus segítségével is.


Amúgy én is vettem fel plusz keresztnevet, ami ráadásul nem magyar és magyaros átírata sincs, emiatt engedélyeztetnem kellett. És nem is 2. keresztnévnek vettem fel, hanem elsőnek, mert ezt használom, az eredetit nem. Így Kovács Eufrozinából lettem mondjuk Kovács Nana Eufrozina.

2016. jún. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!