Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Az Öcsém üzembentartóival...

Az Öcsém üzembentartóival kölcsönadná a második motorját, amíg nem tudok venni magamnak. (500-as rendszámos) Hogyan kell intéznünk, ha jelenleg minden papírja az ő nevére szól, és ráadásul 200km-re lakunk egymástól?

Figyelt kérdés

2015. aug. 5. 10:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Ír egy megfelelő meghatalmazást, hogy üzembetartóira átadja a motort. Én így intéztem anno az autómat, aminek a tulaja messze lakott.
2015. aug. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kölcsönadási szerződés nem lenne jó? Akkor nincs papírmunka és nincsenek költségek, a biztosítást meg majd kifizeted te.

Ilyen nyomtatványt le tudsz tölteni netről, kitöltitek, aláírjátok, két tanú, és azt is magadnál tartod a forgalmival együtt ha úton vagy. Szerintem sokkal egyszerűbb. Beleírjátok, hogy határozatlan időre, és kész. Ha pedig lesz sajátod, akkor eltépitek a papírt és annyi.

2015. aug. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi, mindkét megoldás érdekel, csak nem akarom, hogy egy esetleges gyorshajtás az ő kontójára menne. A másik kérdés, hogy mennybe kerülne az okmányiroda, ha bejegyeztetjük az üzembentartói jogot? Egyébként az eredetvizsgát, meg annak költségét tartom tök fölöslegesnek, miután korábban is enyém volt a motor.
2015. aug. 5. 11:34
 4/5 anonim ***** válasza:

Ennyibe kerülne:

[link]


Ha jön bírság, akkor meg nyilatkozik, hogy te követted el, esetleg meglobogtatja a kölcsönadási egy példányát, és már mennek is hozzád a rendőrök/csekkek - attól függően éppen mit csináltál.

2015. aug. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyenesági rokonok között az üzembentartó bejegyzése is díjtalan - legalábbis én így tudom.

Írtok egy rendes szerződést, kötsz biztosítást, majd az okmányirodában megírják a forgalmit 6000 Ft-ért. Eredetiség vizsgálat ebben az esetben nem kell.

Innentől tiszta a dolog, az összes adó, biztosítás, bírság neked megy.

2015. aug. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!