Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, ha cinikusan ilyenek...

Normális, ha cinikusan ilyeneket mond a 7 éves unokatestvérem?

Figyelt kérdés

Most elsős. A napokban voltam náluk. Beszélgettem az anyukájával, majd kirohan hozzánk a gyerek, az anyja ölébe ül és cinikusan megszólal: nekem sokkal jobb lesz az év végim, mint XY-nak (nekem) ilyenkor volt. És sok ehhez hasonló... A szülők nevettek, vagy nem mondtak semmit, esetleg annyit, hogy 'jaj de büszke vagyok rád'


Nem mellesleg megkaptam már a család előtt a gyerektől, hogy 'zizi' vagyok, mert mertem neki szólni, ha káromkodik, vagy butaságot csinál...


Normális? És az, ha felhúzom magam rajta?



2016. jún. 13. 12:29
 1/7 Andizsuzsi ***** válasza:
27%
Azért húzod fel magad, mert neki jobb lesz a bizonyítványa, mint az XY-nak? Mit foglalkozol te vele? Gondolom otthon ez téma, összemérik a gyerek teljesítményét az ismerősökével. Ez nem normális, de erről meg nem a gyerek tehet.
2016. jún. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 hollófernyiges ***** válasza:
93%
Biztos hogy tudod, hogy mit jelent a cinizmus?
2016. jún. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

Az XY maga a kérdező.

Én inkább jól irányzott iróniának nevezném az unokatestvér beszólásait. Szerintem a kisgyerek tisztában van vele, hogy pipa vagy rá és ezért is szól be. :D

pl ha én lennék a helyedbe és "lezizizne" amikor csúnyán beszélt vagy egyéb helyzetbe: lehet hogy zizi vagyok, viszont én megtanultam viselkedni és nem kell a számát szappannal kimosni mikor a sok csúnya szót kimondom...

Nem tudom hány éves lehetsz kérdező, de biztos hogy jóval idősebb vagy nála.... rossz stratégia ha megsértődsz... én jól kiröhögném a kis taknyost hogy felvágták már a nyelvét,hogy a nagynak beszól. :D

2016. jún. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

Igazából az nem normális, ahogyan nevelik ezt a szerencsétlen gyereket. Ő kicsi, nem tehet erről, pedig ő lesz emiatt elfuserált felnőtt.

Nem normális, hogy

- egymáshoz mérik a gyerekek bizonyítványát és akinek jobb, az gúnyolódhat azon, akinek rosszabb;

- hogy a gyerek káromkodik, és nem szólnak rá a szülei (gondolom azért szóltál te, mert a szülei kussoltak);

- hogy a gyerek zizinek minősíti unokatestvérét (akárhány éves is), és senki nem rakja helyre.


De a legrosszabb, ha felhúzod magad rajta. Szerintem egyszerűen ne törődj vele, viszont éreztesd vele, hogy nem akarsz vele játszani, beszélgetni stb., mert ilyen gyerek társaságát te nem kívánod. Persze a szüleit is minősíti mindez, szóval megértem, ha ővelük is csak annyit találkozol és beszélsz, amennyi elkerülhetetlen.

2016. jún. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%
Ezt nyilvan a szüleitöl hallotta, nem ö talalta ki. Ne is foglalkozz velük.
2016. jún. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
86%
Én is Goldmund73 véleményén vagyok, azt tartom maximálisan helyesnek. Pontoztam, és nem értem miért áll 0%-on? (Mindegy. Megszoktam, hogy aki a legjobban látja, azt pontozzák általában le. Nem, mintha a pontozás olyan sokat jelentene, úgy sem az számít.)
2016. jún. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%

nyilván a szülöktől hallja gondolom van némi alapja ha a rokonok erről beszélnek egymás között

jővöre tanulj többet

2016. jún. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!