Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy kis koru (16 éves lány)...

Egy kis koru (16 éves lány) házassággal nagy korosítható? És ha igen szülöi bele egyezés igaz nem kell?

Figyelt kérdés
2016. jún. 16. 08:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
75%

#10 "Szülői beleegyezés kell bizony." - miért kell tudatosan becsapni a fiatalokat??????


Szerencsére már valaki belinkelte a szabályokat, a lényeg:

A házasságkötéshez szükséges előzetes engedély megadása iránti kérelemhez csatolni kell:


• a háziorvos arra vonatkozó igazolását, hogy a kiskorú gyermek a házasságkötéshez szükséges testi és értelmi fejlettséggel rendelkezik,

• a házasulandó felek jövedelemigazolását vagy a házasulók által bemutatott nyilatkozatot, amelyből megállapítható, hogy a 16. életévet betöltött házasuló, illetve a meglévő vagy a 18. életévének elérése előtt születendő gyermekének megélhetése és lakhatása a házasságkötés után biztosítva van, és

• szükség esetén a családvédelmi szolgálat tanácsadásán való részvételt tanúsító igazolást.


[link]

2016. jún. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
74%

Bocsánat, de nagyon szúrja a szemem, hogy a kérdező helyesírása és az utolsó hozzászóló által megadott egyik feltétel igencsak üti egymást. Testi és értelmi fejlettség? Így volt valahogy nem?

És tudom, hogy nem tartozik a tárgyhoz, de nekem annyira vicces, hogy valaki férjhez akar menni 16 évesen, amikor sem írni nem tud helyesen, sem utánanézni a google-ban a jogszabályoknak, vagy bemenni az illetékes hatósághoz megkérdezni a feltételeket.

2016. jún. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

#9-es, azzal a havi 30-40 ezer forinttal, amit egy gyerekre tartásdíjként szoktak megítélni, biztosan sokra megy a két évben, amíg kapja.

Nyilván vannak szomorú esetek, amikor az a jobb megoldás, ha a kiskorú elhagyja a szülői házat. Ezt a kamaszhisztis "a szülők nem lesznek élet-halál urai" típusú hülyeséget viszont túlnyomórészt pont nem azok a sajnálatra méltó fiatalok szokták nyomni, akik szerencsétlen körülmények közé születtek.

2016. jún. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

#13, ""a szülők nem lesznek élet-halál urai" típusú hülyeséget viszont " - szerinted mi abban a hülyeség, hogy némely szülők minimum atyaistennek képzelik magukat, és azt hiszik, hogy azt csinálnak a gyerekükkel, amit akarnak... bármit rákényszeríthetnek, mert ők ugye törvény felett állnak, ők a nagyméltóságú szülők...

Tudod, az ilyeneknek üdvös dolog, ha valamitől lepottyannak a földre, és végre észhez térnek, hogy nem tévedhetetlenek, nem kényurak és nekik sincs az ülepükben a bölcsek köve. Ennyi.

2016. jún. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%
... ja, és a kérdésre a válasz még mindig IGEN és IGAZ, ha tetszik ez egyes szülőknek, ha nem.
2016. jún. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti! Amit te írtál hogy a "hogy a szülők minimum atyaúristennek hiszik magukat.. " ez áll fennt nálam is ilyenkor én mit tudok tenni? Az kellö indok hogy a gyámhatóság engedélyezze a máshol való elhelyezést vagy a házasságot?
2016. jún. 16. 20:26
 17/20 anonim ***** válasza:
Kérdező, önmagában sajnos nem valószínű, ilyenekben sajnos a hivatalok többsége is elfogultan szülőpárti. Össze kell rakni a bizonyítható tényeket, indokokat, és utána lehet jósolni legfeljebb.
2016. jún. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
34%

Hazassagra lepni 16 evesen oriasi butasag

A hazassag ket felnott szovetsege

Akkor vagy felnott ha onnalo vagy

Van munkad jovokeped es el tudod magad tartani.

Menekules hazassaggal nem mukodik mert ua utalkodni fog a ferjed feletted

2016. jún. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
67%

"Amit te írtál hogy a "hogy a szülők minimum atyaúristennek hiszik magukat.. " ez áll fennt nálam is ilyenkor én mit tudok tenni? Az kellö indok hogy a gyámhatóság engedélyezze a máshol való elhelyezést vagy a házasságot?"



"Kérdező, önmagában sajnos nem valószínű, ilyenekben sajnos a hivatalok többsége is elfogultan szülőpárti. Össze kell rakni a bizonyítható tényeket, indokokat, és utána lehet jósolni legfeljebb."


Már azt hittem, ütnek-vernek, nem adnak enni, szexuálisan bántalmaznak, vagy valami hasonló eset forog fenn. Ezek szerint vélhetően csak annyi történt, hogy nem mehetsz mindig oda, ahova kedved szottyan, urambocsá' még azt is elvárják, hogy tanulj, és időnként vedd ki a részed a házimunkából.

Remélem, a hivatal valóban képes mérlegelni, hogy a tirannusnak beállított szülő tényleg túllépte-e a határokat, vagy egyszerűen csak felelős szülőtől elvárhatóan cselekedett. Ellenkező esetben a 16 éves leányzó hamar rájön, hogy a pasijától függni még kevésbé szívderítő, mint a szüleitől.

2016. jún. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
63%

#19 "Ellenkező esetben a 16 éves leányzó hamar rájön, hogy a pasijától függni még kevésbé szívderítő, mint a szüleitől." - ez is megeshet, már hogy a "csöbörből vödörbe" benne van a pakliban, de de MIÉRT gondolod így? Én mindig is sokkal szívesebben függtem bármiben is a páromtól, akit

- én választottam

- hasonló gondolkodású és értékrendű

- egyenrangú kapcsolatban létező

mint a szüleimtől, akiket nem én választottam, teljesen más a gondolkodásuk és értékrendjük, és tekintélyelvű, alá-fölérendelt kapcsolatban vagyunk.

(arról nem is beszélve, hogy ha mégse működik, elválni sokkal egyszerűbb, mint a "csak jót akaró" szülőktől megszabadulni)

2016. jún. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!