Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek hogyan és mikor sikerül...

Nektek hogyan és mikor sikerült külön költözni a szüleitektől?

Figyelt kérdés

Hány éves voltál?

Egyedül vagy párral?

Albérlet vagy saját lakás?

Mennyibe került?

Honnan volt rá elég pénzed?

Jobb lett a kapcsolatod a szüleiddel?

Milyen gyakran látogattál haza ezután?

Stb.


Előre is köszi a választ.


Én úgy érzem a legszebb éveimet kell alárendelve leélnem velük egy háztartásban...

(igen, annál jobb, mint az utcán, mielőtt jönne bárki oltogatni)



2016. jún. 16. 11:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

18 év

egyedül

albérlet

150ezer-én gyűjtöttem

munkából

magam éltem, ebből-abból

lett jobb,mikor az unokájuk megszületett 10 év után

2 hetente

2016. jún. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Kétszer költöztem el...egyszer az egyetem miatt, utána meg egyetem után egy ideig otthon laktam.

szóval 18/29 év

Egyedül/párral

kollégium/saját lakás

Kolidíj, 4800ról indult, 12500ban végződött/nehéz megválaszolni, mert fel kellett újítani, millióba belekerült.

Szüleim támogatásából, később diákhitelből/munka melletti közös gyűjtögetésből

A kapcsolatunk jó volt, néha hullámzik, de határozottan jobb lett a különköltözéssel.

Heti-háromheti rendszerességgel, ahogy összejön.


SZóval én 25-29 otthon laktam, csak így tudtam félretenni, albérletbe nem költöztem, inkább félreraktunk most már férjemmel.

2016. jún. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

24

párral

saját lakás (a fenét! chf hitel)

túl sokba. maga az indulás olyan másfélmillióba

főiskolán tanultam, így bőven volt ösztömdíjam+köztársasági ösztöndíj, amit félre tehettem, páromnak is volt félretett pénze (előtte ő is szüleivel élt)

szerintem nem változott a kapcsolatunk. jó volt előtte is, utána is

hetente akár többször is.

2016. jún. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 AlinaHella ***** válasza:
100%

18

egyedül, majd párral félig-meddig

albérlet

változó, mikor nővéremmel voltam közös szobában Pesten, 30 000/fő kb, később ismerősnél hárman egy szobában, akkor 15 000, most 20 000 szintén ismerősnél

szüleim tánogatnak

lényegesen jobb

egyetem első évében hetente, második évben párhavonta

2016. jún. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

*19, ekkor fejeztem be a középiskolát (évvesztesen)

*egyedül

*albérlet (szoba), 3 lakótárssal

*nem emlékszem pontosan, sok éve volt, de asszem olyan 25e/hó volt, plusz rezsi (Budapest)

*egyetemre mentem, így diákhitel + diákmunka (hostesskedéstől kezdve szórolapozáson keresztül irodai munkáig minden, éjszakánként fordítás.. kemény évek voltak, de megérte). Minimális szoctámot is kaptam ill. később tanulmányi ösztöndíjat, nem sokat ugyan, de minden fillér számított.

*el;g tragikus volt előtte (dióhéjban alkoholizmus, mentális betegségek a szüleimnél, enni nem volt mit hó végén, de persze pia az volt.. lelki/fizikai bántalmazás, zsarolás, napestig sorolhatnám), nem véletlenül akartam azonnal elköltözni, amint tudtam. Ehhez képest normalizálódott a kapcsolatunk, már ha ezt kapcsolatnak lehet nevezni.. Nem beszélünk gyakran, sokmindent beláttak azóta a szüleim, de én már soha nem akarok velük közeli kapcsolatot kialakítani, annak régesrég elmúlt az ideje. Támogatom őket, ha kell, de távol tartom az életemtől.

*párhavonta (próbáltak az elején mindenért ugráltatni, zsarolni, hogy jöjjek, ezzel csak azt érték el, hogy egy évig feléjük sem néztem, ezek után ez a zsarolás abbamaradt), de aztán ez redukálódott azóta évi 1 alkalomra, ami pont elég.

2016. jún. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
93%

Hány éves voltál? 22

Egyedül vagy párral? párral

Albérlet vagy saját lakás? saját lakás (kertes ház, építettük)

Mennyibe került? 25 millió + berendezés

Honnan volt rá elég pénzed? előtte 5 évig dolgoztam és gyűjtöttem, szüleim adtak kölcsön, és a páromnak is volt félretett pénze

Jobb lett a kapcsolatod a szüleiddel? nem változott, mi mindig jóban voltunk

Milyen gyakran látogattál haza ezután? minden vasárnap együtt ebédelünk, de nagyon közel lakunk, így nem nehéz

2016. jún. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
91%

Hány éves voltál?

14 koliba majd 18 munkásszállás 21 albérlet

Egyedül vagy párral?

Egyedül

Albérlet vagy saját lakás?

34-ig albérlet, majd saját ház (hitel)

Mennyibe került?

Az adott fizuhoz mérve sokba.

Honnan volt rá elég pénzed?

Dolgoztam, majd többet dolgoztam, tanultam és még többet dolgoztam.

Jobb lett a kapcsolatod a szüleiddel?

Nem változott, szar volt előtte is most 0 a kapcsolat (pont jó így)

Milyen gyakran látogattál haza ezután?

A lehető legkevesebbet.

Koli utolsó évében gyakorlatilag csak a szünetekre, utána évekig semmi. most se több.

2016. jún. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
a szüleimtől és a nagyszüleimtől kaptam lakást egyetem után.csak úgy mint a testvérem. nem vagyunk gazdagok,de erre kiskorunk óta gyűjtöttek. én is fogok a saját gyerekemnek gyűjteni lakáskasszán. hatalmas segítség az önálló élet megkezdésében. 22,5 évesen
2016. jún. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves voltál? 20

Egyedül vagy párral? parral

Albérlet vagy saját lakás? alberlet

Mennyibe került? ...sokba

Honnan volt rá elég pénzed? dolgoztunk

Jobb lett a kapcsolatod a szüleiddel? ugyanolyan, mert azelott is nagyon jo kapcsoltban voltunk

Milyen gyakran látogattál haza ezután? eleinte havonta, aztan negyedevente

Stb.

2016. jún. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

-19

-Párral

-Saját (nagyitól örökölt pénzen vett) lakásba

-2m volt a lakás, 1m kb mire mindent megvettünk bele

-sokkal jobb!

-egy városban lakunk, eleinte kb hetente mentem, aztàn volt, hogy ritkábban, de 2hetene 1x azért ha mást nem beugrottam 1 órára dumcsizni.

Ez 20 éve már lassan. Amióta megszületett a kisfiam, és anyu nyugdíjba ment azóta heti 2x nála vagyunk, míg vissza nem megyek melózni.


Nem tudom hány éves vagy, de nyugi lehetnek legszebb éveid 20 felett is ;)

Egyedül nem költöztem volna el annak idején, ketten sokkal könnyebb, albiba mindenképpen! Ha tanulsz még, továbbtanulás elött állsz, próbálj koliba menni.

Ha már dolgozol, akkor gyűjtögess kicsit, egyedül albérletbe nem lehet egyszerű!

2016. jún. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!