Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány évesen költöztetek el...

Hány évesen költöztetek el otthonról? Suli/egyetem mellett önállóan sikerült eltartani magatokat? Mennyire volt nehéz?

Figyelt kérdés
2015. nov. 23. 21:18
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

13 evesen mentem masik varosba, koleszba, ahonnan csak hetente, majd ket hetente jartam haza. Onnan 17 evesen egyetem, meg messzebbi varosba, ahonnan csak havonta kartam haza.

Kozben nyaranta dolgozgattam mar a szakmamban, probalgattam diakmunkazni is, az egyetemen mar korrepetalasokbol es hazikban segitsegbol volt plusz keresetem, de igazabol egeszen addig kaptam a havi 20ezret a szuleimtol es a havi 5ezret a nagyszuleimtol, ameddig el nem helyezkedtem allando munkahelyemre 4. evesen. Onalloan is lehet ment volna az egyetem kb, a masodi feletol, amikor mar volt annyi tapasztalatom a szakmamban, hogy valami ertelmes helyre felvegyenek, de a nappali kepzes nagyon suru volt es kotelezo a jelenlet, igy nem vallaltam allando munkat a vegeig. Nem volt konnyu, kellett a szuloi segitseg a nappali egyetemhez.

2015. nov. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Persze én is dolgozok az egyetem mellett,tavaly mikor végzős voltam a gimiben akkor is tudtam dolgozni. De csak havi 30vagy 40ezret ha összetudok szedni. Vagy még ennyit se. Ennyből nem tudok önellátó lenni, de vajon valakinek sikerült a suli mellett? Úgy hogy a szülők nem támogatják,szinte semmivel
2015. nov. 23. 21:27
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
18 évesen költöztem el, a szüleim támogattak, de a nyári hónapokban mindig el tudtam tartani magam. 23 évesen költöztem külföldre.
2015. nov. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
nem voltam annyira oda a tanulasert, 17 eves korom ota dolgozom, 20 evesen vettem lakast es kulon koltoztem.
2015. nov. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
19 évesen, egyetem miatt. Önellátó nem vagyok, a szüleim támogatásából, ösztöndíjból, diákmunkából és diákhitelből élek. Voltak szegényebb időszakok, amikor nem volt időm dolgozni, ezért vettem fel a diákhitelt is. Nem bánom, ha így és ezzel tudom elvégezni a sulit, akkor ezzel lesz elvégezve.
2015. nov. 24. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Legelőször 18 évesen költöztem el egy másik városba egyetem miatt. Ott 3 évig éltem, de szülői támogatással, tehát ők fizették az ottani megélhetésem és albérletem, valamint szinte minden hétvégén hazajártam.

Miután végeztem az egyetemmel hazaköltöztem, és ameddig nem találtam munkát otthon éltem a szülőkkel. Miután találtam állást és megkaptam az első fizetésem, odaköltöztem a páromhoz (aki ma már a férjem), akivel akkor már több mint fél éve együtt voltam. Neki szülői segítséggel volt már egy kisebb lakása, csak addig ameddig nem volt fizetésem, nem akartam odaköltözni úgy, hogy nem tudok rendesen belefizetni a rezsibe/kajába stb.

2015. nov. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

18 évesen, egyetemre jöttem Szegedről Bp-re. A kolimat és mindent a szüleim fizették, amikor már dolgoztam egyetem mellett (3. év a Ba-n, szerencsére a szakmámban), akkor pedig nagy részét én.


Egyetem elvégzése után a PhD-mon ösztöndíjas voltam és dolgoztam is mellette, amivel bőven eltartottam magam és spóroltam is.


A PhD-m vége óta házas vagyok, így a fizetésünk közös, de nem élnék meg albérletben egyedül, a szüleim segítsége nélkül, ha csak a saját fizetésem lenne (a fizetésem a fele annak, amit az ösztöndíj+akkori fizum kiadtak...)


Biztosan végtelenül szánalmas, dehát ez van...


28N

2015. nov. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
14 évesen koliba kb 70 km-re, 17 évesen Pestre egyetemre. Teljes mértékben nem tudom eltartani magam, nyáron pl egy bankban voltam gyakornok ahol havi 70 körül kaptam, ez még talán jó is lenne, de 8 órás munka mellett nem lehet tanulni. A szüleim havi 20 ezret adnak mindig, mellette fizették az albérletet, így nagyon jól megvoltam, de nálunk az fontos hogy nappalin végezzek, ami mellett szinte lehetetlen dolgozni.
2015. nov. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!