Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a legkevésbé rosz megoldás...

Mi a legkevésbé rosz megoldás "anyós" kérdésben?

Figyelt kérdés
A hasonló kérdéseket olvasva erre igazán jó megoldás nincs. Valakinek fájni fog. A férjem családjában anyós a "főnök" apóson, a férjem bátja, sógornője és a gyermekünk születéséig a férjem is kérdés nélkül mindent akkor és úgy csinált ahogy a kedves anyós mondta, csak én nem. Több mint 10 éve vagyunk együtt a férjemel, eddig mindent rájuk hagytam. A gyermekünk születését követő napokban betelt a pohár. Nem tartották tiszteletben azt az egy kérésemet sem hogy az első héten nem szeretnék vendégeket fogadni. Valami megváltozott bennem és már a legjelentéktelenebb dologban sem engedek nekik. Szóval áll a bál. Az egész család engem tart bűnösnek, mert szerintük mindenben engednem kellene hiszen a férjem szülei többet segítettek mint az én szüleim. A férjem mellém állt, de én őrlődöm. Sajnálom a férjemet hogy megromlott a viszonya a szüleivel, de úgy érzem ha nem lépek a házasságunk ment volna tönkre.
2010. ápr. 13. 16:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem azzal kell törődnöd,hogy kinek a szemében vagy Te a fekete bárány,hanem azzal,hogy Te,és a férjed boldogok legyetek egymással!Mivel ő irányító típus,így nem örül annak,ah valaki nem hódol be neki,de ettől még nem muszáj úgy táncolnod,ahogy az anyósod fütyül!Annyit mondj,igen,úgy lesz,közben meg ügyet se vess rá!Koncentrálj a házasságodra,és törekedj arra,hogy senki ne tudja kikezdeni a kapcsolatotokat!Ez mindennél fontosabb.Ne őrlődj,mert azzal a férjed idegeit is terheled.
2010. ápr. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Na, mi pont ezért nem fogadtunk el semmilyen "segítséget" egyik fél részéről sem a szülőktől. Az esetek többségében úgyis visszaélnek vele, és csak arra használják, hogy halálukig csicskáztathassák az embert. Mondjuk ez rajtad nem segít... :( Mindig elszomorodok, amikor ilyet olvasok. Szerintem jól csinálod, állj csak a sarkadra, ne törődj vele, mit mondanak. Ott laktok velük? Mert ha igen, lehet, hogy jobb lenne, ha mielőbb elköltöznétek.
2010. ápr. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Hasonló nálunk a szitu.Ráhagyok mindent anyósomra, pedig párszor már volt vita, nem miattam, de férjem mellettem volt végig.

Most babát várok, és már mondtam előre férjemnek, hogy tartok attól hogy lesznek kiborulások.Ők messzebb laknak, szüleim itt a városban ahol mi, nagyon jó a viszonyunk sűrűn átjárunk át hozzájuk.Főleg én, mert nem dolgozom.De anyósom tuti kiakad majd ha nem megyünk át novemberben, amúgy októberben születik a baba, mert náluk mindig 16-17 fok van.Mondtam hogy ha nem lesznek képesek befűteni, akkor nem megyek a babával.Férjem mondta, hogy persze, és tudom mellett lesz, ha tényleg lesznek gondok.De egy percig nem érzem rosszul magam, mert a gyermekünkről van szó.Szóval ne érezd magad rosszul!!!!

2010. ápr. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
Áhh, nem szabad hagyni, hogy bármivel lekötelezzenek, mert akkor hallgathatod, hogy bezzeg ők mennyit segítenek. Hiába állítják, hogy tényleg önzetlenül, stb, ilyen nincs. Én mostanában nem engedek semmi ilyesmi segítséget, így jobbhíján a 4-6 éve nyújtott segítségeiket emlegetik, mikor zsarolnak, de ez már kicsit nevetséges. De ők komolyan gondolják, h amit akkor tettek értem, azzal 1 életre leköteleztek. Állja a sarkadra.
2010. ápr. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van, mi sem hagyjuk hogy anyósom beleszóljon a dolgokba, utál is ezért rendesen.... de akkor is ez a jobb, mintha engednék neki, és a családom látná kárát. A legfontosabb hogy ti egységben legyetek, már pedig a férjed hála Istennek melletted áll. Sok boldogságot Nektek!
2010. ápr. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát igen... Nálunk ugyanez volt, a férjemnek van egy fiútestvére, és neki a felesége (talán sógornőm? :)) szóval ő behódolt anyósnak, ő lett a kedvenc, a mintapéldány és sorolhatnám. Én persze nem, mert nem fogom hagyni, hogy ő irányítsa az életünket, mint ahogy az övékét teszi. Namármost az én drága férjem viszont az anyósa mellé állt, és kötelezett arra, hogy azt csináljam amit az asszony mond. Minden a baba születése után kezdődött, vagyis amikor még várandós voltam. Májusban lesz az első tárgyalás..
2010. ápr. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az anyos egy nagyon nehéz tészta.

A párom és én köztem eléggé nagy volt a korkülönbség, 6 év. Még anno akkor jöttünk öszze amikor én 16 voltam (ő volt az első igazi nagy szerelmem). Óvatosan közelítettem az anya felé mert nem akrtam abba a csapdába beleesni mint a legtöbben. A párom ezt meg is értette és tökéletesen egyet is értett ezzel (itt jegyzem meg ő sem nagyon szerette az anyát). Az első egy év után nagyon eldurvultak a dolgok: állította, hogy megrontom a fiát (annak ellenére, hogy én még szüz voltam a fia pedig már nem), követelte, hogy benézhessen oda... csak a "bizonság kedvéjért"... Határozottan közöltem vele, hogy azt hiszem a nemi életemhez / életünkhöz nem sok köze van! Gondolhatjátok: inentől kezdve én voltam a kis kurv@, aki már nem szűz, aki nem tudja magát türtőztetni. Megkértem a páromat, hogy ne nagyon látogassunk le hozzájuk. Ő ezt 100%.osan meg is értette. Ekkor meg én lettem az aki szétrombolja a családot. Bármikor is találkoztun volt egy-egy (vagy 10.000) sértő megjegyzése: pl.: Hátul már erendeztem nektek egy nyugis (kacsint) p@jzán szobát! vagy De gömbölyded vagy! Terheslettél vagy ez csak a sikertelenség miatti evés következménye? stb...

A legrosszabb az volt amikor a szülejim egy auto balesetben megheltak... Nem volt erős velük a viszonyom de azért szörnyen hiányoztak... Az anyosom rögtön ugrott hogy "segítsen". (ekkor voltam én 18). Végül nem birtam tovább: az egész család előtt jelentettem ki, hogy ő egy roszmályú, sikertel.en v.én t.roty! Az egész család egyetértett velem. Ő meg majd meg pukkadt :)

Azóta persze még ge.cibb...

Húszéves voltam amikor megrendeztük az esküvőnket (saját pénzből!) eleinte segített ( már amenyire az amit csinált segítségnek volt nevezhető). Aztán lepattintottam. És végül az esküvőnk úgy nézet ki ahogyan mi szerettük volna : se nagyszülők, se szülők, se senki olyan akit kutálunk!!!

A csáládi viszály persze azóta is tart, de rajta már csak öhög az egész familya! :D


Ezt csak azért írtam le, hogy lésd : lehet, hogy hiába állsz a sarkadra. Ha eléggé gonosz élete végijig üldözni fog.

És lásd az is nem biztos, hogy a te anyosod a föld leggonoszabb anyosa (persze szerintem azért eléggé geny@)

2010. ápr. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kedves 16:36-os, kb.40 km-re lakunk tölük, de nekem ez is túl közelinek tűnik :( mindenkinek köszönöm a választ, jó volt olvasni hogy nem én vagyok a legroszabb ember a világon, bár kedves anyóspajtás keresi a bizonyítékokat:) Nem értem miért nem tudnak a gyerekük boldogságában és az unokájukban gyönyörködni.
2010. ápr. 13. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!