Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti otthonba mennétek vagy...

Ti otthonba mennétek vagy családtagtól várnátok el az ápolást?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, 70 felett lennétek, szellemileg és testileg leromlott állapotban, mindennapos gondozást igényelve.
2016. jún. 25. 23:39
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
93%

Nem várnám el, mert nem az ő dolguk hogy a munkájuk és a gyerekeik mellett még egy hatalmas "gondot" zúdítsak rájuk.

Olyan megoldás nincs, hogy a saját otthononban élek, viszont egy ápoló fel van fogadva mellém?

Egyébként van egy ilyen ember olyan helyzetben, hogy megfelelően el tudja dönteni ezt?

2016. jún. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
83%

Nem az ő dolguk helyett : Nem akarnék a nyakukba zúdítani...

Bocs, mást akartam először.

Első voltam :)

2016. jún. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudom, ki hogy van vele, de én nem szeretném azt a kiszolgáltatottságot átélni. Inkább meghalnék akkor, ha már nem tudok gondoskodni magamról.


22/F

2016. jún. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:
Dönteni... Hát ha az illető összefüggéstelenül beszél, nem tudja mit csinál, blackoutjai vannak stb
2016. jún. 25. 23:53
 5/51 anonim ***** válasza:
49%
jo kerdes . ha tisztaban lennek a rossz allapotommal, akkor szeretnem , ha ez a nehez teher legalabb nem nyomna a csaladot agyon lelkileg / anyagilag. viszont ott lenne bennem, hogy kire szamitsak , ha nem a csaladomra? ha otthonba mennek, " elvarnam", hogy meglatogassanak rendszeresen , vagy neha haza is vigyenek. talan onzoseg, de ugy ereznem, hogy en is tettem ertuk annyit, hogy ne hagyjanak egyedul meghalni.
2016. jún. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
9%
Sehol. Hiszek a reinkarnációban. Addig fogok élni amíg bomba ő leszek.Lélek nincs, tudat van.
2016. jún. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:

#5

Az oké hogy meglátogatni, olykor hazavinni.


De a gyereked dolgozik, majd minden délután jön, ott éjszakázik, figyeli, hogy este nem-e kelsz fel és csinálsz hülyeséget, hallgatja, hogy panaszkodsz, majd másnap reggel fáradtan hazamegy mire jön az ápolónő, aztán a következő nap ugyanígy...

2016. jún. 26. 00:48
 8/51 anonim ***** válasza:
44%
Véleményem szerint, ha már elvárni kell az ápolást, ott van min elgondolkodni...
2016. jún. 26. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
92%

Nyolcas. Anyu 12 évig ápolta a mamámat.

38 évesen kezdte, akkor még gyeden volt a húgommal.

Állandó felügyelet kellett a mamának, így maradnia kellett.

ötven éves volt, mikor a mama meghalt. Eltelt három év, és anyu a közmunkán szakad meg, ha éppen kap, már minden gyárba, cégbe elküldtük a jelentkezését, de ennyi idősen nem kell sehova. Plusz az idegeit is kikészítette a mama, és a gyerekeknek sem tett túl jót egy elbutuló agresszív nagyi.

(pl nővérem 18 volt, és mindenkinek azt mesélte hogy prosti, mikor indultam kollégiumba, utánamüvöltött az ablakon, hogy rib@.nckodni megyek)

Ha anyun csipkés bugyit sejtett, már azt fantáziálta hogy szeretője jön...

Én a húgomnak mondtam el a végakaratom, hogy ha ilyen lennék, az első elfekvőben felejtsenek ott.

Két lányom van. Ha elég idősek lesznek, nekik is elmondom.

25N

2016. jún. 26. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
18%
otthon ott korombeliekel lenék nem valami nyominger fiatalal akinek a nyakába lehet varrni a dolgot
2016. jún. 26. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!