Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi karácsony: anyu és a...

Családi karácsony: anyu és a bátyám nem állnak szóba egymással, anyu érzelmileg próbál minket zsarolni. Ti mennétek a bátyátokhoz, ugye?

Figyelt kérdés

Bátyám felesége veszélyeztetett terhes. Anyu szerint ilyen nincs, csak lusta és figyelmet akar. 1 hónapja volt a szülinapja, az egész család előtt nagyon csúnyán megszégyenítette; pl hogy bezzeg a bátyám előző barátnői mind tudtak rendesen gyereket szülni. Ezután kórházba került, de persze anyu nem volt hajlandó és azóta sem hajlandó bocsánatot kérni. Szerinte az egész csak hiszti, azért tartották bent a kórházban ment lefizetett valakit.


Ilyen előzmények után a bátyámék nyilván nem jönnek hozzánk karácsonykor és anyut sem hívják át. Viszont minket (én, apu, öcsém) szeretettel várnak és szeretnénk is menni, de akkor anyu egyedül marad itthon aznap (26-a). A kicsi a napokban születik, nem leszünk ott sokat, mi visszük az ennivalót is (anyu ezt is sérelmezi, hogy márpedig az ő konyhájában nem főzhetünk annak a nőnek), de anyu nagyon ki van borulva. Azt mondja, ha megyünk akkor utána haza se menjünk.


2015. dec. 10. 10:53
 1/10 anonim ***** válasza:
97%

én mennék...egyértelműen anyukád a tudatlan bunkó...

és ha hagyjátok akkor teljesen el fog szakítani a bátyádéktól...


22F

2015. dec. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Amit anyád csináld, azért minimum szégyellnie kellene magát. Szerintem egyértelmű, hogy nincs igaza, szerintem mindenképpen menjetek el a bátyádékhoz, zsarolás ide vagy oda. Szegény barátnőjének biztosan jól esne, ha az látná, van aki mellette áll. És ez a bátyádnak is fontos lenne.
2015. dec. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%
Anyukád csalódott, mert ő szerette volna férjül venni a bátyádat. Ezt beszéld meg vele is, "engedje a fiát a saját útján", majd szépen menjetek látogatni és vigyetek a kismamának finom ételeket!
2015. dec. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%

Én is átmennék a helyetekben.

Amit anyád csinál arra szavakat sem találok. Ignoráljátok teljesen, ne foglalkozzatak azzal mit mond. Nem kell vele még csak a hangotokat sem felemelni. EGYSZER elmondjátok neki, hogy ti 26-án átmentek a bátyádékhoz és pont. Aztán 26-án beültök az autóba és mentek. Ennyi. Nem kell kommentálni semmivel sem. Hátha észhez tér.


Meg mi az, hogy nem mehettek haza? Gondolom a ház vagy lakás az apukádé is.

2015. dec. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%

Mindenképpen mennék,nem is kérdés. Egye meg amit főzőtt, saját magának köszönheti (hogy egyedül lesz 26-án). Tudatosítanám benne, hogy valószínűleg ez még többször elő fog fordulni, ha nem változtat a hozzáállásán.

Egyébként az unokájára sem lesz majd kíváncsi? Én kevés olyan szituációt tudok elképzelni, ami okot ad arra, hogy a nagyszülőt eltiltsák az unokától. De ha az anyósom miatt kerülnék terhesen kórházba, bizony átgondolnám.

2015. dec. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem menjetek, hátha anyud is észhez tér. Az egész családot mégse tagadhatja ki, a konyha meg nemcsak az övé, de ha ekkora háború van, vigyétek bátyádhoz az alapanyagokat, és főzzetek ott.

A legjobb lenne, ha még a kicsi születése előtt valahogy rendeződne a helyzet. Tudom, hogy egyértelműen édesanyád hibázott, de talán ha bátyád tenne egy pici lépést felé, elindulna a folyamat. Nem kell, hogy meghívja magukhoz, csak annyi, hogy nagyon sajnálja, amiért így alakult, a feleségét viszont nem engedi senkinek, még az anyjának sem bántani - ezzel pl. egy telefont lehet, hogy megeresztenék. Aztán anyud majd eldönti, tényleg jó-e neki egyedül karácsonyozni, és megfosztani magát a fiától és az unokájától.

2015. dec. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád rettenetes bunkó.

Apukádnak kéne helyre raknia.

És nincsen "ő konyhája", mert az a lakás mindegyikőtök otthona (aki nem tulajdonos, azé is).

2015. dec. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
96%

én is mennék. anyukád majd úgyis rájön,hogy "az a nő" az unokája anyukája, valamint a gyereke felesége. egyszerűen nem lehet így hozzá állni a másik emberhez,főleg ha már családtag.

és nyilván minden ember máshogy viseli a terhességet, az hogy neki nem volt probléma, még nem jelenti,hogy másnak ne lehetne.. ráadásul amikor már házasok és úton van a baba , elég nagy pofa kell hozzá, hogy a volt barátnőket emlegesse fel.

szóval ja, anyukád bunkó volt,nem kicsit. az,hogy egyedül lesz karácsonykor,egyedül magának köszönheti, nem éreznék lelkiismeret furdalást.

2015. dec. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
65%
Kedves Kérdező! IGEN! Mindenképpen menjetek! Egy anya nem viselkedhet így! Nem tudom,de sejtem,hogy a családban ő a hangadó. Édesapádnak le kellene állítania talán még időben lenne, mert a helyzet csak rosszabbodni fog. Ne engedjétek, hogy elmarjon Benneteket a tesódéktól. Döbbentem olvastam, milyen gonosz dolgokat feltételez a menyéről. Már az elején figyelmeztetni kellett volna és megmondani magára fog maradni, ha ezt így folytatja. Ő is menjen el Veletek Karácsonykor és kérjen bocsánatot a viselkedéséért. Még talán nem késő. Ellenkező esetben előbb utóbb Titeket is elveszít. Ilyen mérgező légkörben élni borzalmas lehet. Apukád kezében a helyzet kulcsa.Üljenek le beszéljék meg és Ti is a tesóddal mondjátok el a véleményeteket. (Nem tudom hány évesek vagytok, de egy jó családban mindenkinek van véleménye, szavazata. ) Ne hagyjátok magatokat! Karácsony ünnepe pont jó alkalom a megbékélésre. Fogadja el anyukád, hogy a fiának már családja van s inkább támogassa és szeresse őket, különben azt veszi majd észre, hogy magára marad. Ilyen mérgezett, gyűlölködő légkörben nem sokáig fogjátok bírni Ti sem. Ne engedjetek a terrorjának, ha jót akartok. Akár Apukáddal együtt álljatok oda anyukád elé és mondjátok ezt el neki. Egyszerűen nem tudom megérteni, hogy egy anya hogy tud így viselkedni.Örüljön a születendő unokájának és szeresse, mert egy kisbaba maga a csoda! Segítsetek neki! Áldott,békés Karácsonyt kívánok az egész Családnak.
2015. dec. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
95%

Természetesen.


Anyukád rettenetesen tahó, bunkó, és önző ember (lásd: " pl hogy bezzeg a bátyám előző barátnői mind tudtak rendesen gyereket szülni." Barátnői?! El sem vehette őket?!), aki a tetteivel elérte, hogy megérdemli, hogy egyedül marad karácsony este.


Nézd, ha nem kér bocsánatot a vérig sértett menyétől, és nem változtat a viselkedésén - a veszélyeztett terhesség egyáltalán nem hiszti, és rohadtul nem "választja" azt az ember magának -, akkor az a legjobb mindőtöknek, ha anyuka egyedül marad. Minek aljaskodna még karácsonykor is? Hogy a sógornődet megint megtapossa és tönkretegye a karácsonyotokat a fene nagy irigységében?


"(anyu ezt is sérelmezi, hogy márpedig az ő konyhájában nem főzhetünk annak a nőnek), de anyu nagyon ki van borulva. Azt mondja, ha megyünk akkor utána haza se menjünk."


Milyen ANNAK A NŐNEK?! Az a nő a bátyád felesége, aki éppen egy kemény időszak után azt érdemelné, hogy törődjenek vele, meg a gyerekkel, ne rugdossák! És mi az, hogy nem mehettek haza?! Ha az a bejelentett lakóhelyetek, akkor az az otthonotok! Anyuka vigyázzon magára, mert ha kidob titeket, akkor akár a rendőrségen is kiköthet a viselkedése miatt.

2015. dec. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!