Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány évesen költöztetek külön...

Hány évesen költöztetek külön a szüleitektől? Milyen helyre tudtatok menni pl. szoba, lakás bérlés stb. Egyedül vagy valakivel közösen béreltétek? Milyen végzettséged/végzettségid voltak? Mennyit kerestél?

Figyelt kérdés
2016. jún. 26. 11:12
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
74%
19 évesen, egyetem miatt 150 km-re a szüleitől, albérletbe, 4-en laktunk együtt, 2 szobásban. Akkor még csak érettségim volt. Nem kerestem semmit, az első év felétől kezdtem egyetem mellett dolgozni a későbbi szakmámban.
2016. jún. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
74%
Most fogok augusztusban, 22 évesen. Mamámnál, illetve kollégiumban fogok lakni. Gyakorlati helytől fogok kapni ~70 000-t, illetve megpályázom a Bursát, ami 10 000 lehet még. Ha jó a tanulmányi átlagom, akár ~100 000-ig is mehet az ösztöndíjam.
2016. jún. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Én először 18 évesen költöztem el, egyetem miatt egy másik városba albérletbe. 2-en laktunk egy 2 szobás lakásban, de ekkor még nem dolgoztam hanem a szüleimtől függtem anyagilag tehát nem is venném amolyan igazi különköltözésnek, önállósodásnak.

Aztán az egyetem utolsó évében ismerkedtem meg a most már férjemmel, neki akkor már szülői segítséggel volt saját lakása. Rá 1 évre mikor befejeztem a sulit és állást találtam, odaköltöztem hozzá, ekkor voltam 21 éves, és 90.000 körül kerestem. Most 26 vagyok, 120.000-et keresek, azóta családi házba kôltöztünk, és folyamatosan ezt szépítgetjük, újítgatjuk. Jövőre szeretnénk gyermeket is.

2016. jún. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
74%
Mondhatni 20 evesen, sajat haz videken, 2/3 reszet en alltam, 2 ev kulfoldi munkabol, egy hasznavehetetlen szakiskolaval.
2016. jún. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
25%
30 éves vagyok és még mindig nem tudtam elköltözni otthonról, már lassan feladom a reményt, hogy ez valaha is változni fog. A keresetem amúgy 75 nettó, egyetemi diplomám van. Egy szobát nem akarok bérelni idegenekkel, mert az épp olyan, mintha itthon laknék, csak még többet költök feleslegesen, ráadásul olyanokkal lakok, akiket nem is ismeretek, nem is szeretek. Egy teljes lakást meg nem tudok a fizetésemből egyedül bérelni, a bérleti díjra meg a rezsire elmegy az összes pénzem, utána miből fogok ételt, ruhát venni? :/ Csodálom azokat, akiknek sima érettségivel ilyen nettó 120-as vagy afeletti fizetésük van! Nekem bruttóban nincs annyi, hiába tanultam tovább. :/
2016. jún. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
86%
19 évesen albérletbe haverokkal. Érettségim volt, havi kb. 100 000 kerestem (2002), plusz végeztem a fősulit. Életem legjobb időszaka volt, igaz nem volt könnyű, de a jó társaság sokat segített. 2006-ban kötöztünk külön párommal, 2010-ben vettük meg a lakásunkat.
2016. jún. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
86%

Amilyen gyorsan csak lehetett én kulon akartam koltozni (addigis kollégiumban laktam, ahonnan 2 hetente jártam haza)

Igy maradt az a verzio, hogy 19 évesen kimentem babysitternek Angliába (repjegyre ugy lett pénzem, h elmentem egy honapra egy gyárba dolgozni). 22 évesen vettem egy kis lakást Pesten, majd másik orszagba mentem ugyancsak babysitterkedni, de emellett már el tudtam végezni egy kinti foiskolat. Egy harmadik orszagban mesterdiplomáztam, jelenleg Genfben élek és nekem van babysitterem.

2016. jún. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
87%

20 voltam. Eloszor csak egy felszobat bereltem szobatarssal egy evig (akkor diakhitelem volt + 50-60 ezer forint fizetesem). Az alberletemet a szuleim fizettek (35 ezer) a tovabbi koltsegeket en. Nagyjabol kijottem a penzbol, maradt szorakozasra, kajara, ruhara.

Aztan osszejottem a baratommal, odakoltoztem hozza es feleztuk az o alberletenek koltsegeit (50 ezer volt az en reszem). Akkor isnmeg a Diakhitel + diakmunkas fizu ment, csak akkor mar 75-80 ezret kaptam diakmelobol.

Vegul onnan el kellett koltoznunk es kozosen berlunk egy lakast Budan. Ennek olyan 60 ezer forint a ram eso resze. Rendes allast vallaltam ahonnan 180 ezret kapok es majd nemsokara etkezesi utalvanyokat is. Egyebkent erettsegim van es ket nyelvvizsgam.

2016. jún. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
67%
24 éves voltam.A párommal(azóta már férjem) költöztem össze,az ő saját lakásába.Akkor már 3 éve dolgoztam ápolónőként,100 ezer volt a fizetésem.
2016. jún. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
83%

19 éveesen

Munkásszállóra mentem átmenetileg, mert biztosította a munkahelyem, olyan volt, mint egy koli kb.

Ott 2 hónapig voltam, majd a párommal vettük ki közösen egy lakást.

Diplomám volt, páromnak felsőfokú OKJ.


Én 160 nettó körül kerestem, párom 130 nettó körül.


Volt mindez 4 éve.

2016. jún. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!