Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem értem a mai világban...

Nem értem a mai világban miért vállalnak annyian gyereket?

Figyelt kérdés

Ne értsetek félre nem akarok senkit sem bántani de én úgy vagyok vele, hogy 30 éves kor alatt butaság a gyerekvállalás addig legalább az ember jól ki élheti magát!

Én úgy látom a mai világban a gyerek inkább teher! Ismerőseim is nagyon hamar belevágtak most meg csak arra dolgoznak, hogy a gyereknek meglegyenek az alapdolgok.

Szerintem 30 éves kor után is 1 gyerek bőven elég max kettő!



2016. júl. 4. 12:19
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
78%

Ha rám célzott valaki, akkor mondom, hogy nem ciki 50 évesen kisebb gyerekkel, csak én nem akarok. 50 évesen már majd nyugodtan akarom élni a saját életemet és figyelni ahogy a gyerekeim élik az övéket.

Másrészt ha valaki nem akar gyereket szíve joga, plusz ha esetleg egyszer mégis meggondolja magát, de mondjuk egyedül van még ott van az örökbefogadás lehetősége is.

2016. júl. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
85%

"Az a jó benne, hogy ha nem is akarsz saját gyereket viszont később meggondolod magad, rengeteg gyerekes egyedülálló anyuka között válogathatsz akik alig várják, hogy apukát kapjanak! :) Rengeteg srác lelépett mikor megtudta terhes a lány aztán az ilyen nők tisztelik azokat a férfiakat akiknek kellenek gyerekkel is! :)"


Meg ahogy azt Móricka elképzeli...:D Az a nő, aki megbirkózik egyedül is a gyerekneveléssel, nem apukát keres, hanem saját magának párt, de azt sem mindenáron. :D

2016. júl. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
49%
19-esnek igaza van, nem tudom, miért pontoztátok le. Persze, vannak "modern" anyukák is jócskán 40 felett, egészen addig, amíg kamaszodni nem kezd a gyerek. Akkor már elég ritka, hogy 60 felé járó szülő megtalálja a hangot a 15-16 éves gyerekkel, még a legjobb szándékkal is. Sajnos, egyre gyakoribb, hogy ennyire kitolódik párválasztási nehézség, karrierépítés miatt a gyerekvállalás, jó néhány kolléganőm van, aki 40 körül szült, ingerlékenyebbek, nehezebben viselik a változásokat, feszültek, megy a cicaharc.
2016. júl. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
39%

Kiélni magát? Te jó ég. Én úgy jöttem össze a férjemmel, hogy neki volt már akkor egy fia. 21 éves voltam ekkor. És akkor sem akartam ,,kiélni" magam. Nem vágyok eljárni itthonról bulizni, meg ilyesmik. Vannak barátnőim, akikkel találkozok, amikor kedvem van hozzá. Gyerekek mellett sem savanyodtam be, de inkább vagyok velük itthon.

Az meg, hogy ki mennyi gyereket tud/akar vállalni az a saját és párja döntése. Ha neked 30 éves korod után kell gyerek, és max 2, akkor annyi lesz.

És mi nem azért dolgozunk, hogy a gyerekeknek az alap dolgaik meglegyenek, hanem kicsivel több. Önerőből újítjuk a lakásunkat, nemsokára megszületik a 3. gyerek. Nem tervezünk többet, és mind a 2 terhességem tervezett volt, nem csak becsúszott.

2016. júl. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim válasza:
53%

Én pont fordítva gondolom.

25 vagyok a férjem 30, 1 éves a gyermekünk. Nem vagyunk gazdagok, de meg van mindenünk ami kell.

Mindig fiatalon szerettem volna anya lenni, sokkal jobban érzem ìgy az egészet. Nem akartam 50-55 évesen a gyerekem ballagására menni. Az én szüleim is fiatalok és meglehetősen sokkal jobb a kapcsolatunk mint azoknak akiknek idősebbek a szüleik (baráti társaságban sok ilyen van), sokat panaszkodtak arra, hogy más a felfogás.

Illetve a másik, hogy leszek 45 éves mire a gyermekem kirepül. Ott áll előttem még viszonylag fiatalon az élet és élvezhetem tovább a férjemmel.

Szerintem amúgy meg nem a kor határozza meg azt, hogy valaki jó szülő-e vagy sem.

Lehet, hogy a 18 éves jobban neveli a gyermeket mint a 35 éves.

2016. júl. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Szerintem ha el tudja tartani, 25 évesen is vállalhat gyereket. És nem csak 1-2-t, 4-et is nyugodtan... HA magának szül, és nem a szüleinek/államnak.
2016. júl. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Nálam a gond ott kezdődik, hogy 25 leszek, amire elvégzem az egyetemet. Aztán szeretnék dolgozni, tanulni még. Így hogyan szüljön egy nő? Én pl. csak örökbe tudnék fogadni, ami további éveket igényel. Így hogyan legyenek az emberek fiatalon szülők?

A nagyapám 65 éves és a legfiatalabb fia 18 éves, nálam is fiatalabb. A nagyszüleim ugyanúgy járnak fesztiválokra, bulizni, emellett múzeumokba, étterembe stb. Pontosabban követik a trendeket, mint én.

A lényeg ott van, hogy 50 évesen, te öregnek képzeled-e magad. Hogyha a vég kezdetének fogod fel, akkor valóban hatalmas lesz a generációs különbség közted és a tini gyereked között.

2016. júl. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
24%

Nekem az a véleményem,hogy egy 18 20 éves kámy,csak akkor vállaljon gyereket,ha nem a naggyszülőknek szüli a babát. Semmit munkatpasztalat ,semmi iskolai végzettség max egy érettségi,és rögtön szül egy gyereket.

Én soso tenném ezt anyámmal ,mert még most 20évesen sincs olyan keresetem,hogy merjek vállalni gyereket.

25-30évesen a legidálisabb gyereket vállalni, a pénz miatt,és a tapasztalat miatt. Egy.nő legyen elég érett,és. Sak utána.babbézzon. egy tini méggis mi tudna nyújtani a gyereknek,mkt tud neki tanítani, hogy.nézzen fel rá a gyerek?

30éves kor után pedig nő a betegségek kockázata.

2016. júl. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!