Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vállalnak sokan 18-19...

Miért vállalnak sokan 18-19 évesen gyereket?

Figyelt kérdés

Az ismeretségi körömben rengetegen mentek férjhez és vállaltak babát ilyen fiatalon. A legtöbben 18 évesen már férjnél vannak, 20 évesen meg már meg is van a baba.

És nem csak Magyarországon. Két külföldi ismerősöm közül az egyikük 22 évesen ment férjhez, a másik 18, és 19 évesen már szült is.

Tényleg ennyi jól működő párkapcsolat, és anyagilag stabil háttérrel rendelkező fiatal pár van?

Én 22 vagyok, de a jelenlegi kapcsolatomba biztosan nem vállalnék babát, bármennyire is rám jön a babázhatnék néhanapján, az anyagi hátteremről meg annyit, hogy magamat el tudom tartani.


2015. dec. 15. 13:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
mert buták
2015. dec. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
58%
Hahahaha! Dehogy! Én ahány ilyen fiatal "anyukát" ismerek, ott mindenhol csak becsúszott a gyerek. A legtöbbjük meg már rég nincs együtt az igazi apával, már az új pasi mosolyog a fészbúkon. Persze biztos van százból egy tervezett is, de ott általában a pasi jóval idősebb, szóval ő hozza az anyagi részt.
2015. dec. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
43%

Ez lenne a normális.

Anyám 22 volt amikor születtem.

Nagyanyám 20 amikor az első gyereke(nagybátyám).

Nagyanyám anyja pedig 17 évesen szülte nagyanyám legidősebb testvérét.


Persze a mai világban ez nehezen kivitelezhető.

23 vagyok, de nem érzem úgy, hogy olyan anyagi szinten állnék, hogy bevállaljak egy család eltartását.

Pedig így lenne rendjén.

2015. dec. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
Mert Ákos rajongók.
2015. dec. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%
Hát nekem nem volt ilyen ismerősöm. Szerintem ez csak egy bizonyos társadalmi rétegre jellemző. Cseppet sem követendő példa.
2015. dec. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%
13:22: nézd, annak idején talán ez volt a normális, de meg is lett az eredménye. Az ilyen hozzáállás miatt van ennyire durván túlnépesedve a bolygó, márpedig ez a túlnépesedés okozza a világ bajainak a 95 %-át minimum. Nem a mennyiségre kell hajtani, hanem a minőségre.
2015. dec. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
68%

Igaz, hogy nem 18-19, hanem 23 éves voltam mikor megszültem a lányomat.

Akkor 7 hónapja ismertem meg a férjemet.

2 hét után össze is költöztünk annyira tudtuk, hogy mi össze tartozunk és terveztük is a babát.

Ő akkor 26 éves volt. Átlag keresettel, átlagos élettel.

Már a 8 évünket tapossuk együtt és tervezzük a második babát.


De a kérdésedre válaszolva a legtöbbnél becsúszik a baba mert nem védekeznek és nincs megfelelő háttér.

Sem szülői, sem anyagi.

2015. dec. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
52%

Én egy ilyet ismerek. Ott mindkét félnek van olyan a családjában, akik 30 felett szerettek volna gyereket, de egyiknek sem jött össze. Ők úgy döntöttek, inkább most legyen "biztosan", mint később keljen keresztülmenni mindenféle kezeléseken. 19 és 21 éves volt a nő, a férfi 3 évvel idősebb.

Anyagi háttér úgy volt meg, hogy a nő külföldön élő bátyának lakásában éltek, az egyéb dologra (rezsi, étel, ruha stb) elég volt apuka fizetése. Aztán mikor anyuka is elment dolgozni a 2. gyerek 2 éves korában, onnantól teljesen saját lábra álltak.

2015. dec. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
85%
Sokan? Nagyon nagy többségben vannak azok a nők, akik 28-32 éves korok között szülik meg az ELSŐ
2015. dec. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%
gyereküket. Igen kevés az olyan, aki 18-19 évesen szül, pont ezért tűnik fel, ha mégis van ilyen a látóteredben.
2015. dec. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!