Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Keresztszülő a párom de én...

Keresztszülő a párom de én nem lehetek az?

Figyelt kérdés
A páromat a testvére felkérte keresztszülőnek engem viszont nem. A párom lesz a keresztapa, a keresztanya pedig a sógorának a testvére. Én pedig csak úgy vagyok a kicsinek tulajdonképpen senki. 5 éve vagyunk együtt a párommal, együtt élünk. Nagyon jó viszonyban vagyunk a testvérével a párjával. Nem volt eddig soha veszekedés semmi feszültség. Oda vissza segítjük a másikat... számomra ezért is volt furcsa az egész. Vajon ez így normális? Hogyan kellene reagálnom?

#családi kapcsolat #keresztszülő választás
2016. júl. 11. 11:59
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
74%
Mi a probléma? Sokszor választanak külön keresztszuloket. Pláne, ha te "csak" partner vagy, nem feleség.
2016. júl. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
85%
Nincs ezzel semmi gond. A testvérek lesznek a keresztszülők.
2016. júl. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
92%
A csajok és pasik jönnek-mennek, de a testvér mindig testvér marad. Mire akarsz reagálni?
2016. júl. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
91%

Igen, ez így normális.

Nem kell a keresztszülő párjának lennie a másik keresztszülőnek.

Nálunk is testvérem lányának én vagyok a keresztanyukája, másik testvérünk pedig a keresztapukája. Már szinte felnőtt a gyerek :) Az akkori párunk már csak messzi emlék :)

A testvér viszont mindig testvér lesz.

Szóval semmi okod arra, hogy ezen megbántódj.

Van egyébként házaspár keresztszülő is a családban, de amikor őket felkérték keresztszülőnek, akkor ők már rég házasok voltak.

2016. júl. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
81%
Normális, persze. Én is így fogok választani majd: én a keresztanyát választom, a párom a keresztapját. :)
2016. júl. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
22%

Kérdés, hogy csak 2 keresztszülö lehet?

Ilyen esetben sok helyen mindkét pár oda áll, a keresztszülök tartják a gyereket, de mindkét pár jelen van.

2016. júl. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
87%

Mire kéne reagálnod? Választottak neki egy keresztanyát és egy keresztapát a családból. Bárhogy nézzük, te vér szerint nem vagy család.


Én egyedüli keresztanyuka vagyok. Nincsen külön keresztapja a gyereknek. Persze mi is együtt élünk a párommal, szervezzük az esküvőt, és a gyerek ha nagyobb lesz, akkor úgyis keresztanyu-keresztapuként fog ránk tekinteni, de hivatalosan csak én vagyok keresztszülő. A párom szereti a család, a gyerekek is nagyon, tehát nem azért van ez.


Ők két embert szerettek volna választani, és teljesen érthető, hogy ezt a családban tették meg.


Nem kell sehogy sem reagálnod.

2016. júl. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
52%
Nem értem, mikor "megduplázzák" a rokoni szálat, nekem anyu barátnője a keresztanyukám.
2016. júl. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
28%
Legalább megúsztál egy extra ajándékozási mizériát.
2016. júl. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
86%
Nem igazán úszta meg az ajándék mizériát, mert a párja ugyebár keresztapa. Üres kézzel pedig annak sem illik beállítani...
2016. júl. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!