Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Lehetek-e így keresztanya?

Lehetek-e így keresztanya?

Figyelt kérdés

Nagybátyáméknak most fog szeptemberben megszületni a lányuk és felkértek keresztanyának (19 éves vagyok). Most a probléma az, hogy a keresztapa az, az anyai ágról jön (tehát a leendő anyuka testvére), aki katólikus én pedig református vagyok, viszont nem konfirmáltam le mert nagyon utáltam a papot. (Megvan rá az okom sajnos)

Lehetek-e keresztanya így? Valószínű,hogy a kicsi katólikus lesz.



2014. júl. 22. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Meg kell beszélni a pappal. Én is úgy lettem keresztanya a katolikus templomban, hogy katolikusnak diktáltak be a szülők, egyébként evangélikus vagyok.
2014. júl. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
43%

kár volt hazudni, első... elfogadják egymást..

viszont reformátusként nem lehetsz katolikus keresztszülő (miért írod hosszú ó-val? Erdélyi vagy? ott szokták)

2014. júl. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én református vagyok, keresztanyukám pedig katolikus. Annyi volt, hogy el kellett a szülőknek és a keresztszülőknek valami felkészítésre járni a keresztelő előtt.
2014. júl. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez a felállás, nővéremék gyerekének én vagyok a keresztanyja, a férjének a bátyja pedig a keresztapja. A keresztapa katolikus, én református vagyok. A pici református lett, a lelkész nem szólt, vagy firtatta, hogy a másik keresztszülő másik egyház tagja. Ha jól tudom nem fontos, hogy konfirmálj, anélkül is lehetsz keresztszülő. Mondjuk nálunk úgy volt, hogy én előtte keresztelkedtem meg, és a keresztelkedési szertartás után rögtön le is konfirmáltam.
2014. júl. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Meglátjuk, hogy a pap mit szab ki feltételként, hátha nem kezd el kötözködni :D

(egyébként a hosszú ó-t elnéztem..tegnap már egy kissé fáradt voltam,elnézést kérek érte :D)

2014. júl. 23. 22:06
 6/6 anonim válasza:
Az én keresztanyám Református Keresztapám Evangélikus. S szerintem egyik nővérem keresztszüleinek is különböző a vallása.
2014. aug. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!