Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Visszamenőleg lehet-e többleth...

Visszamenőleg lehet-e többlethasználati díjat kérni?

Figyelt kérdés
Feleségemtől 2011-ben elváltam. Két gyermekünk van, akiket ő nevel. Gyeremektartást rendszeresen fizetem. Közös ingatlannal rendelkeztünk, aminek 1/3 rész volt az övé.2011-óta ő használta az aktuális partnereivel, ez év tavaszáig, mert eladásra került.   Elköltözés után olyan magas összegű gyermektartást követel, amit nagyon nehezen tudok kifizetni, mert még fizetnem kell a közös svájci frankos hitelünket is, amit még 2008-ban vettünk fel. Visszamenőleg lehet-e többlethasználati díjat kérni?  
2016. júl. 11. 18:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
Igen.
2016. júl. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Mire vettétek fel a hitelt, és kié lett az a vagyontárgy? Mert gondolom, nem lakáshitel volt, azt ki kellett volna fizetni az eladáskor. Ha nálad van a vagyontárgy (vélhetően autó), kutyát nem érdekli, hogy közösen vettétek fel a hitelt, és még fizeted. A gyermektartás pedig vélhetően pont azért volt alacsony, mert a közös ingatlant ő használta.

Visszamenőlegesen csak akkor kérhetnél többlethasználati díjat, ha jogellenesen elzárt a volt nejed a tulajdonrészed használatától. Ha nem így történt, bukta van, de próbálkozni lehet.

2016. júl. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az, hogy mit követel, és a végén mit ítélnek meg neki, két különböző dolog.


A hitelt miért egyedül fizeted, ha közös volt?


Nem hiszem, hogy visszamenőleg ilyet megítélnek, mivel azt nem is neki kéne fizetnie, hanem a volt partnereknek, nekik pedig nem volt bérleti szerződésük, ők szívességi lakáshasználók voltak.

2016. júl. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

Kettes, én arra tippelek, hogy az eladás után még maradt hitel.


Amit írsz, az nem így van, hogy ha pl. nála van az autó... a hitel a lényeg, márpedig ha az közös, akkor annak a megosztását is lehet kérni, vagy a fele részt levonni a gyerektartás összegéből. (bár ez nyilván közös megegyezéssel kell menjen, mert a bíróság úgyis megítéli a gyerektartást.) De ha tényleg olyan kiugróan magas összeg, akkor vissza kell dobni a labdát, hogy anyukám, te meg fizesd a fele hitelt! Az is közös, a közösen szerzett vagyonnak árnyoldalai is vannak, azt is viselni kell!

2016. júl. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
El se adhatják a lakást, ha a fennmaradt hitel összegét nem fedi be a vételár, úgyhogy ezt nem gondolnám. Ha pedig mondjuk autó volt, amit hitelre vettek (vannak ilyn őrültek, sajnos), és apu nevére kerül, egyedül az övé a válás után, akkor neki kell tovább fizetnie a hitelt. Egyébként a vagyonmegosztáskor erről döntés kellett, hogy szülessen.
2016. júl. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen autóhitel!
2016. júl. 11. 19:53
 7/13 anonim ***** válasza:
Kinèl van az autó,ki használja?
2016. júl. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

OK, a hitel típusát megtudtuk, de a lakáshiteles dolgot megint csak rosszul tudod.


Nem így van, hogy nem lehet eladni, ha a vételár nem fedezi a hitelösszeget. Akkor kb. egyetlen jelzáloghiteles sem tudná eladni, mert a legtöbb esetben több a hitel, mint amennyit ér a ház. (már a problémás, bedőlt hitelekre gondolok.)

Nagyon is gyakori, hogy eladják a házat, és az adósnak még utána is törleszteni kell. Túl nagy magabiztossággal állítasz olyan dolgokat, amelyeket nem tudsz.


Ha autóhitel, akkor ugye közös volt a kocsi, közös volt a hitel is. DE vagyonmegosztás során ez a tied maradt? Mert akkor tényleg tied a hitel is.


De a gyerektartásra nem reagáltál. Meg is ítélték a nagy összeget, vagy csak anyuka azt szeretné? Mert nagyon sok anyuka el van rugaszkodva a földtől, és irreális összegekben gondolkodik.


Mennyit keresel, mennyit kér ő?

A bíróságot az nem fogja érdekelni, mennyi hiteled van.

2016. júl. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Nem így van, hogy nem lehet eladni, ha a vételár nem fedezi a hitelösszeget. Akkor kb. egyetlen jelzáloghiteles sem tudná eladni, mert a legtöbb esetben több a hitel, mint amennyit ér a ház. (már a problémás, bedőlt hitelekre gondolok.)

Nagyon is gyakori, hogy eladják a házat, és az adósnak még utána is törleszteni kell. Túl nagy magabiztossággal állítasz olyan dolgokat, amelyeket nem tudsz. "

Az ingatlant tehermentesíteni kell, a bank csak akkor veszi le a jelzálogjogot, ha a hitel teljes egészében kifizetésre kerül, és a vevő sem bolond. Áthidaló hitelt lehet felvenni a végtörlesztéshez, ha a vételár kevés, de itt nem erről van szó.

2016. júl. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

visszamenőleg nem lehet

amúgy az autó hitel nem lehet fontosabb mint a gyerek ellátása

2016. júl. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!