Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Visszamenőleg lehet-e többleth...

Visszamenőleg lehet-e többlethasználati díjat kérni?

Figyelt kérdés
Feleségemtől 2011-ben elváltam. Két gyermekünk van, akiket ő nevel. Gyeremektartást rendszeresen fizetem. Közös ingatlannal rendelkeztünk, aminek 1/3 rész volt az övé.2011-óta ő használta az aktuális partnereivel, ez év tavaszáig, mert eladásra került.   Elköltözés után olyan magas összegű gyermektartást követel, amit nagyon nehezen tudok kifizetni, mert még fizetnem kell a közös svájci frankos hitelünket is, amit még 2008-ban vettünk fel. Visszamenőleg lehet-e többlethasználati díjat kérni?  
2016. júl. 11. 18:22
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Senki nem mondta, hogy fontosabb az autóhitel. Eddig is rendszeresen fizettem a gyermektartást, ezután is fogom, ja és mellesleg foglalkozok a lányaimmal, sokat vannak velem és stb... Itt csak egy kérdés merült fel, hogy lehet-e kérnem többlethasználatot visszamenőleg. (Ha már az exem mindent megmozgat, hogy még a bőrt is lehúzza rólam, akkor én miért ne próbálkozzak akármivel is.)
2016. júl. 12. 11:53
 12/13 anonim ***** válasza:

Nyilván te is próbálkozz mindennel, de egy erre szakosodott ügyvéd valószínű olyan tippeket is adna, amik eszedbe sem jutnak.


"Az ingatlant tehermentesíteni kell, a bank csak akkor veszi le a jelzálogjogot, ha a hitel teljes egészében kifizetésre kerül"


jajjj... meddig bizonygatod még a nem létező igazad?

attól még, hogy más nevére kerül az a régi ingatlan tehermentesen, még maradhat hitel! Átterhelik más ingatlanra, ha családon belül megoldható, vagy egy lényegesen rosszabb kamatozású személyi kölcsönre "cserélik".


Mivel a kérdező szándékosan nem reagál az egyéb kérdésekre, én elhagyom ezt a kérdést. Ő nem reagál, a másik meg össze-vissza ír, ennek így nincs értelme.

2016. júl. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"a közös svájci frankos hitelünket is, amit még 2008-ban vettünk fel"

"Áthidaló hitelt lehet felvenni a végtörlesztéshez, ha a vételár kevés, de itt nem erről van szó."


Én kérek elnézést, hogy neked nem megy a szövegértelmezés, csak a saját hülyeséged bizonygatása, 65%-os.


Kedves kérdező, a bíróság nem fog megítélni a REÁLISNÁL nagyobb összegű gyermektartást. A reális összeg követelése viszont nem a bőröd lenyúzására, hanem a gyermekeiddel szembeni tartási kötelezettséged teljesítésére van. mi az a magas összeg, amit az asszony kér? És mennyit fizettél eddig?

2016. júl. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!