Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy családtagod (testvéred)...

Ha egy családtagod (testvéred) súlyos betegséget kapna, és anyagilag gondba kerülne, te segítenél rajta (ha megtehetnéd)?

Figyelt kérdés

Apám kórházba került, rákot diagnosztizáltak nála. A második műtétjén volt éppen benn, amikor a testvére beállított, és közölte velünk, hogy sajnos ő is sz*rul áll anyagilag, úgyhogy ne is kérjünk tőle pénzt.

Mindezt úgy, hogy - bár anyagilag tényleg sz*rul állunk - éppen apuért aggódtunk ezerrel, és eszünkbe sem jutott volna pénzt kunyerálni. Az már csak mellékes, a műtétet követő hazatérése után 5 nappal elment szabira, apura bízva ezzel a saját feladatait (egy helyen dolgoznak), és hogy a kijelentésre rá fél évvel új autót vettek, és a lányuknak 4 milliós lagzit rendeztek (amihez semmi közöm, ő dolguk, de basszus...).

Ez csak nekem durva? Apám így is teljesen elvakult a családjával kapcsolatban, ha én mondom, hogy ez nem normális, én vagyok leugatva.

Ha az én bátyám és a gyerekei kerülnének ilyen helyzetbe, biztos, hogy az lenne az első, hogy segítsem őket (még ha anyagilag nem is tehetném meg, akkor más módon).


2016. júl. 27. 17:31
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

#6-os, mert apám idióta, de ez más téma :)

Akármit csinált velünk a családja, mindig őket védte. Ez már egy másik téma.

2016. júl. 27. 20:42
 12/14 anonim ***** válasza:
23%

# 10/11 Időpont ma 20:40


Így,ilyennek ismer benneteket ezek szerint,ha ezt a kijelentést tette.

2016. júl. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Haha! Sokat tudsz rólunk :)

Nem, azért mondta, mert tudta, hogy pár hónappal előtte fizettük vissza a devizahitelt, engem pedig akkor vettek fel egyetemre, aminek a kezdőköltsége (lakhatás nélkül) alsó hangon 120e Ft. Erre való tekintettel mondtam nagyszüleimnek(!), hogy lehet, hogy nem kezdem el egyből az egyetemet, hanem halasztok és egy évig dolgozom.

Másnap állított be ő ezzel a a szöveggel, hogy ne is kérjünk, ő nem ad (de azt hozzátette, hogy én azért kezdjem e az egyetemet, vegyek fel diákhitelt). Én az életben soha, senkitől nem kértem és fogadtam el pénzt a szüleimen kívül, ők pedig mindent önerőből teremtettek meg. Soha még csak nem is panaszkodtunk senkinek az anyagi helyzetünkről.

2016. júl. 27. 22:30
 14/14 anonim ***** válasza:

Ne morogj rá, mert valami biztosan kiválhatta ezt, nem magától fakadt ki. Nyilván vannak olyan dolgok, amikről nem tudsz, pl. mamád megkérte, neki meg nem volt világos, hogy csak mamád ötlete az egész. Egyébként, ha így kiköltekezte magát, mindegy, mikor, mert ezek nem egyik napról a másikra születő elhatározások általában, hanem tervezés alapján mennek, akkor elhiszem, hogy fölös, kölcsönadni/eladakozni való pénze nem maradt.

A munkát hogyan tudta a frissen műtött apádra hagyni? Csak ők dolgoznak ketten a cégnél? Apud nem táppénzen van?

Mellesleg a kérdésedből teljesen úgy jön le, hogy te elvárnád a segítséget, és hogy felháborító, hogy ő kapásból elutasítja, mert saját magára meg mennyit költött. Egyébként jobb, ha megszokod, hogy bajban az ember kizárólag magára számítson, és ne arra ácsingózzon, ami más pénztárcájában van. Mindenki a saját életéért felelős. Neki kellet új autó, megtehette, vett. A lányának lakodalma volt, költött rá, mert megtehette. Mit vártál volna, mi lenne szerinted korrekt testvéri hozzáállás? Kérés nélkül lefújni minden saját kiadást, saját tervet és önként várni/magadtól felajánlani, hogy mikor tolhatsz át egy kis pénzt a beteg rokon családjának? Amit mellesleg lehet, hogy sose látsz viszont. A beteg testvérnek, akinek van felesége, munkaképes gyere, meg még a fene tudja, hány rokona? Ő mondott volna le a lánya esküvőjéről/kurtította volna meg azt a kiadást, hogy finanszírozza a továbbtanulásodat? Vagy szerinted mi lett volna korrekt? Te miben szoktad őt kérés nélkül segíteni?

2016. júl. 28. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!