Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki nem igazán...

Van itt olyan, aki nem igazán tartja a kapcsolatot a közeli családtagjaival, de nincs súlyos indoka erre, mindössze annyi, hogy nem igazán jönnek ki egymással?

Figyelt kérdés
Közeli családtag alatt szülőket, testvéreket esetleg még elsőfokú unokatestvéreket, azok szüleit értem. Nálam ilyesmi helyzet van, az egyik tesómmal jól kijövök, de van két féltestvérem, velük lassan két év nem találkoztam(az apámmal és az élettársával sem), kb. fél/háromnegyed évente van egy rövid telefon és annyi. Durva vita nem volt soha közöttünk, de soha nem törődtek velem, 3-4 évvel ezelőttig 3-4 hetente mindig mentem hozzájuk,de mintha ott se lettem volna, tényleg a mizu, hogy vagyon kívül alig beszélgettünk valamit. Az ottlétem úgy nézett ki, hogy apa aludt vagy tvzett az egyik szobában, az élettársa számítógépezett a másikban, a féltesóim elvoltak a maguk dolgaival(kamaszok), akármit kérdeztem, a nincs semmi különösen, vagy az 1 mondatos felvázoláson kívül nem foglalkoztak velem. Ezért ezt elkezdtem ritkítani, majd 2 évvel ezelőtt Németországba költöztem, onnantól kezdve van ez,amit írtam. Azóta 3x voltam otthon, de mivel a telefonos beszélgetésen a mennyit keresel, akkor most tele vagy pénzzel c. kérdéseken kívül nem igazán érdeklődtek felőlem, ezért nem látogattam meg őket a hazalátogatásom alatt. Az hittem, hogy nincs gond ezzel, hiszen régen se volt köztünk semmilyen viszony, mikor jártam akkor sem, de elkezdtem visszahallani(vidéki kisváros), hogy az élettársa mindenkinek pocskondiáz, hogy mekkora szemét vagyok, és hogy ők mennyit segítettek nekem(nem igaz, se anyagilag se lelkileg tőlük igazán támogatást soha nem kaptam) és ez a hála, elfelejtettem a saját testvéreimet és az apámat, ha már ilyen jól keresek kint, akkor igazán megoldhatnám ezt stb. Szerintetek jogos a felháborodás? Van valaki hasonló helyzetben? A válaszokat előre is köszönöm.

2016. márc. 15. 10:20
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Jogos
2016. márc. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%

Nekem egy nagyim èl már csak. Ő a születèsemre sem jött el hiába hivtuk ezèrt èn sem vagyok rá kíváncsi. Az unoka tesóim szüleivel összevesztek a szüleim. 10 eve nem is lattam oket.

A keresztszüleimmel egy even egyszer ha talalkozunk. Ők velük úgy vagyunk nèha eszükbe jutunk, nèha nem. De úgy èrzem az èn családom sem nagyon közelít, hogy máshogy legyen ez a dolog.

Nincs senkink. A szüleimnek baratjaik sincsenek.

Elèg rossz így. Èn igyekszem ezellen tenni, mert rossz így felnőni. Remèlem az èn gyerekeimnek lesz majd családja.

18/L

2016. márc. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%

Sajnos nekem a vérszerinti első unokatestvéremmel nincs túl jó viszonyom, a ráadás még az az egészben hogy egymástól 5 percre se lakunk...

De már jó ideje nem megyek át hozzá, max családi összejöveteleken beszélünk, de akkoris nagyon sablonos dolgokról. Jóformán semmit nem tudunk egymásról, csak annyit hogy most fogja végezni a 12-t... Na, bánt a dolog amúgy, de vannak sérelmeim felé nézve amiket soha nem fogok tudni elnézni neki, szóval én ezért is vagyok távolságtartó vele szemben.

Volt hogy megalázott, hazudott nekem, elvett tőlem fontos barátokat. Én ezeket a mai napig nem tudtam neki megbocsájtani, de lehet hogyha bocsánatot kérne is tőlük akkorsem tudnék.

Igy marad ez a felszines (muszáj) viszony.

Majd az idő eldönti mi lesz a jövőben velünk...


Úgyhogy én is csak az időt tudom neked javasolni.

2016. márc. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Csak apámmal és anyámmal tartom a kapcsolatot, velük is ritkán. Az összes többi családtaggal nem. Nincs különösebb oka, csak gyerekként sem jöttem már ki egyikkel sem, teljesen másfajta emberek vagyunk, másfajta értékrenddel. Semmi közös nincsen bennünk. Gyerekként persze kénytelen voltam családi ünnepeken látogatni őket, mert hurcoltak magukkal a szüleim. Aztán olyan 15-16 éves korom után már ezt nem tették, megunták. Azóta nem láttam egyiket sem.


30/N

2016. márc. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Apám féltestvére nem tartotta a kapcsolatot se velünk, se az apjával. Én 15 évesen hallottam először a létezéséről, és nem is ismerem.


Anyám öccse nem látogatja a szüleit évek óta, az anyja temetésére se ment el. Nagyon kisiklott az élete, 58 évesen egyedül, alkoholista. Anyámnál viszont őszintébb, és sokmindent mesélt, és nem volt egy szép gyerekkora. Ódivatú frizurát kellett hordania, ha este halkan jött be, az volt a baj, ha hangosan, akkor meg az, az év 365 napjábòl 360on veszekedések voltak, nagyapám állítólag "utálta" a fiatalokat, volt, hogy bántották...

2016. máj. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!