Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmondanád a családodnak,...

Elmondanád a családodnak, vagy a család egyes tagjainak, hogy öngyilkossági gondolataid vannak?

Figyelt kérdés

Időnként nagyon magam alatt vagyok. Ért néhány kudarc az elmúlt időszakban, és azt érzem az egyetemet sem bírom már munka mellett, egy évet csúsztam is sajnos, nem tudtam mesterképzésre jelentkezni. Egy évem van, hogy összeszedjem magam és felkészüljek a felvételikre, viszont egyúttal munkát is kellene keresnem. Ha állandósként kell valahol dolgoznom, hagyom a fenébe az egész továbbtanulást, mert úgy érzem felemészt ez az egész, túlterheltnek érzem magam. Egyszerűen úgy érzem, olyan vagyok, mint egy élőhalott. Fásultnak és öregnek érzem magam, magánéletem 0. Újabban az öngyilkosság foglalkoztat.


Nem tudom kihez fordulhatnék. Otthon nem merem ezt elmondani senkinek, mert félek, hogy megijednének, vagy azt gondolnák dilis vagyok. Segítségre van szükségem.


23/N



2016. aug. 1. 21:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem. De én nem is vagyok olyan kapcsolatban a családommal, h ilyeneket elmondanék nekik.

Tizenévesen az otthoni dolgok miatt volt kísérletem, de anyám ezt egy alapos veréssel tervezte kikúrálni. Én azóta ugyan nem mondok semmit.


Fordulj pszichológushoz szerintem, még akkor is, ha jó a kapcsolatod a szüleiddel. Egy kívülálló szakember talán jobban tud segíteni, mint a hozzátartozók.

2016. aug. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem mondanám el, mert csak kiborulnának tőle. De egy pszihológust mindenképpen felkeresnék.
2016. aug. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

szia. úgy látom külső segítségre van szükséged. Ha jó a kapcsolatod a családoddal mindenképpen beszélj velük, de emellett feltétlenül fordulj mielőbb egy pszichiáter szakorvoshoz! Ő külső szemlélőként tud lelkileg segíteni és ha szükséges gyógyszereket ír fel, ami nagymértékben javítja a lelki egészségedet és az állóképességedet.

Életkorod alapján a lányom lehetnél, nekem is van egy lányom és én mindenképpen kiállnék mellette bármikor, bármiért.

53/F

2016. aug. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
0%
Pichologud
2016. aug. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
51%
*s
2016. aug. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%

Mindenkeppen beszelj a csaldoddal. Ne felj!

A pszihologosok talan segithetnek, en nem vagyon bizok bennuk. Embere valogatja.

2016. aug. 4. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!