Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 25-30 évesek (fiúk és lányok)...

25-30 évesek (fiúk és lányok) vagy attól is idősebbek akik még otthon éltek, mennyivel szálltok be a ház fenntartásába és a kajába?

Figyelt kérdés

Azokra gondolok, akiknek még nincs párjuk és dolgoznak vagy éppen nincs munkájuk, de otthon élnek a családban a szülőkkel.


Házi munkában? Takarítás, főzés, mosás, bevásárlás, ügyek intézése, udvari, kerti munka?

Ha van állásotok, mennyit adtok belőle a rezsibe és a kajába? Vagy ti veszitek magatoknak a kaját?

Szoktatok főzni vagy kimosni, kitakarítani magatok után (ha van saját szobátok)?

Ha nincs állásotok csak időnként alkalmi munka, akkor hogyan szálltok be a költségekbe?


Mik a kilátások? Lesz hamarosan saját lakás (vagy albérlet) vagy állás? Mennyire viselitek el ezt a helyzetet,hogy még otthon laktok? Jól vagy nem jól?


Írhatnak melegek is,de saját nemet és életkort mindenképpen írjátok meg.



2016. júl. 28. 15:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
Erettsegi utan mar fizettem lakbert meg rezsit itthon. Ha jol emlekszem osszesen 40ezret talan. (egyetemre jartam meg dolgoztam kozben) Fel evvel kesobb meg elkoltoztem.
2016. júl. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%

Nem kérnek lakbért. Persze ha úgy alakulna, hogy nem tudják kifizetni, beszállnék a költségekbe.

A saját igényeimet magamnak állom, ha napközben ebédelek valamit, stb magamnak fizetem persze.

Próbálok spórolni, de ebben a helyzetben az életben nem lesz saját lakásom és sajnos a fizetésem arra sem elég, hogy ne ötödmagammal nyomorogjak egy bérelt lyukban. Akkor már inkább a családomat viselem el.

Mostanában épp elég nehezen, de alapvetően túlélhető a helyzet.

Takarítani évek óta gyakorlatilag csak én szoktam. Mosás, főzés általában nem az én dolgom. A munkaidőm elég húzós, meg tesóm csaja is nálunk lébecol, aki szintén nem fizet, de nem is dolgozik, szóval szerintem az a minimum, hogy ezeket megcsinálja. Egyébként ha muszáj lenne, megcsinálnám, éltem már külön és akkor sem evett meg a mocsok, éhen sem haltam és az ügyek is el voltak intézve.

26N

2016. júl. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

Én nem nagyon fizetek(régebben adtam haza pénzt, de nincs értelme). Egyébként dolgozok és a főiskolával szenvedek.


Nálunk ezek a dolgok megoszlanak. Befizetem anyának telefonszámláját, házi munka, kajavásárlás cakk-pakk az enyém, ha valamire anyának nincs ideje akkor azt én intézem el. Van kutya is, annak is én veszem a kaját, ruhákat is veszek(abba mondjuk anya is besegít, ha az ő ruhájáról van szó és mondjuk több mindent kell venni).


Nálunk ez működik. Főleg a kutya miatt nem merek nagyon elköltözni, mert akkor nem tudom mi lesz vele, pedig előbb-utóbb el fogok.


24N(gondoltam 1 éven már nem múlik, jövőre úgyis ugyan ezt a választ adtam volna)

2016. júl. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

most kezdem a második félévemet egyetemen. Párommal még a szüleimnél lakunk. Rosszul viseljük mindketten. Csak az albérlet annyira drága, hogy simán elmegy az ő fizetése rá plusz a kevéske diákmunkám egy része és akkor se rezsi se kaja nincs benne.


Bár mnost keresünk valami nagyon olcsót, mert egyre rosszabb a helyzet. 20 ezret adunk havonta (nem kérnek többet). Én főzök (ebből sokszor adódik vita, ha főzök miért, ha nem akkor miért nem), segítek a kerti, szőlőmunkákban, takarítjuk párommal a szobánkat, én a többibe is besegítek, füvet is nyírunk barátommal mindketten.


Keressük a megfelelő albérletet én is valami rendes munkát mert a diákmunka egy sz*r (30 óráért egy hónapba 27e, ugyanott, ugyanabban a munkakörben 110-en valamennyi óráért 71e... este 8ig - felejtős), semmire nem elég max ha a suli rovására megy azt pedig nem hagyom. Ha megvan a rendes hosszútávú munka, találok albit max 35 ezerért (szokott lenni ha időben észreveszi az ember) akkor nem kérdés hogy tipli.


20N 20F

2016. júl. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Anyámmal lakom,dolgozom.Közös pénzen vásárolunk.Pici udvarunk van,fű vágás ez az általában én csinálom,de megszoktuk osztani.Főzni általában anyu szokott,de van mikor én.Saját ügyeimet én intézem.Amúgy éltem már külön anyámtól,de sors úgy hozta,hogy haza kellett jönnöm,most ezt nem írom le,bonyolult.Mennyire viselem el,hát mindenki tudja mi a helyzet ebben az országban,hogy a dolgozó emberek nincsenek megfizetve rendesen.Én tervbe vettem,hogy kimegyek majd külföldre dolgozni legfőképpen,ha lesz rá lehetőség,ezt úgy értem,hogy anyagilag megengedhetem,megfelelő munkáltatót találok,lakhatást és az adott nyelvet elég jól megtanulom.

28 éves

2016. júl. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
38%

Mivel elég keveset keresek leadom mindet( 37.000+busztérités+ cafatéria és ez van)

Házimunka: Saját szobámat rendbe tartom,meg a szüleimétszoktam néha porszivozni..felmosok magamnak fözök ha nem izlik/nem szeretem amit anyum csinál! Nem lesz saját lakásom,albérletbe meg az istenért se mennék sosem !

Ha úgy lenne beköltöznék anyukám lakásába ami szemben van velünk( falun lakom)


Bátyám ( 35)is pl itthon lakik néha saját szobáját rendbe tartja..de nem járunk ki kertbe,mosogató gép mosogat mosogép mos..stb!

Ő jobban keres mint én..de neki több iskolája is van saját robogó,moci,autó...nekem egyiksem max 1 bicom!

De nem is vágyom rá..

le lehet pontozni nyugodtan,h ennyi idősen itthon lakom/lakunk..meg nem járok ki a kertba nem főzők stb..de pont nem érdekel nem ez alapján,mások véleménye alapján élekm az életem! :D

26/N

2016. júl. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
26/N te mit dolgozol, hogy csak ennyit keresel? Komolyan elégedett vagy vele?
2016. júl. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
én tankolom anyám kocsiját, meg a bevásárlás 85%-t saját pénzből intézem. Én ennyivel szállok be. (meg persze, ha valami kell valahonnan és én megyek, persze megveszem.)
2016. júl. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Jól viselem, párom nincs, nagy a ház, elférünk. Havi 85öt keresek, ebből konkrétan nem szoktam beadni, hétvégente én vásárolok be ez kb. 8000 ft, cafetéria minden hónapban egy 10es, amit anyának adok, aki hétközben abból vásárol. Néha mosok, takarítani szoktam, a kertet én ültettem, gyomozok, főzni néha szoktam. 25/l
2016. júl. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az őszinte válaszokat!

6-os válaszoló, légy nyugodt, nem pontozlak le.

Várok még másoktól is írásokat, történeteket, különösen fiúktól, mert eddig inkább lányok írtak :-)

2016. júl. 28. 21:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!