Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közvéleménykutatás: elvált...

Közvéleménykutatás: elvált szülők már felnőtt gyerekei, rátok jelen helyzetben milyen hatása van a szüleitek válásának?

Figyelt kérdés

Ha pl. gyerekkorodban elváltak, most felnőttként milyen érzést/nyomot hagyott benned? Van-e bármi kihatása az érzelmi életedre, párkapcsolataidra, gondolkodásmódodra stb?

Én is elvált szülők már fiatal felnőtt gyereke vagyok és kíváncsi vagyok, a sorstársaim ezt hogy élik most meg.



2016. aug. 2. 15:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Apa mintám nincs.

Felnőve férfiakkal nem tudok egy normálisat beszélgetni csak kb időjárasrol vagy sulirol de amugy soha nincs témám vagy zavarban vagyok(főleg aki tetszik és nem mulik el soha a zavartság járásnál sem) nem tudok velük "birkozni"játékbol meg semmit.olyan, mintha egy fal lenne körülöttem.ettől függetlenül voltak 2 éves kapcsolataim, de mind elhagy megcsal, vagy csak kihasználni akar akármilyen értelemben.


Apával sem beszélgettem soha egy jot.

2016. aug. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát! :)Várok még többet is.

Nem tudom, ki pontozta le őket, de jó nagy paraszt, ez itt szubjektív téma, mindenki a saját érzéseiről ír, nem tudom, hogy jön ahhoz más, hogy lepontozza. Mindegy.


Ilyen válaszokat várok és ezzel leírom a saját érzéseimet is:

Nagyon félek attól, hogy én is el fogok válni, hogy a válás szinte törvényszerű és már az a csoda, ha a házasság tényleg túléli boldogságban.

Nem tudok teljesen megbízni senkiben, úgy hiszem, semmi nem tart örökké és erre készülök mindig lélekben. Hogy majd egyszer elromlik, hogy majd költözködni kell, ezért pénzt kell felhalmozni erre a nehéz időszakra és nem szabad semmibe teljesen beleélni magunkat.


Egyébként hiába nem volt előttem apaminta, teljesen jó a kapcsolatom a férfiakkal és a nőiességemet is 100%-ban megélem. Inkább pesszimistább lettem és bizalmatlanabb.

2016. aug. 3. 09:33
 13/18 anonim ***** válasza:

Én 10 éves voltam, amikor elváltak a szüleim. Nagyon megrázott, hogy veszekedésekre ébredtem éjszakánként, az meg főleg, hogy az imádott apukám egyszer csak külön lakásba költözött és hetente egyszer találkoztam csak vele. És a szüleim elég rosszul kezelték, nem tudták, mit mondjanak nekünk, így jobbára nem is mondtak semmit.

Csak annyit tudtam, hogy anya megcsalja apát, és ez sokkolt, egy világ omlott össze bennem.

Ezeket a mai napig nem hevertem ki rendesen.


Tudom, hogy jó döntést hoztak, apa új párját és az ő lányát nagyon szeretem, és mindkét szülőmmel remek a viszonyom (most már, de nem mindig volt így). Ettől függetlenül érzem, hogy rossz hatással volt rám a válásuk, nagyon zárkózott és érzékeny lettem, sokáig biztos voltam benne, hogy nem lehet normális párkapcsolatom, mert "rossz a vérem", biztos nem tudnék hosszú távon kitartani senki mellett. Ezen már kezdem túltenni magamat, kezdek nyitottabb lenni, de azért nehéz. Nagyon félek, hogy ugyanazokat a hibákat követem majd el, amiket ők.

2016. aug. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Költőnő? ***** válasza:
91%
Épp ezt akartam írni hogy vannak kérdések ahol nincs rossz válasz. Ki az a büdös talajgyalu paraszt, aki lepontozta az összes választ...
2016. aug. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Bár elvált szülők gyereke lennék!!!!

Irigylem őket,mert megválaszhatják kivel akarnak élni(bizonyos kor után figyelembe veszi a bíróság is a gyerek szavát ugye).Nekem apám egy állat,anyukám koskorom óta halott.Fél karom adtam volna,ha elválnak,apámat soha többet 1 percre sem látom,és anya mellett nőhetek fel.

2016. aug. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Elírtam... *kiskorom óta

2016. aug. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nekem nem elvaltak csak kulonmentek es evekkel ezelott, mikor mar felnott voltam, megis nagyon megviselt, komoly kihatassal volt az eletemre, mert egyedulallokent mar nem tudtak megelni (nem papiroztak le a "valast", mert minek: gyerekek felnottek mar igy arrol nincs vita, se sajat se kozos "vagyonuk" nincs semmi (ruhak meg nehany ingosag) szoval azon sincs vita, elmult mar mindketto hatvan, ujrahazasodni nem akarnak, szoval semmi ertelme csak a penzt vinne...)
2016. aug. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Nagy2Gyo válasza:
Én most készülök beadni a válopert a lányom 12 éves , eddig ő miatta halogattam.Anyuka egy rokonnal csalt meg amit nem tudok feldolgozni. A lányomat családban szerettem volna felnevelni de rá kellett jönnöm hogy bármennyire is fáj ,válás lessz belöle. Anyuka azzal riogat hogy a lányomnak teszek rosszat és probálja magaköré vonzani.Nagyon sajnálom azokat akik csonka családban nöttek fel nem lehet könnyű.Most volt a lányom születésnapja és azt kérte hogy ne váljunk el!!! Sirva fakadtam... Bárhogyan döntök fáj senkinek nem jó ,de nincsen más lehetőség.A tanulság hogy, nem szabad halogatni.
2017. febr. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!