Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nehéz eset a sógorom, hogyan...

Nehéz eset a sógorom, hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés
Friss házasok vagyunk a párommal, előtte már 8évig jártunk. Nejemnek van egy 31 éves bátyja aki nemigazán szeret dolgozni, még mindig a szüleivel él, és még 2évet nem dolgozozott életében. A gondom azzal van, hogy 5év alatt már majdnem fél milliót adtunk neki kölcsön. Elegem van abból, hogy nem élvezhetem a saját munkám gyümölcsét, mert amit megkeresek azt a feleségem elajándékozza a testvérének. Most például le akartam cserélni az autómat, már meg is kerestem a rávalót, de a párom le akar beszélni róla, mert a bátyjának nagyobb szüksége lenne a pénzre, valami OKJ-s tanfolyam miatt. Csak eddig 460ezerrel tartozik, és kéne még neki 180ezer. Ezután az egész életem arról fog szólni, hogy pénzelnem kell sógoromat? Már próbáltam ezt megbeszélni a párommal, de ő csak úgy szürte le a dolgot, hogy egy gheci sóher fax vagyok aki önző, és nem segit senkin.

2016. aug. 3. 10:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%
Szia! En a helyedben nagyon gyorsan visszaszereznem azt a penzt, es elzarnam a penzcsapot. A neked nem normalis, semmibe nez teged, otthagynam.
2016. aug. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
96%

Ó te jó ég...


Ma sok ilyen sztorit olvastam itt.

És elgondolkodtam, nekem miért nem jutott egy ilyen balek testvér.

Komolyan! Addig, míg a párod nem tér észhez, és zárja el a pénzcsapot, addig sajnos tehetetlen vagy. Nagyon sajnálom.


Esetleg nincs olyan dolog, amire nagyon vágyik a nejed? Mert talán azzal lehetne "zsarolni".


Tudod:

"nyaralni szeretnél menni? na, akkor a 180 ezer, amit a bátyjádnak adnál, pont elég lesz egy hét Balcsihoz..."

2016. aug. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
98%
a válasz egyszerű külön számla és közlöd hogy az ő fizujával azt kezd amit akar,de a tiedet hagyd költsd már el a saját dolgaidra, ha kell munkát keresel a tesójának és akkor kitudja fizetni az okj-t.És közlöd nem vagy önző de a sógor pajti elérte a bűvös 460 ezres határt emiatt pedig egyenlőre szünetel a "hülye férj bank ezt megszívta" kölcsöne
2016. aug. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
pár éve szereztem neki munkát. Ő is autószerelő mint én, és beintéztem abba a mühelybe ahol én dolgozok. Ügyes gyerek, jó szakember meg minden, csak nem szeret dolgozni. addig dolgozott ott amig megkapta az első fizetést, aztán nemjött többet, mert neki derogál, hogy én kicsivel többet kerestem nála. De ez logikus is, mert én már akkor 2éve ott dolgoztam
2016. aug. 3. 11:08
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tűnik, ma a 30+ éves ingyenélő a slágertéma...:D


8 év alatt ilyen "jól" megismert a nejed? A helyedben nem foglalkoznék az érzelmi manipulációval, megvenném az autót és kész, azzal, hogy ha még egy szót hallasz a sógor szükségleteiről, fizetési felszólítást küldetsz neki a 460 ezer+kamatról.

2016. aug. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
akkor te ezt is megtetted és ha ezek után még a nejed fújni fog rád akkor én elgondolkoznék hogy megéri e ez a házasság? Először próbáld meg nekik elmagyarázni hogy egy felnőtt férfi eltartása nem a te dolgod max a húgáé de semmiképp sem a tied, főleg ha már próbáltál segíteni.aztán ha csak a fújás jön akkor ez van a feleséged mindig ilyen hülye lesz és elgondolkoznék el tudom e ezt viselni életem hátralevő részében.
2016. aug. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Hú, nehéz helyzet.

Valaki írta, hogy legyetek külön kasszán. Ezzel az a baj, hogy hosszú távon ez sem megoldás. Gondolj bele: oké, külön kasszán vagytok, mindenki megveszi magának, amire szükséges van (mondjuk én ezt házasságban nonszensznek tartom, de mindegy). Aztán a feleséged a kötelező kiadásokon túl (rezsi, étel, tankolás, bérlet, stb.) pénzeli a testvérét, tehát nem tesz félre. Mi lesz később? Ha mondjuk elromlik a hűtő és újat kell venni? Akkor azt bizony te fogod megvenni a spórolt pénzedből. És ha lesz gyerek? Nem tudtok majd félretenni, mert a semmirekellő 30 éves tesója lusta dolgozni?


Nagyon komolyan ülj le beszélni a feleségeddel, mert ez így egy percig sem mehet tovább. így nincs közös jövőtök.

Ajánlom figyelmedbe a Határaink c. könyvet.

2016. aug. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor sem adnék ha a párom duzzogna ez miatt. Főleg, hogy nem arról van szó, hogy 1x kért, és ti/te akkor sem adnál, hanem többszöri esetről van szó, ráadásul még azt sem kaptátok vissza amit eddig elkért. Semmiképp nem adnék, és ezt a páromnak is megmondanám kerek-perec, hogy tőlem a földhöz is vághatja magát, akkor sem fog a tesója semmit sem látni az én fizetésemből.!
2016. aug. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a húgának sem feladata eltartani a testvérét. Sőt a szülőknek sem feladatuk eltartani a felnőtt gyereküket.


Az a baj, hogy bátyus már hozzászokott az ingyen pénzhez. Mindig manipulálni fogja a feleségedet...'dehát a testvéred vagyok, segítened kell rajtam'.


Amúgy bármibe le merném fogadni, hogyha ezentúl egy kanyi fillért sem adna neki senki, akkor sem halna éhen. Hidd el, valahogy meg tudná oldani. Egészséges, felnőtt ember, nem fogyatékos. Ezt értesd meg a feleségeddel. Tegyen egy próbát!

2016. aug. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
tény hogy külön kasszával már nem működik minden flottul,de egyszer a kérdező arra ébred hogy a drága neje önkényesen kivette a közös pénzüket mert az kellett a bátyónak :S és ez az egész helyzet abszurd, hogy a nejed nemhogy megpróbálna megérteni még érzelmileg zsarol is téged, nem hiszem hogy ez hosszútávú kapcsolat lesz.
2016. aug. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!