Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igazuk van? Vagy nem? Valamint...

Igazuk van? Vagy nem? Valamint hogy kezeljem a helyzetet?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek.Egyetemista vagyok, médiával kapcsolatos dolgokat tanulok, dolgozok mellette.


Igazából 3 nagyobb problémaköröm lenne.


1 "semmit nem ér a szakmád". Igen. Ezt kapom az itthoniaktól folyamatosan. Vagy a rosszabb formája, hogy előttem jópofiznak, másnak, amikor nem hallják hogy ott vagyok osztanak ezerrel, hogy "majd rájön ha végez ezzel a hülyeséggel" és a társai. Teljesen más típusú egyetemre akarták hogy menjek én mégis azt választottam ami érdekelt. Régebben a suli volt nekik a legfontosabb most ha arra hivatkozom, hogy tanulnom kell, jön a veszekedés hogy "persze" meg ilyesmi.


2 "Figyelemhiányos vagy". Tényleg figyelemhiánynak számít az, hogy akivel együtt élek szeretnék havonta 1x elmenni valahova vagy esténként/reggelente ölelgetem és szeretném ha ő is ezt tenné? Vagy hogy megkérdezze milyen napom volt, akkor is ha nem érdekli? Ez komolyan figyelemhiánynak számít? Kicsit lehet hogy az vagyok, meg érzékenyebb de szerintem a figyelemhiány tök más tészta...


3. Nem csinálok semmit és ezért van rám kiakadva mindenki. Ezzel vitatkoznék. Ha megcsinálok valamit nem veszik észre, csak azt keresik amit nem. suli után van hogy 8-ig dolgozom 9-re érek haza, szombaton is dolgozom. Megcsinálom amit kell még itthon is attól függően mennyi erőm van. Lenyírom a füvet ha kell és nincs más aki megtegye, főzök, mosok, takarítgatok. De csak azt keresi mindenki, hogy mi nincs meg. Jó az igaz hogy nem vagyok egy takarításmániás, de azért nem olyan durva a helyzet.


Valaki volt hasonló helyzetben? Vagy hogy kezeljem ezeket? Néha már legszívesebben eret vágnék, hogy mindenki csak a rosszat látja bennem, meg azt hogy mit nem teszek meg, a szakmámat meg lenézik. Eddig büszkén tartottam a fejem, hogy nem érdekel mit gondoltok, tartsátok meg magatoknak. Csak kezdek belefáradni. A kedvemet viszont nem tudják elvenni tőle.


Előre is köszönöm a válaszokat.


20/L


2016. máj. 19. 07:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
57%

Elöször is: ha neked ez a szak az, amit akarsz, akkor csináld és ne foglalkozz másokkal. Gyakorlatilag mindenre lehet ugyanezt mondani, és igen sok ember meg is teszi. Mivel a te életedröl van szó, neked kell benne magad jól érezni, és ehy ráeröltetett pályán ez kizárt. Elvileg lehet, hogy mire végzel, tényleg rájössz, hogy ez mégsem az igazi, de akkor legalább a te döntésed lesz, hogy valami mást kell kezdeni, és nem a szüleidé.


A figyelemhiány meg a zseretethiány két különbözö fogalom. Viszont ha a szüleid/anyukád nem érzik természetesnek, hogy megölelnek vagy kérdezösködnek, akkor eröltetni nem érdemes. Vedd tudomásul, hoyg a te igényeid mások, mint az övék, és nem foglalkozz többé ezzel. Idövel találsz olyan embert - akár barát, akár "csak" barátnö/barát -, aki ezt az igényedet is ki tudja elégíteni.

Ami meg a "nem csinálsz semmit" témát illeti, ez jóformán minden szülö-majdnem felnött gyerek kapcsolatban elöjön. Annyit csinálj, amennyit te jogosnak érzel, és a többivel meg ne foglalkozz. (Esetleg a saját szobárban tarts tényleg rendet, akkor egyrészt kevesebb okuk lesz belekötni, másrészt te is kiegyensúlyozottabb leszel rendse környezetben)


Mindegyik problémád oka a szülö-gyerek konfliktus, itt az ideje a leválásnak és az önállósosdának. Nem tudom, megoldható-e, hogy külön költözz: kollégium, szoba bérlete - másokkal közösen egy lakásban -, de az lenne a jó megoldás. Ha ez nem megy, akkor próbáld kibírni addig, amíg el tudsz költözni. Keress kapcsolatokat/barátságokat más fiatalokkal, és tölts kevesebb idöt a szüleiddel, akkor nem tudnak annyira visszahúzni.

2016. máj. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Te most a partneredről, vagy szülőkről panaszkodsz? Tökre nem egyértelmű.
2016. máj. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

1. azt mindkettőtöl

2. párom

3. mindkettő

2016. máj. 19. 07:57
 4/16 anonim ***** válasza:
86%
Szóval odacuccoltattad a párodat magadhoz, ahol a szüleitek is laknak. Ráadásul te alig vagy otthon, addig nekik kerülgetniük kell egymást. És csodálkozol, hogy mindenki feszült?... Hát költözzetek külön, és akkor senki nem ba*szogat.
2016. máj. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%
Pontosan milyen szakra jársz? Nagyon nem mindegy, hogy éppen egy BA-n, esetleg MA-n tanulsz egy menő egyetemen, vagy egy okj-t csinálsz. Lehet, hogy figyelemzavaros vagy (mi nem tudjuk), de annak nem az a tünete, hogy szeretsz a pároddal lenni. És ki az aki kibeszél téged a hátad mögött? Kissé érthetetlen, amit leírtál.
2016. máj. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

1. Nehéz érvényesülni, az tény. Csak maga a diploma kevés lesz erre.

2.Szerintem igazuk lehet, de ez szubjektív és nem is igazán akarok állást foglalni.

3. Olyat csinálj csak meg, amit észrevesznek. Amit meg nem, azt hanyagold. Egyelőre együtt éltek, muszáj vagy kicsit ügyeskedned.

2016. máj. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Nos, akkor tisztázzuk.


" Szóval odacuccoltattad a párodat magadhoz, ahol a szüleitek is laknak. Ráadásul te alig vagy otthon, addig nekik kerülgetniük kell egymást. És csodálkozol, hogy mindenki feszült?... Hát költözzetek külön, és akkor senki nem ba*szogat."


A szüleim mondták, lakjunk inkább ott mint külön, anyagi helyzetet tekintve vagy úgy tudnánk külön élni tőlük albiban, hogy vagy kajára nem jut vagy egy patkánytanyán élnénk.


Felsőoktatási szakképzésen vagyok.


A nagyobb para meg azzal van, hogyha mondjuk egyik héten felmosok akkor miért nem törölgettem le, ha a másik héten megcsinálom azt is akkor 3. dolgot keresnek, tehát semmit nem tudok kihagyni úgy hogy ne vegyék észre :(


Egyébként én se tekintem magam figyelemhiányosnak.

2016. máj. 19. 08:47
 8/16 anonim ***** válasza:
86%

1. A szüleidnek maximálisan igaza van, ez a büfé-ruhatár-média szak tényleg trágya szakma. A médiában dolgozom, szóval tudom. Nem média szakon végeztem, nem is kell hozzá, mert a gyakorlatban tanulsz meg mindent. Nagy a verseny a helyekért, kicsik a fizuk, a legjobb 2-3 százalék tud belőle hosszútávon megélni. Azt javaslom, menj másmilyen, értelmes egyetemre, pl. pénzügy vonalon. Azzal külföldön is el tudsz helyezkedni, újságíróként viszont aligha, hiszen ahhoz nagyon magas szintű nyelvtudás kéne.


2. A párod un téged, hagyd el, vagy ne lógj annyit a nyakán, keress más társaságot, barátnőzz, keress programokat másokkal. Járj moziba barátnőkkal, mozdulj ki barátokkal stb., akkor nem fogod annyira érezni, hogy neki kell rád figyelnie.


3. Csináld látványosan, amit csinálsz. Ha belefogsz egy házimunkába, akkor kérdezd meg, hogy megcsináld-e. Pl. fűnyírást ne suttyomban csináld meg, hanem kérdezd meg, hogy "hosszú a fű, lenyírjam?". Aztán utána fáradj el, és igyál egy kávét mások előtt, hogy lássák, kimerültél a munkába. Mindent csinálj így, beszélj róla, és ülj le közben fáradtan szusszanni. Akkor majd észreveszik. Ha suttyomban csinálod meg, akkor nem fogják, kell a marketing.

2016. máj. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
59%

Nezd, lehet hogy valamiben igazad van. Ezt a "soha nem csinalsz semmit" teljesen megertem, en is 20 vagyok es nalunk is az van, hogy hazaerek es osszepakolom a konyhat, akkor utana anyukam mondjuk meglat egy hajszalat a padlon, akkor rogton jon az "a szobaban dogles helyett inkabb porszivoztal volna ossze, soha nem segitesz semmit". Az nem erdekli hogy kozben a szaraz ruha el lett pakolv, a konyha tiszta, a mosogato es mosogep pedig bepakolva dolgozik. Szoval, ezt pl. tokre meg tudom erteni.

Azt viszont latom, hogy az irany ahol tanulsz nem lesz hasznodra, mert egyreszt felsoktatasi szakkepzes (sok HR-s ezen nem erolkodik, hogy elhelyezze terben es idoben, azt mondjak ra hogy okj es landol a papir a kukaban), masreszt pedig ugyanezt tanulja rengeteg ember egyetemen diplomaert es rajuk sincsen eleg munka. Szoval en a helyedben ezt meg elvegeznem, de utana kicsit a realitasok talajan maradva csinalnek valami komolyat is, ami tenyleg szakma, mert a komedia nem az.

A baratodat meg nem ertem hogy egy haldolo kapcsolatban, 20 evesen minek kellett idd koltoztetni meg pluszba. Nekem is van baratom, hely is lenne de eszembe se jut mert csak ilyen helyzetek lennenek belole. Az meg hogy nem erdeklodik irantad, hat... nem jelent jot.

2016. máj. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
10%

Te leirtad a tortenet egyik felet amibol nyilvan az latszik hogy neked van igazad a tobbiek meg igazsagtalanok.


Ha olyan vagy mint egy atlagos 20 eves lany, a panszaidbol itelve olyan vagy, akkor inkabb hallgass rajuk.

2016. máj. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!