Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az exszel kapcsolatban kell...

Az exszel kapcsolatban kell lenni a gyerek miatt. Mi lehet az oka hogy mindig beszól és hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

Akármikor írunk egymásnak pár sort, soha nem felejt el gúnyolódni ha pl valamit elírtam, vagy most legújabban írtam neki kérdésére hogy munka után van kis szabadidőm utána megyek a kicsiért.erre ahogy szokta olyan rébuszokban reagál, hogy szerinte azt sem tudom mi az hogy szabadidő.

Nem is értem a beszólásait sokszor de azt sem hogy miért strapálja ezen magát és hogyan kezeljem mert ugyan én visszaoltom, de èn nem akarok folyamatosan ideges lenni miatta.

Viszont a kapcsolattartás meg kell :(


2016. ápr. 12. 13:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez részéröl játszmázás, de te meg tudod szüntetni.


Elöször is ne "levelet" írj, hanem csak röviden pár pontban közöld, amit akarsz. Pl. 5-re megyek a gyerekért az oviba/iskolába.

Hogy miért (szabadidö) az nem tartozik rá, ezért erröl ne szólj. Azaz a lehetö legtömörebben írj és csak a lényeges, rá is tartozó dolgokat tudasd vele.


Emellett olvasd át, amit írsz, hogy ne legyen benne elírás, akkor ebbe sem tud belekötni.


Ha meg megjegyzést tesz, akkor szólhatsz, hogy a te magánügyeidhez semmi köze, illetve egyszerüen nem reagálsz az ilyenekre.


Amennyiben nem reagálsz a kötözködéskre, akkor nem "éri meg neki", mert ezzel csak téged akar idegesíteni. Ha nem szólsz vissza, akkor nem lesz meg az öröme, hogy bosszantani tud.

2016. ápr. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
én tuti azt írtam volna neki, hogy de tudom, szabadidő az amikor nem vagyok veled:D
2016. ápr. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet első

Meg tetszik a poén is 2. :)

2016. ápr. 12. 13:39
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem kár belemenned a beszólogatós adok-kapokba.

Egyszerűen csak gyereketeket nem érintő témákat már ne vele akarjál megbeszélni. Ha ilyet szóba hoz, térj ki kedves hangnemben előle, hogy még sértődésre se legyen oka.

2016. ápr. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem sem érdemes visszaszólni neki, mert akkor tuti hogy tovább folytatnja. Ha sehogy nem reagálsz rá csak elengeded a füled mellett akkor hátha abbahagyja. Elég gyerekes ez a viselkedés szóval ezért sem érdemes belemenni.
2016. ápr. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

azért csinálja mert látja hogy hat rád, csak enged el a füled melett kezdj másról beszélni,

ne irogas neki, ne mond el mit csinálsz

2016. ápr. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az exek már csak ilyenek.

A legjobb, ha egyáltalán nem kommunikáltok. Van egy bírósági végzés, hogy mikor kell menned a gyerekért és akkor mész, nem kell levelezgetni. Ha meg mégis, ne térj ki másra, ne magyarázkodj. Ha kritizál, mondd meg neki, hogy nem vagy kíváncsi a véleményére, a gyerekért jöttél, azzal foglalkozzon.

2016. ápr. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!