Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról hogy...

Mi a véleményetek arról hogy a vőlegényed volt felesége még mindig viseli a párod nevét, te hamarosan hozzámész és ugyanúgy veszed fel?

Figyelt kérdés
2016. aug. 4. 19:37
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
91%
Semmi. Rajtatok kívül még többszáz Nagyné, Kisné, Baloghné és a többi létezik.
2016. aug. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
82%
Azt hasznàl az ex amit akar. Vedd fel te másképp ha zavar. Viszont ha nem valami egyedi név, akkor több tucat van. pl Kis Gézáné. Ha kötõjeles, akkor nem ugyanaz, kivéve ha teljesen ugyanaz a neved, mint a volt asszonynak.
2016. aug. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
36%
Engem idegesítene. Szerintem ezt normál esetben megváltoztatják. Nem egy normális dolog.
2016. aug. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
82%
Elváltak és nem változtatta meg a nevét? Nem érdekel. Felőlem lehetne akármilyen neve.
2016. aug. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
87%
Tök normális, hogy azt a nevet használja tovább. Millió ilyen van. Ha zavar, használd máshogy a neved.
2016. aug. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
41%

tudod te mennyibe fáj egy teljes okmánycsere???

és ha vannak gyerekek akkor az ö okmányaikat is adott esetben

plusz suli ovi stb... munkaszerződést átírni ....


am meg engem nem érdekelne mivel soha nem venném fel a férj nevét - van sajátom !

2016. aug. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:
Miért normális hogy azt a nevet használja? Elvált, fiatal nő! Nem 50 éves, akinek már "mindegy". Azért nem akarom máshogy felvenni hogy ne ugyanaz legyen mert világ életemben így akartam felvenni ha egyszer férjem lesz. Viszont ritka név és kis faluban lakunk ezért (is) zavar.
2016. aug. 4. 19:54
 8/51 anonim ***** válasza:
47%

Engem is zavarna.. nem tudom hogy akit itt nem zavar az hol él. Okmány csere.. hmm a gyereknek miért is kéne okmánycsere?

Itt csak a nőnek kéne, és normális esetben meg is változtatják mivel már sehogy nem kéne hogy kötődjenek egymáshoz.

2016. aug. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
63%

Nincs több tízezre meg millió ideje mindent átíratni.

Egyedül maradt, és egyedülállónak ilyenekre nem gyakran telik, főleg ha nem változtat semmin.


Neked nem a nevével van bajod, hanem féltékeny vagy rá még most is, mert ő az ex. Ezt kéne feldolgoznod, és ha sikerülne, el tudnád engedni ezt a gondolatot, hogy mi a neve...kit érdekel? A ti életeteket mennyiben befolyásolja? Ne másra gondolj, hanem magatokra.


De hogy a gyerekeknek megváltozik a nevük, mert anyu meg apu elváltak???? Hahahaha......... :)

2016. aug. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
39%
Pár éve a kollégám nője jött be ügyeletben hisztizni, hogy nem veheti fel a nevét úgy, hogy dr akárkiné, mert a volt feleség nem mond le a névhasználatról. És tényleg nem lehetett az. Nem tudom, az új ptk-val változott-e a szbály.
2016. aug. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!