Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Költözés fiatalon? Van rá esély?

Költözés fiatalon? Van rá esély?

Figyelt kérdés

Az okokat amiért ennyire el szeretnék itthonról menni nem szeretném nyilvánosan részletezni. Elég annyi, hogy a szüleim semmiben nem támogatnak, sem a továbbtanulási terveimben, sem a munkámban, stb..

Egy éve dolgozom, havi 100ezer körül keresek, mellette tanulok. Barátom 200 körül keres, mindketten rengeteget dolgozunk, hogy végre elmehessünk innen.

Konkrétan titokban kellett elmennünk házakat nézni, a szüleim miatt, akik abszolút ellenem vannak mindenben.

3 éve vagyunk együtt, vidéken szeretnénk házat venni, van némi megtakarításunk, én még két évig tuti tanulni fogok, addig nem is tudok többet keresni, utána levelezőn szeretnék egyetemre menni.

Viszont úgy érzem, hogy ez kevés, és állandóan bennem van az érzés, hogy nem bírnánk ennyi pénzből.

A terv az, hogy azt a két évet még valahogy kibírom itthon, amíg még többet tudunk félre tenni, hogy amint befejezem az iskolát elköltözhessünk.

Viszont a környezetemben egyetlen pozitív példát sem látok erre, mindenki kb élete végéig a szülei nyakán él saját ház és lakás nélkül.. anyám kijelentette, hogy azt várja tőlem hogy 30 éves koromig itt éljek, és majd akkor esetleg elköltözhetek... na ezek után nem csoda, hogy a kapcsolatunk minősíthetetlen.

Szívesen olvasnék tapasztalatokat, mennyire oldható meg a dolog stb.. :) Jó lenne látni valami pozitívat is.

Köszi, 18L



2016. aug. 18. 19:44
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
97%
Én elmennék vidéken albérletbe, ott nem olyan drága. Ketten összerakjátok a barátoddal. Később se vegyl fel hitelt, csak tanács.
2016. aug. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
74%
Nyilván nem kötözhet oda 30 éves korodig. Ha nagykorú vagy, csak rajtad múlik, hogy mit csinálsz. Hitelt szerintem se vegyél fel, csak addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér! Azért szomorú, hogy menekülve mész el otthonról...
2016. aug. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
47%

18 évesen hitelbe vernéd magad a jelenlegi pasiddal?

okkkéé


albi. olcsó vidéken, és lehet hogy szét is mentek, ami valoszinu is, ilyen fiatalon

2016. aug. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

köszi :) sajnos nem szeretnénk lakásba menni, mindketten nagy kertes házban nőttünk fel, és még kiránduláson is nehezen bírtuk a "bezártságot" na meg hogy nincs saját udvar stb..

semmiképp sem szeretnék a barátomék nyakára költözni, pedig tudom, hogy szívesen látnának. viszont 100% hogy rámenne a szüleivel a jó viszony, ha a "nyakukon" élnék.

egyébként szeretem a házunkat, meg a helyet ahol élek, de anyámmal rettenetes a viszonyom. mondhatni titokban dolgozom, mindent úgy csinálok, hogy ne lássa, közben pedig hazudok arról is, hogy mennyit keresek, arról tud, hogy 30ezer körül havonta, és elvárja, hogy abból tartsam el magam, mivel semmire sem hajlandó pénzt adni. magamra vásárolok be, főzök mosok mindent én állok, ezért gondolok bele mindig, hogy máshol se lenne nehezebb, ráadásul még nyugalmam is lehetne :)

2016. aug. 18. 19:56
 5/35 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem hitelt sem kapnatok. Menjetek alberletbe elso korben, hogy lassatok tudtok e egyaltalan egyutt elni. Anelkul butasag kozosen hazat venni.
2016. aug. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

a hitelről már érdeklődtünk, most nem az a kérdés :)

engem pozitív tapasztalatok érdekelnének :D

egyébként sem most költöznénk, hanem két év múlva, mire többet tudunk megtakarítani.

2016. aug. 18. 20:06
 7/35 anonim ***** válasza:
53%
két év múlva együtt se lesztek, ne legyél már ilyen naív
2016. aug. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
50%
Ettol fuggetlenul akkor is jo lenne ha elnetek egyutt eloszor csak alberletben. Amugy meg sajnos igaz, ki tudja mi lesz 2-3 ev mulva.
2016. aug. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
24%

"engem pozitív tapasztalatok érdekelnének :D

egyébként sem most költöznénk, hanem két év múlva, mire többet tudunk megtakarítani."


Akkor nézz vissza majd úgy két év múlva és akkor tedd fel a kérdést. :)

2016. aug. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

sajnos nincs értelme itt kérdést feltenni, nem kértem kioktatást sem a kapcsolatunkról, se semmi másról. attól, hogy valakinek nem jöttek össze a dolgai még nem kéne azt lesni mással mikor történik végre valami rossz.:D

de szívesen visszajövök két év múlva válaszolni a kárörvendő embereknek :)

2016. aug. 18. 20:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!