Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyámmal nem jövünk ki jól,...

Anyámmal nem jövünk ki jól, sokat veszekszünk. Nem bírom már idegileg és el akarok költözni. Van rá esély? A lenti leírásban találtok részletes infót az ügyről.

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok.Rendes családban élek,nem vagyok nevelt gyerek,mégsem jövünk ki az anyámmal.(párom is itt lakik velem)[a szerelmi életemmel kapcsolatos kommenteket kérlek mellőzzétek].A fő veszekedési ok a pénz.Anyám nagyon "pénzéhes" és már nem tudom elviselni.Keresztanyámnak (aki nagyon "nagy valaki" a családban)pedig hazudgál,hogy kicsikarja tőlünk a pénzt,amit majd a 2.év múlva tartandó ház felujításra és költözésre spóroltunk össze.(nem kell nagy pénzösszegre gondolni)Már volt gyakran ebből vita,mivel ha a párom fizetéséből egy kicsit is el akarunk venni az már egy vita kezdete.Én ösztöndíjas diák vagyok,és havonta 30 ezer forintot kapok,csak az ezzel a probléma,hogy az a pénz is anyám zsebébe kerül.Minden pénzt próbál minden áron elvenni tőlünk,ami gyakran vitába torkollik.Páromnak gyakran mondja(aki amúgy egy nagyon kedves és szorgalmas ember) hogy ha nem rakja le az összes pénzt akkor nem fogja egyikünket sem eltartani.Így fenyeget minket és még egyéb rondábbnál rondább dolgokat mond és tesz.Mi már nem sokáig bírjuk így.Én már rendesen félek felkelni reggel,mert tartok tőle,hogy megint milyen veszekedésbe kezd bele. A kérdésem az lenne,hogy tudnál elköltözni úgy,hogy nem tud visszavitetni rendőrökkel?

CSAK KOMOLY KOMMENTEKET VÁROK! AZ ÉLETEM MÚLIK RAJRA!



2015. dec. 8. 14:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%

Mégis mennyit adtok a közösbe? Kiszámoltad már, ha külön élnétek albérletben, mennyibe kerülne?


Úgy tudsz tőle megszabadulni, ha férjhez mész, de személy szerint én ezt óriási hibának tartom 16 évesen.

2015. dec. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Minden pénzünk a közösbe megy sajnos.Nem látunk belőle szinte semmit.Páromnak már van egy saját háza,mint már írtam felújításra is szükség van.
2015. dec. 8. 14:32
 3/18 A kérdező kommentje:
A párom jóval az előtt vett egy házat,hogy mi összejöttünk volna.Ház van,de fel kell újítani,be kell bútorozni.Erre kezdtünk el gyűjteni,amiből adódóan anyám is veszekedni kezdett.Nem akarta,hogy elvegyünk a pénzből ami a párom keres.Mindent pénzt el akar venni.
2015. dec. 8. 14:37
 4/18 anonim ***** válasza:
96%
Ha összeházasodtok, akkor nagykorúvá válsz, és mehetsz, amerre akarsz.
2015. dec. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Ahhoz hogy összeházasodjunk kell a szülői engedély.Mi is gondolkoztunk már ezeken.

A probléma ott kezdődik,hogy anyám nem fog ebbe beleegyezni.18 éves koromig járok suliba és kapom az ösztöndíjat.Ő semmibe sem egyezik bele,ami olyan hogy elmenyünk vagy házasságot kössünk.Amíg van tőlem befolyó pénz addig nem csinálhatok semmi ehhez hasonlót.

2015. dec. 8. 14:43
 6/18 anonim ***** válasza:
Nem igazságos, hogy minden pénzt elvegyen, de természetesen haza kell adni. (rezsi, kaja, tisztálkodási dolgok. De ez is annak függvénye, hogy egyáltalán ő veszi e ezeket a dolgokat.) Lehet, hogy belemegy, hogy elköltözz otthonról. Esetleg a párod nélküled elmegy albérletbe.
2015. dec. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem értem, hogy miért nem osztjátok meg a költségeket, ha már ott éltek. Vásároljatok magatoknak kaját, fizessétek a saját rezsiteket és minden kiadást, ami a sajátotok. Így talán félre tudtok tenni. Ha pedig nem, akkor egyszerűen kevés a bevételetek.
2015. dec. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Kiskorúak házasságához nem szülői, hanem gyámhatósági engedély kell. Őket kellene felkeresned, felvázolni a helyzetet, biztos tudnak tanácsot adni.
2015. dec. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Éppen az a gond,hogy sok a bevétel tőlünk.Ezért nem akar hagyni elmenni minket.A párom heti 30-35 ezret keres ami egy hónapba számolva közel 100 ezer + az ösztöndíjam havi 30 ezer.Az 130 ezer csak kettőnktől egy hónapban.
2015. dec. 8. 14:48
 10/18 anonim ***** válasza:
97%
Akkor a párodnak kellene lelépnie, így legalább őt nem húzza le anyád. 2 évet valahogy kibírtok, aztán mehetsz utána.
2015. dec. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!