Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti mit csinálnátok ebben a...

Ti mit csinálnátok ebben a helyzetben? Van rá esély, hogy meg tudnánk győzni?

Figyelt kérdés

A párommal már 4 éve vagyunk együtt, most készülünk albérletbe költözni. Még nincs munkám, de teljes erővel keresek, így egyenlőre az ő pénzéből telepedtünk meg. A párom azóta dolgozik, hogy mi összejöttünk, de sikerült összespórolnia 200 ezer ft-ot, ebből szeretnénk majd bútorokat, meg egyéb dolgokat venni, illetve kocsira is gyűjtünk.


Ám van egy kis probléma az anyósommal. Ő egyedül élt a fiával egy nagy kertes házban, 2013 óta nyugdíjas. A baj az hogy nem gázzal fűt, hanem fával és a párom a megspórolt pénzéből 100 ezret költött tüzifára. Nem fukarkodásból írom ezt meg semmi rossz indulatból, arra költi a pénzét amire akarja, csak furcsának találom hogy még nekünk sincs semmiből megélnünk és csak úgy odaad 100 ezret majd minden télen. Én erre azt javasoltam neki, hogy nemhogy az anyja inkább elköltözne egy kis lakásba, ahol eltévézget meg eléldegél és nem azt olcsóbban megúszná ő is. De az anyja ő nem megy onnan sehova. Ő ott marad a házban, mi meg fizessük neki a fűtést, csak nem tudom akkor mi miből fogjuk. Meg majd ha mi megszorolunk, akkor mi lesz?



2013. aug. 1. 13:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%
Azért érdekes ez a felfogás. Még nem is dolgozol, nincs is jövedelmed, együtt sem éltek, de már beosztanád a párod pénzét.
2013. aug. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
A kérdésem pedig arra irányulna hogy meg lehetne valahogy győzni az anyóst hogy mondjon le a nagy házról és költözzön inkább lakásba?
2013. aug. 1. 13:58
 3/19 anonim ***** válasza:
64%
Anyuka felnevelte, kitaníttatta a fiút, hálából most már aztán csinálja azt amit te jónak látsz???
2013. aug. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
55%
Nem szép dolog, hogy az anyósodat(még nem is az) el akarod költöztetni, még semmi sem garancia arra, hogy együtt maradtok. Ha most beleszólsz az anyósod vagyonába,akkor mi lesz késõbb. A fia segiteni akarja,akkor neked ahhoz semmi közöd.
2013. aug. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Téged is, meg a párodat is megértem. De ha ebbe nagyon belefolysz, te húzod a rövidebbet. Hidd el.
2013. aug. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
74%
Nem, nem fogjátok tudni meggyőzni, én már tíz éve próbálom anyósomat meggyőzni, hogy neki kényelmesebb lenne, ha eladná a nyolc szobás házát és venne egy kisebbet, kényelmesebbet, de azt mondja, hogy ez az élete munkája. Ő is úgy fűt, minta ahogy te is írtad, nem tudja fenntartani, még az alapvető állagmegóvást sem tudja rendezni, toldozgatja, foltozgatja, de nem adja el. Sajnos nem tudsz mit tenni. Nincsenek anyagi hátsó szándékaim, nem kellene a pénze, meg semmi, neki lenne jobb. Mégsem.
2013. aug. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Párod pénze, ő dönt róla. Bizonyos szempontból érthető, hogy bosszant, de neked akkor sincs közöd hozzá. Ha házasok lennétek közös háztartással, együtt jóban, rosszban, akkor majd beleszólhatsz, hogy a családi költségvetés hogyan oszoljon el. Bár anyukát fűtés nélkül hagyni akkor sem szép dolog. 100.000Ft egész télre elég? Mert akkor nem lenne olcsóbb egy lakásban, sőt!
2013. aug. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
A párom és az anyósom kapcsolata elég érdekes. A párom nem tiszteli, úgy beszél vele mint a kutyával. Említettem már régebben is neki hogy miért nem vesz neki új mosógépet meg még sok egy éb háztartási eszközt ami már rém régik voltak és csakhogy szét nem estek. De nem, ő majd vesz magunkat dolgokat ha összeköltözünk. Ezért is lep meg hogy most akkor az anyja élete végéig fizetni akar? Oké, az ő pénze, csak azért én kicsit aggódok magunk miatt is, az még tán csak nem bűn szerintem.
2013. aug. 1. 14:06
 9/19 anonim ***** válasza:
27%
A fütés bérházakban drágábbak.
2013. aug. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Te még csak nem is dolgozol egyelőre, így szerintem semmi jogod nincs ebbe beleszólni, mert kizárólag a párod pénzéről van szó, amiről ő dönt. Azt meg nehogy már te mondd meg, hogy a párod anyja mit csináljon, hol lakjon. Meg nem ti fizetitek a fűtést, hanem a párod. Majd ráérsz akkor agyalni ezen, ha már együtt éltek és lesz neked is pénzed.
2013. aug. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!