Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit illik venni a családtagokn...

Mit illik venni a családtagoknak első találkozáskor, ha azok külföldiek?

Figyelt kérdés
Alkohol és sertés termékek kizárva!
2010. ápr. 20. 09:34
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
szamos marcipánt, sok szamos üzlet van, csodálatos sütemények, csokoládék díszdobozban, mutatós és isteni finom
2010. ápr. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Nos, ő már a férjem 3 éve, csak még nem volt rá alkalom, hogy találkozzam a család összes tagjával. az ajándékozás már most is megy alkalmanként. de, amikor személyes lesz szeretnék valami igazán figyelemreméltót venni. itt persze nem a drágaságra gondolok, de mondjuk az sem teljesen kizáró ok, ha hasznos és van értelme. a könyves ötlet tetszik, ez még nem jutott eszembe. én eddig vettem nekik pl.: pénztárcát, ékszer szettet, sminkeket, krémeket, szóval csupa apróságot. esetleg gondoltam még, hazai fűszerekre pl: őrölt paprikára (én is kaptam tőlük és az övéké, ha izben nem is nagyon különbözik, de szinre nincs olyan élénk piros szine, inkább sötétebb barnás), kömény (náluk ugyanolyan a kinézete, de sokkal intenzivebb ize van). akkor a himzett teritő nekem is eszembe jutott már, de mégsem vehetek mindenkinek ugyanazt. nagy a család és nem szeretnék egy egy kilós őrölt paprikáva odaállitani. esetleg ötletek még? az eddigieket köszönöm (már, amelyek hasznosak)
2010. ápr. 20. 11:02
 13/24 A kérdező kommentje:
a hungaricumoknál pontosabban mire gondolsz? ezek érdekelnének igazán.
2010. ápr. 20. 11:03
 14/24 anonim ***** válasza:

Hungaricumot lehetne pl. szilva pálinkát(békési pálinka), unicumot, esetleg valamilyen tokaji bort, vagy mondjuk egri bikavért.

Magyar édességet, pl balaton szelet, duna kavics.

Esetleg kézműves terméket, pl. szőttest.

Magyar zenét, ezt általában szeretik a külföldiek.Valami népzenét, mint pl. muzsikás együttes, vagy Csík zenekar, vagy ilyenek.

2010. ápr. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
47%

a békési pálinka a lehető legsz*rabb a világon, akkor már inkább szatmári szilva...

de a legjobb választás a tiszta alkohol(gyógyszertári)-azt tesz bele, és úgy higítja ahogyan szeretné, csinálhat belőle bármit: pl kevertet, likőrt

én a helyedben egy étkészletet vennék neki, sok késsel.

2010. ápr. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
igénytelebb rokonnak higító vagy technokol is megteszi!
2010. ápr. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Olvassátok már el a kérdést!


Mit illik venni a családtagoknak első találkozáskor, ha azok külföldiek?


Alkohol és sertés termékek kizárva!

2010. ápr. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
akkor sólett
2010. ápr. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen alkohol az tabu. mert gondoltam, ha ezt nem irom ki valaki esetleg ajánlja majd a pick szalámit vagy hasonlót. a zene megintcsak nem az ő műfajuk, ők nem egy mulatós társaság. az étkészlet sem rossz, egy háztartásban mindig jól jön. és, ha esetleg valami drágább parfümöt vennék, annak örülnének? persze, ha mondjuk több félét vennék és ha valakinek nem tetszik, akkor elcserélhetik a másikéval. tudom, hogy ezeket szeretik, de ők nem költenek ilyen drága holmikra maguknak és egyébként is nálunk nagyon magas áron vannak és nem is biztos, hogy eredeti. vagy ezt inkább ne? több dolgot szeretnék magammal vinni. persze, megkérdezhetném a férjem (és igy is tettem), de nem jutottam előrébb.
2010. ápr. 20. 12:19
 20/24 anonim ***** válasza:

szia!

Porcelán? Herendi vagy Zsolnay?

Mi is vettünk külföldi rokonnak és nagyon örült neki.

2010. ápr. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!