Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális nagynéném 'beszólása'?

Normális nagynéném 'beszólása'?

Figyelt kérdés

A legutóbbi családi ebédnél felhozódott a nyelvvizsga (felsőfok). Mondtam, hogy még nem mernék bejelentkezni rá, mert még nem állok azon a szinten, de tanfolyamra mindenképpen járni fogok, ha indul. Valamint nem hiányzik még egy pofára esés, és a 'megpróbálomnak' is ára van (vizsgadíj).


Nagynéném mondta, hogy ha ez kell ahhoz, hogy haladni tudjak, nem számít a vizsgadíj. Akárhogy próbáltam elmagyarázni, nem értette meg, hogy még nincs meg a megfelelő tudásom ahhoz, hogy eredményesen nyelvvizsgázzak.


Mikor kimentem rágyújtani, hallottam, hogy a család többi tagjának megjegyezte, hogy 'nem akart tanulni'.

Nem mellesleg egyetemre járok, 4,0 felett volt mindig is az átlagom, 3-asnál rosszabb jegyet sosem kaptam (4-eseket, 5-ösöket kaptam folyamatosan).


Nem kezdek bele, de nagyon sok mocskon mentem keresztül általánosban és gimiben is. Iskolán kívül is elég sok rosszat megtapasztaltam már.


Nagynéném segítség nélkül a főiskolát sem tudta volna elvégezni, sem a jogsit megcsinálni...


Megjegyeztem neki is, hogy nem a nemakaráson van a hangsúly, de ő is tudja, hogy mennyi kudarc ért az elmúlt elég sok évben. De csak a saját igazát fújta...


Jogos, vagy velem van a baj? Valóban egy olyan vizsgára kellene elmennem, amibe -jelen pillanatban- 95%, hogy beletörne a bicskám?



2016. aug. 26. 20:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Ha tényleg úgy áll a helyzet, hogy kevés még a tudásod a sikeres vizsgához, akkor neked van igazad. Ha csak szerénykedsz, akkor nem feltétlen, de a nagynénéd beszólása akkor sem helyén való, mert szerintem te veled nem az a baj, hogy nem akarsz tanulni. Engedd el a füled mellett...
2016. aug. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Írtam szintfelmérőt, adott nyelvből egy közepet sem tudnék még megírni... Szóval ennyire szerénykedek :)
2016. aug. 26. 20:36
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
A leírtak alapján neked van igazad. Mivel mondtad neki, hogy most még tanulsz rá, mész tanfolyamra, nem tudom honnan veszi, hogy nem akarsz tanulni.
2016. aug. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%

Nem normális a beszólása, szerintem legközelebb, ha megint felhozza, mondd meg neki, hogy boldogan elmész vizsgázni gyakorlásképpen, ha kifizeti a vizsgadíjat. Ha sikerül, természetesen visszaadod neki.

Amúgy nem értem, miért nem a saját gyerekével foglalkozik, már ha van neki egyáltalán.

2016. aug. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem meg irigy rád. Ne is foglalkozz vele, te és a családod úgy is tudjátok, mi az igazság, a többi pedig ne érdekeljen!

Sok sikert és kitartást a továbbiakhoz! :)

2016. aug. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%
Én nem értem...miért nem léptél vissza a szobába és kérdeztél vissza?! Elsõ dolgom lett volna, hogy megkérdezzem, most ezt miért mondja? Elmagyaràzzam mégegyszer? Mert pont hogy tanulni akarok. Mellesleg megkérném, hogy legközelebb ne a hátam mögött beszéljen.
2016. aug. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Normális nagynéném 'beszólása'?" - Te ismered. Ha máskor is szokott ilyeneket beszólni, akkor részéről normális.


"Nagynéném ... nem értette meg" - Amikor valaki nem ért meg valamit, akkor hajlamos hülyeségeket beszélni azzal kapcsolatban. Mi abban a furcsa, ha ő sem értette meg a lényeget, hogy ő is hülyeségeket kezdett beszélni? Szerintem semmi. Van olyan, hogy nem mindenki érti meg az embert. Na és?


"egyetemre járok, 4,0 felett volt mindig is az átlagom, 3-asnál rosszabb jegyet sosem kaptam (4-eseket, 5-ösöket kaptam folyamatosan) ... Nagynéném segítség nélkül a főiskolát sem tudta volna elvégezni, sem a jogsit megcsinálni... " - Tehát egy kaliberrel jobb a felfogóképességed.


"csak a saját igazát fújta..." - Ez szokása neki? Gondolom igen, nem egyik napról a másikra lett ilyen. Nem úgy szokott történni.


"... vagy velem van a baj?" - Veled annyi a baj, hogy egyetemista létedre még mindig nem jöttél rá, hogy milyen a nagynénéd, és hogy azzal foglalkozol, hogy mit gondolnak bizonyos dolgokról azok, akiknek nulla információjuk van róla.


"Valóban egy olyan vizsgára kellene elmennem, amibe -jelen pillanatban- 95%, hogy beletörne a bicskám?" - Csak ha túl sok a pénzed és semmi más nem jut eszedbe. Akkor már inkább add a szegényeknek.


Miért foglalkozol vele egyáltalán, hogy mit gondol bárki arról, hogy te hogyan tanulsz, ha a jó jegyeid folyamatosan bizonyítják, hogy jól csinálod? Miért nem elég ez neked? Leszaromtabletta. ;-)

2016. aug. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ne szívd ennyire mellre egy ostoba személy beszólását, lesznek még az életben ennél durvábbak is sajnos.

Természetesen nem volt igaza. Azt azért megjegyezném, hogy nagyon sok olyan embert ismerek, aki nem mert elmenni nyelvvizsgázni, pedig simán elég rá a tudása. Én elmentem felsőfokúzni, tudtam, hogy messze nem elég a tudásom és 6 ponton múlott, hogy nem sikerül, ami nem is olyan őrült sok, messze nem néztem volna ki magamból ilyen teljesítményt.

2016. aug. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Egyértelműen nem normális, én helyébben azthinném túl bizonytalan vagy :D


Van egy tanácsom: Anno én is nagyon féltem angolul beszélni írni de volt a suliban(egyetem) egy próba nyelvvizsga oda elmentem és aztmondták 68% és átmentem :D azután ugy megnőt az önbizalmam simán több órát beszélgettem a szomszéd karra járó külföldiekkel :D szóval ha majd jobban tudsz akkor ezt megéri, nekünk ingyenes volt de máshol is 2ezer körül van.

2016. aug. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én nem onnan közelíteném meg a kérdést, hogy el kéne-e menned most nyelvvizsgázni, vagy sem.

Hanem onnan, hogy ezt neked kell eldönteni, max. a szüleiddel együtt. Nagynénédnek ehhez SEMMI KÖZE!!!

Én a helyedben egy mondat erejéig sem magyarázkodtam volna.

"Nagynéném mondta, hogy ha ez kell ahhoz, hogy haladni tudjak, nem számít a vizsgadíj." Ezután többé én egy mukkot sem szóltam volna, csak tömtem volna magamba a rántott húst. ;-)

2016. aug. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!