Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan háborodtam fel nagynén...

Jogosan háborodtam fel nagynéném viselkedésén? Iszonyat felment bennem a pumpa

Figyelt kérdés

Nagynéném fia most lett elsős. Iszonyat kényes a bútorokra, még nem vett íróasztalt a gyereknek.


Folyton csak a pénzről tud beszélni, kinek mije van, mit vett, mire költött. Szinte mindig minden a pénzről szól, e mellett iszonyatosan a fogához veri a garast, nagyon spórol, pedig igazán megtehetné, hogy ne tegye... Elég sok pénzük van a bankban.


Egyáltalán nem főz. Hétvégente sem, mert 'nem tud' (ezen is berágtam 1000x), így a két nyugdíjas szülőnèl eszik. Egyik hétvégén a férje anyukájánál (akit lehordott már milliószor mindennek, de enni nála természetesen jó. Legalább neki nem kell....), másik héten az anyukájánál (mamám).


Mamámék nagyon sakkoznak mindig a pénzzel, sok gyógyszert szednek papával, (relatíve) nagy házban élnek, mindennel spórolnak, mert kevés a nyugdíj. Mama összekuporgatott 100.000 Ft-ot 'ha bármi történne' alapon (most tudtam meg), amit most odaadott nagynénémnek, mert elviekben nem bírta már hallgatni nagynénémet... Nagynéném meg úgy gondolta, hogy ez neki jár, mert mamáék anyáèknak vettek anno egy szekrénysort (vagy mit). De abba nem gondol bele, hogy 33 éves koráig otthon lakott, illetve folyamatosan, amikor csak lehet mamáéknál van...



Jogosan háborodtam fel, hogy a nyugdíjas, nehezen boldoguló szüleitől elvette a pénzt?


(bocsánat az esetleges kusza mondatokért, de még mindig ideg vagyok)



2015. szept. 9. 23:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%

ismerősnél is volt hasonló, ahol a nincstelen testvér segítséget kapott a (csóró)szüleitől(akiknek nehezen megy kétfelé segíteni), amire fel van háborodva az anyagilag jól álló testvér, és ő is úgy érzi, hogy ez neki jár.

és itt a gyk-n szinte egyöntetűen igazat adtak neki.

tehát ha kap az egyik, akkor jogos a másiknak is tartani a tenyerét..


én is azt nehezményeltem, hogy a tenyértartó pont jól áll, a szülőknek meg megterhelő. hogy ebben az esetben is..és azt írták, igen.

2015. szept. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
24%
mért szolsz bele és mért kutakodsz más pénztárcájában
2015. szept. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
23%
Nem. Törődnél inkább a saját dolgoddal. Nem kell itt mások dolgába beleütni az orrod, csak mert családtag. Tessék hagyni másoknak egy kis nyugalmat, ha nekik problémát okoz, majd szólnak, ha bárkit érdekel a véleményed majd szól neked.
2015. szept. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 gnoomage ***** válasza:
75%
Miért szólna bele? Hiszen csak a mamáját kopasztatotta meg, az semmiség... Én sztem leütöttem volna azt az embert aki elvenné a mamám pénzét majd a földön rugdostam volna agyon. Persze, semmiség, kizsebelni egy beteg nyugdíjast.
2015. szept. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Én megértelek, szerintem jogos a felháborodásod.
2015. szept. 10. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
13%

Nem, nem jogos. A nagyanyád felnőtt ember, annak adjanak pénzét, akinek akarja. Pláne ha az a valaki a gyereke.

Amúgy teljesen mindegy, hogy a nagynéned csak a pénzről tud beszélni, hogy főz e és hogy hol ebédel. Az ő dolga.

2015. szept. 10. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
Hányinger az ilyen ember, még neki kéne segítenie az időseket, ehelyett mint a pióca. Ráadásul 1 gyereke van csak, és még avval szemben is elég érdekes.
2015. szept. 10. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
29%
A helyzet az hogy semmi kozod hozza hogy a nagyszuleid mit csinalnak a sajat penzukkel.
2015. szept. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező, a válaszokból láthatod, hasonló tahó emberek élnek még a földön...


Elég nagy bunkó a nagynénéd, van pénze, főzni nem tud, az anyjához jár enni, ráadásul még meg is feji, a saját gyerekétől meg félti a bútort.


Normális ember ezt persze, hogy észreveszi, a bunkó meg azt mondja, mi közöd hozzá?

2015. szept. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem meg a bunko probal folyamatosan beleugatni mas dolgaba, de nem vagyunk egyformak.
2015. szept. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!