Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most meddig kell még magyarázk...

Most meddig kell még magyarázkodnunk? Hogyan léphetnénk ezen túl?

Figyelt kérdés
Az unokatestvérem leszúrta a férjét. Az okok most mellékesek, viszont azóta egy csomó ember nem áll velünk szóba. Ez azért fontos, mert lakásfelújítással foglalkozunk. sokan visszamondták a munkát, és ha ez így megy tovább, nem lesz munkánk, és tönkremegyünk. ami ugye nagy baj. Sokaknak magyarázkodtunk már, a szemünkbe azt mondják, hogy tudják, hogy nem mi szúrtunk, de..... a megrendelés azért vissza van vonva. Mit tehetnénk? Sok munkánk van ebben, és egy rokon butasága miatt (hogy ne írjak durvább dolgot) minden tönkremenni látszik. Elég volt a magyarázkodásból, de mi mást tehetnénk?
2016. aug. 27. 14:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%

Nem, az okok pont nem mellekesek. A csaladjat nem valaszthatja meg az ember, el kell fogadni, hogy ez van.

Nalunk az unokanoverem elhagyta a masfel eves fiat meg a ferjet egy joval idosebb emberert. A mi reszunkrol mindenki normalis, szep csaladunk van, stb, de rank is ugyanugy neznek kb mint unokanoveremre, mert "egy csalad". Az emberek butak...nem tudsz mit tenni, max elfogadni.

2016. aug. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Ez nem a ti hibátok és én emiatt nem vonnám vissza a megrendelést, de az emberek sokfélék, szerintem nem tudtok mit tenni, idővel majd jobb lesz.
2016. aug. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Ha az én unokatestvérem bármilyen bűncselekményt elkövetne, szerintem a családomon, pár közös ismerősön kívül senki nem tudná, hogy rokonok vagyunk. Nálatok hogyhogy mindenki tudja?
2016. aug. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Költözzetek el, itt úgyis teljesen ellehetetlenítenek benneteket.
2016. aug. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Az okok azért mellékesek, mert mi sem tudjuk, hogy mi történt. Az unokatestvér a rendőrségen van, a férj az intenzíven, kétséges, hogy túléli. Ő az egyetlen rokon, aki nem tud normálisan élni. Ő lop, csal hazudik, és ez még csak a jéghegy csúcsa.


Kisvárosban élünk, itt mindenki ismer mindenkit, azért tudja mindenki, hogy rokonok vagyunk.4


Elköltözni nem szeretnénk ez miatt, mi nem tettünk semmit. nem loptunk, nem csaltunk, mi rendesen dolgozunk, és abból élünk. Nem értem, hogy miért vagyunk összemosva, miért csattan rajtunk is az ostor.

2016. aug. 27. 16:34
 6/11 anonim ***** válasza:
57%

"Nem, az okok pont nem mellekesek."


??????

Ha neked szükséged van egy kőművesre, ácsra, asztalosra, aki szépen dolgozik, megbízható, akkor miért nem mindegy neked, hogy az egyik rokona mit csinált?

Nem ő csinálta, nem tehet róla, milyen jogon ítélsz meg valakit egy másik ember tette alapján?


Gondolom, hogy neked, aki ezt a választ adtad, nem minden rokonod földre szállt angyal. Talán te magad sem.

Ha nő vagy, és az unokatestvéred megcsalta a férjét, akkor mit szólnál hozzá, ha TÉGED is mindenki egy utolsó cafkának tartana?

Ha férfi vagy, és az unokatestvéred mondjuk 8 általánost végzett, de neked meg diplomád van és mérnök vagy, hogy esne, ha azt mondanák, nálatok az egész család (beleértve téged is) egy ostoba, tanulatlan paraszt???



Kérdező, egyébként ez így nem kerek.

Annyira kisvárosban vagytok, hogy mindenki ismer mindenkit. DE egy ekkora kisvárosban állandóan van valami felújítás, ilyen pici közösségben meg tudtok élni?

Ez számomra ellentmondó két dolog.

Én egy kb 1000 fős faluban lakom, reggel busszal megyek dolgozni, délután busszal jövök haza, de egy csomó ember van a buszon, akiről fogalmam sincs, kicsoda. Pedig 15 éve itt lakom, ismerősökkel beszélgetek, megy a pletyka a buszon, itt ez a közösségi tér.

Egyébként meg gondolom nem biciklivel hordjátok az építőanyagot a megrendelők házához.

Ha annyira futott eddig a szekér, akkor nyugodtan lehet a szomszéd városban is hirdetni, és 10-15 km-t autózni egy-egy több százezres megrendelés kedvéért.

Mert azt végképp nem tudom elképzelni, hogy Bivalyröcsögén júliusban 20 megrendelésem volt, de Mucsajröcsögén épp ugyanúgy hirdetek, és onnan senki nem hívott fel munkaügyben.

2016. aug. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kisvárosban élünk, ahol meg lehet ebből élni, és pontosan a munkája miatt is ismerik a férjemet sokan. És ismerik a rokonokat is. Szép nagy család a mienk, amelyből ez az unokatestvér kissé hírhedt a dolgai miatt. Mi konkrétan úgy tudtuk meg, hogy mi történt, hogy megállítottak az utcán azzal, hogy :Tudod mit csinált az unokatestvéred? Azóta bárkivel találkozunk, ez vágja az arcunkba, hogy gyilkos van a családban. A lányom már fél az iskolakezdéstől, holott eddig alig várta. Nem tudom mivel nyugtatni, csak remélni tudom, hogy idővel lecseng a dolog. Ráadásul az ujságokban is benne volt, sőt a Tv-ben is. Ez egyre rosszabb.
2016. aug. 27. 21:52
 8/11 A kérdező kommentje:
Az persze lemaradt, hogy a férjem 120 km-es körzetben dolgozik, és messzebbről ugyanaz a helyzet, mint eddig volt. De az itthoni dolgok nagyon fájóak, hiszen itt vagyunk "otthon".
2016. aug. 27. 21:55
 9/11 anonim ***** válasza:
77%
kb semmit nem tehettek, majd elmúlik.
2016. aug. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
57%

"Minden tönkremenni látszik"


Aztán meg azt írod, hogy a 120 km-es körzetben egyébként nincs változás, csak a kisvárosban.


Akkor ezek ellentmondanak egymásnak. Mégsem fogtok éhen halni.


Aki ennyire korlátolt, hogy X tette alapján Y-t ítéli meg, azzal nem érdemes foglalkozni.

Értelmes ember nem ítélkezik ez alapján.

2016. aug. 28. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!