Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 22 éves egyetemista lányunkat...

22 éves egyetemista lányunkat meghívta egy 30 éves fiatalember New Yorkba. Minket, szülőket félelemmel tölt el ez az utazás, amit a lányunk már tervezget, decemberre. Ti mit tennétek a helyünkben?

Figyelt kérdés
A történethez hozzá tartozik, hogy itt, Budapesten ismerkedtek meg augusztusban, egy szórakozóhelyen. Utána még egyszer találkoztak. Azóta Neten tartják a kapcsolatot. Nekünk, szülőknek, ez a tempó gyors, és nagyon féltjük a lányunkat, aki annyi9ra naiv, hogy szerinte ebben semmi furcsa nincs, és természetesen semmi baj nem lehet (mármint szerinte). Ti erről hogyan vélekedtek? Mit tennétek, mert egyáltalán nem örülünk, hogy belevág a nagy ismeretlenbe. Főleg így, hogy nem rokonhoz megy oda. Most abban reménykedünk, hogy a repüléstől való félelme miatt mond le az utazásról, mert semmilyen észérvünket nem hallgat meg. Fiatalok véleményét is megköszönném…

2016. szept. 11. 21:26
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
81%
Számomra az a felfoghatatlan, hogy egy mondhatni "vadidegenben" bízik meg ennyire a lányotok. Jó lenne meggyőzni észérvekkel, hogy ha valami történik vele (ne adj Isten), akkor nem lesz egyszerű utána menni. Ez hátha észhez térítené.
2016. szept. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
26%
22 eves, igy mar nem sokat tehetsz. Ha nincs sok onbecsulese akkor egy new york-i utazas egy gazdag idosebb pasihoz nagy ego novelest jelent neki es csak szexelnie kell a pasival erte.
2016. szept. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim válasza:
24%
Legalabb nem hulye itt maradni van esze hogy elmegy netán ha az idegen feleségül veszi ugy meg.ott is maradhat
2016. szept. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
87%

Hasonló dolog történt az én barátnőmmel is, igaz vagy 20 évvel ezelőtt :-) Házasság lett belőle, de sajnos nem sikerült valami jól. Mondjuk ott a fiún első perctől látszott, hogy nagyon labilis személyiség, épeszű nő nem választ ilyet, de hát ugye a szerelem...

Még jól is elsülhet a dolog. Az amerikaiak általában nem valami csavaros észjárásúak, nem hiszem, hogy hátsó szándékai lennének.

2016. szept. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
83%

A fiatalemberre rákeresnék közösségi oldalakon (facebook, linkedin, instagram...)

Ha azt látnám hogy normális (van munkahelye, normális családja, baráti köre, normálisak a postjai, képei) akkor hajrá. Max. dugnak (de nem fogja eladni emberkereskedőknek), amit lányod itthon is megtehet mással is.

2016. szept. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
31%

Attol fugg, hogy mennyire ismeri, mennyire lenne neki kiszolgaltatva. Mondom ezt ugy, hogy nekem is kulfoldi parom van, es havonta repulok ki hozza tobb ezer kilometerre (konnyebb igy a munkaja miatt), de en elotte eltem az o orszagaban, eladni ott nem tudnak, es barmi van, kepes lennek egyedul is hazajonni (szerintem ez a nagyon fontos, hogy mennyire talpraesett a lany es mennyire tapasztalt utazo).

Egyebkent en nem latok benne semmi ordogtol valot. Beszeljetek ti is a sraccal mondjuk videohivasban skyepon, esetleg a szuleivel, tudjatok meg minden infot (hol lenne a tartozkodas, ki allna a koltsegeket stb.).


21/N

2016. szept. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
41%

Eléggé "kerítő" gyanús ez az egész.

A gyerek ebben a korban is megtéveszthető, sőt talán még jobban mert úgy érzik lehetőségként kell tekinteni erre a dologra. Persze kb annyira fordul meg a naív fejükben a negatív eshetőségek tömkelege, mint amikor esküvő után hogyan lesz később.. Szóval sehogy.


Az biztos hogy nem engedném el sehova, lehet maradiság, szarok bele, de nem hiányzik az hogy telefonon értesítsenek hogy azonosítani kéne a gyereket.. Nyilván könnyebb megakadályozni ezt míg otthon lakik, hisz határozottan ismertetve a helyzetét, rá lehet döbbenteni hogy ha meglépi a dolgot, utána mehet amerre lát és ne merjen haza állítani.

Már különélés esetén nem sok esély van a visszatartásra, mert nem lehet mindig fogni a kezét, csak a jó belátásra lehet hagyatkozni.


Ugyanakkor nem lehet elmenni amellett sem hogy rengeteg suliból kikerülő fiatal kerül szexmunkára, persze külföldön, ahol nem ismerik fel, és van aki vágyik is az ilyesmire, semmiféle hátránnyal nem törődve.


Nálunk szerencsére két fiú gyerek van még tizenévesek, és valahol hálás is vagyok a sorsnak hogy nem lányt sikerült összehozni annak idején, legalább ettől az idegtől megkíméltük magunkat.

39/F

2016. szept. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:

6/6

Nem az a gond, ha kirepül valaki a párjához külföldre, mint Te, hanem az a szitu, amikor egy szinte ismeretlenhez megy ki ilyen messzire, ahol senkit nem ismer rajta kívül, és a közeget sem ismeri. Szerintem ebben az esetben kevés a nyelvtudás. Ha bármi történik, nincs, aki tud helyben segíteni, és mi sem tudunk utána menni.

2016. szept. 11. 21:55
 9/42 anonim ***** válasza:
3%

Én 29 éves, diplomás magyar fiatalember vagyok (leinformálható, jó nevű családból, azaz, ha rám keres rögtön 3-4 helyen talál meg az interneten és láthat olyan távolabbi rokonaimat, akikről lehet tudni, hogy ők kicsodák), nem New Yorkban élek, hanem Magyarországon de sűrűn meghívok lányokat, hogy menjünk el valahova a közeli nagyvárosban. Sohasem jönnek el, vagy csak nagyon ritkán. Utoljára tavaly randiztam. Diszkóba nem járok, nem iszom, nem dohányzom.


Csak a tisztánlátás végett, 2011-ben Magyarországon egy 28 és 30 év közötti nőre 1,5 vele azonos korú egyedülálló fiú jutott, a 22 évesekre 1,2 22 éves független férfi átlagosan (KSH)!


Ha kivándorolnak a gazdag külföldiekhez a magyar lányok, ez az arány még rosszabb lesz (szerintem már most rosszabb). Ha elmennek a nők, minek, hova dolgozunk?


ui.: A fenti fiatalember családja leinformálható?

Fel lehet velük venni a kapcsolatot?

(Ha nem, akkor felejtős a meghívás.)


2-3 hónap levelezés után, még éppen van esély a randizásra, de ez már a felső határ, ezután általában csak hülyítik egymást az emberek, vagy szórakoznak egymással, azért leveleznek, tapasztalatom.

2016. szept. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem ebben az esetben kevés a nyelvtudás"


Ha eroszakkal nem kenyszeritik semmire akkor a nyelvtudas eleg. New york-ban van magyar konzulatus ahova mehet vegso esetben.


Ha meg eladjak szexmunkasnak amire azert van esely akkor tenyleg keves a nyelvtudas.

2016. szept. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!