Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Magamat okolom a helyzet...

Magamat okolom a helyzet miatt, pedig egyértelműen senki hibája. Hogyan nyugodjak bele?

Figyelt kérdés

Kezdem egyre jobban úgy érezni, hogy már nem vagyunk család, szétestünk.

Apukám mindig is sokat dolgozott, nem mindig volt itthon minden nap de ez már születésem előtt is így volt szóval mindenki hozzászokott. Anyukámnak nem mindig volt munkahelye, ő inkább itthon volt velünk. Nem jártunk el nyaralni de mindezek ellenére mondhatom, hogy boldog család voltunk. Majdnem minden este amikor apukám itthon volt együtt vacsoráztunk, beszélgettünk, néha társasoztunk. A szüleimet sose láttuk/hallottuk veszekedni, legfeljebb kicsit vitázni. A testvérem 4-5 éve nem lakik már itthon mert egyetemre ment, aztán dolgozni és közben össze is költözött a párjával, most költöztek el 200km-rel messzebb munka miatt. Így is már csak pár havonta egyszer tölt itt 1-2 napot. Hétköznap anyukámmal ketten vagyunk itthon mert apukám csak hétvégén jön haza. Mivel már nekem is van barátom, vele csak hétvégente tudok találkozni és többnyire nála szoktunk lenni. Ha apukám hétvégén nem jön haza akkor anyukám egyedül van és ez rosszul esik. Már én is végeztem a középiskolával, 1 évem van még szakmán és utána dolgozni fogok. Ha minden jól megy lassan már nekem is családom lesz (2-3 éven belül szeretnék gyereket).

Annyira rossz érzés ez. Olyan mintha anyukámat úgymond cserbenhagynám azzal, hogy egyszer én is elköltözök. Egy 3 szobás családi házban élünk nagy kerttel. De ha nem költözök el és alakítom a saját életemet akkor az onnantól kezdve már nem a saját életem. Ez hülyeség lenne. Attól félek, hogy ha elköltözök lelkiismeretfurdalásom lesz, hiszen már így is van, hogy hétvégente nem vagyok itthon, de ha itthon maradok unatkozom.

Hogyan tudnék beletörődni, hogy felnőttünk? :(

20/L


2016. szept. 15. 15:53
 1/6 anonim ***** válasza:

az unoka lehet erre a gyógyir.

persze ha tul korán felelőtlenségbe jön akkor teher is lehet.

2016. szept. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Inkább arra gondolj, hogy így hogy nem tanulsz tovább egyetemen, az a természetes, hogy hamarosan önállósodj, akár úgy is hogy az első időszakban még kicsit támogatnak a szülők. Apukád és vállalhat kényelmesebb, de kevesebbet fizető, közelibb munkád, anyukád is kényelmesebben tud dolgozni.
2016. szept. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne legyen semmiféle rossz érzésed. Az a normális, ha az alma leesik és elgurul a fájától. Legfeljebb a kötelékek lazulása fura érzéseket vált ki az emberben, de normális szülő annak örül ha a gyereke saját életét éli, tőle távolabb. Az már kérdés, hogy a változást tudni kell feldolgozni.
2016. szept. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Aki gyereket nevel, annak el kell fogadnia, hogy a gyerek egyszer csak felnő és elköltözik tőle (az ellenkezője lenne abnormális).

Másrészt, anyukád és apukád elfogadta azt az életformát, hogy keveset vannak együtt. Ezt nem te alakítottad így, ezért téged ez ne befolyásoljon a döntéseidben.


Ha anyukád egyedül érzi magát, akkor nekik (kettőjüknek) kell gondolkodni azon, nem tudna-e apukád állást változtatni úgy, hogy minden este otthon legyen. Bár megjegyzem, hallottam olyat, hogy egy kamionos munkát váltott, utána minden nap együtt élt a családjával, és kiderült, hogy annyira megszokták a külön életet, hogy ez az együttélés kínlódássá tette a házasságukat.

2016. szept. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért olyan biztos, hogy anyukád nem élvezi a nyugalmat, ami eddig nem volt meg a gyerekek miatt?
2016. szept. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonlóan harmonikus volt a családi élet, amíg mindenki itthon élt.

Aztán idöközben mind a négy gyerekem elköltözött, önálló életet él, és mi ketten maradtunk a párommal.

Napközben egyedül vagyok itthon, de ez nem gond, mert végre jut idöm a hobbijaimra, meg magamra, nem kell egész nap pörögni, hogy minden rendben menjen.


Szóval egyáltalán nem valószínü, hogy anyukádnak baj, ha elköltözöl, hanem éppen élvezni fogja a szabadságát.

2016. szept. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!