Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Te hogy reagálnád le, ha...

Te hogy reagálnád le, ha elmennél egy társaság előtt, és a társaság látványosan kiröhögne téged. Tudnád, hogy rajtad röhögnek, mert hallod, hogy épp senki nem mondott semmi vicceset. Olyan kínos ez, mit lehet erre reagálni?

Figyelt kérdés

2014. szept. 30. 21:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nagy ívben figyelmen kívül hagynám. Most mit foglalkozzak egyes szánalmas alakok pótcselekvésével vagy ízlésficamával? :)
2014. szept. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod, hogy célbaérjenek, akkor leginkább semmit se reagálj! De még a szemed se rebbenjen, teljesen kifejezéstelen arccal menj tovább.
2014. szept. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
És ha már tudják, hogy észrevettem, mert rájuk néztem, akkor mit mondjak?
2014. szept. 30. 22:35
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ez attól függ, hogy milyen passzban vagyok. Általában viszont nagyon gyorsan felbsaznám az agyamat és utána odamennék a leghangosabb kis köcsöghöz és megkérdezném, hogy: "Mi a kruva anáyd tetszik, bzui?". Utána garantáltan kuss lenne.


és nem, nem játszom az agyamat... ha "elgurul a gyógyszerem", tényleg nem gondolkodok, hanem agresszívvá válok valamiért.

2014. szept. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
attól függ, min röhögnek, lehetőleg próbálnék én is becsatlakozni a röhögésbe, csak ne lássák, hogy mérges leszek, vagy megbántottak, vagy valami ötleteset odaszólnék nekik, ha éppen eszembe jut
2014. szept. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Na ezaz, az ilyen ötletes beszólásokra lennék kíváncsi.
2014. okt. 1. 00:14
 7/13 anonim ***** válasza:
A gimiben velem ezt csinálták. Ha a mai fejem akkor is meglett volna, visszafordultam volna, és szembesítettem volna őket a saját gyengeségeikkel. De akkor még szerencsétlen és mulya voltam, csak továbbsétáltam előttük és kisírtam magam ha senki se látott.
2014. okt. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Na de hogy szembesítetted volna őket a saját gyengeségeikkel? Hogy tudtál kitörni a mulyaságból?
2014. okt. 1. 16:54
 9/13 anonim ***** válasza:
Úgy tudtam kitörni, hogy elköltöztem otthonról és elkezdtem dogozni, olyan helyen ahol sok emberrel találkozom. Felnőttem, ennyi. Megtanultam mikor kell kinyitni a számat és mikor kell csendben maradni. Amikor eltartod magadat és nem a szüleidre hanem magadra vagy utalva, akkor kezdesz el az ilyesmire odafigyelni. Hogy mikor védd meg magad és hogyan.
2014. okt. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem bőven elég határozottan rájuk nézni, hogy "jól vagytok?!", aztán menni tovább a dolgodra. Nem kell semmi frappánsat oda mondani, elég gesztusokkal jelezni, hogy ilyen megnyilvánulások után te sem tartod valami sokra őket, azt kész.


Én személy szerint valahogy korral kinőttem ezt, hogy zavarjon az ilyesmi (eleve fogyatékos tinédzsereken kívül ki csinál ilyet?). Te tudod, hogy rendben vagy, nincsenek akkora emberi hibáid, hogy vasvillával kelljen megkergetni téged, kit érdekel, hogy pár suttyó min szórakozik kínjában?

Utoljára jópár éve tapasztaltam ilyet, mikor jöttem ki a közértből és egy csapat ilyen szerencsétlen mindenkin röhögött, aki elment előttük. Hogy az egyik néninek milyen a szemüvege, a másik járókelő hogy néz ki.. Igazán dühös se tudtam lenni, mert olyan szánalmas volt az a sok pattanásos, görbehátú, csáléfogú kamasz. Rajtuk sokkal több fogást lehetett volna találni, ha az embernek hajlama van beszállni a "hogy nézel ki?!" versenybe. De szerintem normális értékrenddel, bizonyos kor felett nem igazán találkozol szembe ilyen problémával. Addig is tudatosítsd magadban, hogy nem vagy nevetséges, ha valaki minden ok nélkül rajtad szórakozik, abban az illetőben van nem is kicsi hiba.

2014. okt. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!