Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy egy 40 éves...

Normális, hogy egy 40 éves férfi anyjának/apjának kulcsa van a fia házához, ahol a feleségével és gyerekével lakik? . és mellesleg sokszor bejelentés nélkül beállít. Tehát nem a vészhelyzet esetére-típusú pótkulcsról van szó.

Figyelt kérdés
Automata kapunk van, meg sem hallom és máris a kertben van...aztán meg az ajtóban, ami napközben nyitva van...a férjem szerint anyósom nagyon rendes mert csak a kertet rendezi, apósom meg csak permetezi a fákat, de engem akkor is zavar, hogy csak úgy beállítanak. nem tudom, hogy más hogy van ezzel... tegnap úgy megijedtem anyósom láttán, aki egyszer csak a konyhában termett, mikor pont a gyereket etettem, mintha kísértetet láttam volna. Mondtam a férjemnek, de nem foglalkozik vele(m), örül, hogy jön az anyukája (bár ő nem is volt itthon). Szóval a férjemet nem zavarja, pedig volt, hogy pont szex közben állított be az egész családja (szülők, testvér, gyerekek). És mivel ebéd után volt, még nem volt elmosogatva...hát ezt a férjemnek szóvá is tették. Ki vagyok akadva ettől a viselkedéstől, mert a mi családunkban ez "rádnyitomazajtót" nem volt szokás. Mit tegyek???
2010. ápr. 23. 07:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
18%

Ma már az a divat,hogy a fiatalok nem szeretik,ha az idősebbek,vagy a család elmegy hozzájuk. Nálunk a család többi tagjának is van kulcsa,és soha nem zavar,ha jön valamelyikük.

Szexelni pedig nem nappal szoktunk, de ha véletlenül mégis,akkor magunkra zárjuk a szobaajtót.

27F

2010. ápr. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%
Ez valóban tapintatlanság. Az szép a szülőktől, hogy besegítenek a kert gondozásába,de beszéld meg velük, hogy ha jönnek, akkor csengessenek hármat, s tudod, hogy ők. Egyébként ezután bezárod az ajtót,ha egyedül vagy, mert bárki bejöhet, besurranó is, téged a frász tör ki, s ezután kopoghatnak az ajtón.Ha meg látogatóba jönnek, van telefon, jelezzenek kicsit előbb. Mondanám, hogy mondd: én szeretek lengén lenni otthon, nem szeretném, ha így nyitnának rám. De lehet, ez nem jól sülne el:)Szóval, ha maguktól nem kapcsolnak, tudatni kell velük a problémádat, az igazságot: zavar, ha nem fogadhatod őket méltóképpen.
2010. ápr. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt az apukám szüleinek kulcsa hozzánk, egészen addig, amíg egyszer nyaralásból arra mentünk haza, hogy sosem látott rokonoknak idegenvezetést tartanak a lakásunkban. NA, akkor visszakérték a kulcsot.
2010. ápr. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm az eddigi válaszokat! Másodiknak: az a baj, hogy a kapu elektromos, azt nem tudom bezárni, a kertre nyíló üvegajtót (ez a ház bejárata egyébként) meg nem szoktam, mert ki be járkálok napközben. A lenge öltözet őket nem zavarja, anyósom varrónő, látott ő már ilyet... engem viszont nagyon zavarna, ha lenge öltözetben látnának, ezért nem is merek napközben lengén öltözni, bármilyen hőség is van...nem egyszerű, főleg, hogy a ház a férjemé, szülei segítették neki felépíteni, én csak a feleség vagyok, aki mellett a férje nem áll ki... :(((
2010. ápr. 23. 07:31
 5/17 anonim ***** válasza:

Hát maga a kulcs önmagában nem gond sztem, de mondjuk az anyósomtól én is megijedek, ezt értem.


Meg kell nekik mondani, hogy az a kulcs nem azért van, hogy csak úgy bejárkáljanak, amikor otthon vagytok, hanem gondolom azért adtátok nekik, hogy ha távol vagytok, valaki tudjon vigyázni a házra.


Szóval valahogy tisztázzátok velük, hogy azért álljon már meg amenet, mert egyszer majd hancúrozás közben toppannak be és nyitnak rátok a legváratlanabb pillanatban, bár ez persze kikerülhető, csak elrettentő példaként mondtam ...

2010. ápr. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha ők segítették a férjedet a házhoz, tutira hogy sajátjuknak érzik, otthon érzik magukat, téged meg egy senkinek tartanak. Bocs, most nem megbántani akarlak, de az összes ilyen szülőnél ez van. Nagyon önzőek. Amíg ezek élnek, neked ott egy szavad nem lesz. A férjedet kéne valahogy rávenni, hogy törődjön a te kéréseiddel is. Mert ez így nem egyenrangú kapcsolat. Meg kéne próbálnod valahogy normálisan kommunikálnod vele. Bár nem tudom, eléggé anyámasszony katonájának tűnik... ez egy nehéz ügy... mert ugye a szülők kezében van az aduász, hogy ők vették a házat részben/egészben. Szerintem az előtt kellett volna letisztázni a szabályokat, meg hogy mik azok az alapdolgok, amikhez ragaszkodsz, mielőtt odaköltöztél volna... jó tudom, tudom, utólag könnyű okosnak lenni.
2010. ápr. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél fel szélhárfát, vagy mit (azt a csilingelős izét) a bejárati ajtó elé (arra az oldalra, amerre nyílik), akkor legalább hallod, ha nyílik az ajtó.
2010. ápr. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
egyetértek az utolsóval. mi lenne, ha épp úgy viselkednél, ahogy ő nem várná? mikor apósoddal jön, kapj magadra valami lengét, akár még néha kupit is hagyhatsz, hisz a te lakásod, nem az övék még akkor sem ha segítettek. ez a ti életetek. ha meg nem retten el, és még a fiának panaszkodik, és akkor sem melletted áll ki a férjed, az már nagy baj. mi egyenlőre anyóséknál élünk és a sogórnőmék költöztek ide, amíg épült a házuk. férjem 32, de anyuci is és a nővérkéje is még eléggé irányítgatta. próbáltam szóvá tenni férjemnek, hogy azért már már mégiscsak nős, kopjanak le rólunk, de ezzel nem értem célt. ekkor kezdtem el én is lengébben öltözködni, ami a telt sogórnőmnek szemnmel láthatóan nem tetszett. fogta is a sogórom és el is költöztek inkább az anyósához. anyóssal: az ő virágoskertje állandón gazos volt, én szoktam rendezni ha szúrta a szemem, bezzeg a mi telkünkre ki tudott jönni kapálgatni. elhatároztam hát, hogy az övéhez többé hozzá nem nyúlok, és amikor már ellepte a gaz, de ő csak hozzánk akart jönni kapálni, na akkor megkérdeztem, hogy ugyan már miért nem a sajátjával foglalkozik? azóta nem jött a miénket rendezni.
2010. ápr. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
25%

Anyósoméknak van kulcsuk a házhoz, és a kaput sem szoktuk zárni, így akkor jönnek, amikor akarnak. Engem ez sose zavart, mindig örülök nekik, és ugyanígy anyuék sem szoktak nagyon bejelentkezni mielőtt jönnek (max ha nem tuti h otthon vagyunk, megcsörgetnek). Ők a családom, mi is bejelentkezés nélkül megyünk át hozzájuk :) Milyen lenne már, ha be kellene jelenteniük, hogy jönnek, mint egy idegennek?

Viszont soha nem kapok megjegyzést, hogy kupi van esetleg (még akkor sem, ha tényleg az van) :)

2010. ápr. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

ezért nem kell túl közel költözni...

mi lakásunkhoz nincs kulcsa kettönkön kivül senkinek,nem i lesz...aki jönni akar,az jöjjön amikor szol,és azt mondom,ok gyere,itthonleszek...

itthon én legtöbbször egy szál semmiben mászkálok,mosogatni ha nincs kedvem akkor 2 napig eláll magának (páromat se zavarja,mivel közöltem hogy ő is megcsinálhatja ha szurjaa szemét...hát nem szúrta:D),utálnám ha azt kellene figyelni hogy mikor toppan be valaki...

ha jönni akar akárki,akkor felőlem jöhet naponta 2x is,de szoljon előtte,azért van a telefon...

22/L

baj esetére kulcs? ha ég a ház,akkor már ugyis mind1,a tűzoltó betöri...

2010. ápr. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!