Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim válnak. Én már...

A szüleim válnak. Én már külön élek tőlük. A hugom nem akar otthon maradni, pontosabban haza sem akar ma suli után menni. Lehet e neki ebből valami problémája ha idejön hozzánk?

Figyelt kérdés
Esetleg arra lennék kiváncsi, hogy rendőrségi úton haza vitetheti e a hugom tőlünk? Merthogy képes rá. És nekem vagy neki lehet e ebből valamilyen problémája?Ja, 14-15 éves a hugom.
2008. okt. 2. 13:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel kiskorú, hazaviheti a rendőrség. Esetleg beszélj anyukáddal, hogy egyezzen bele abba, hogy nálatok legyen a húgod.
2008. okt. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy az anyukám erről hallani sem akar! Vele nem lehet beszélni!
2008. okt. 2. 14:30
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a hivatalos gyámja lennél egy bírósági határozat alapján,nem vihetnék el tőled.Így viszont sajnos bármikor a hatóság bevonásával.
2008. okt. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon rossz a helyzet akkor még most feltudsz keresni egy családügyi központot, aki akár rögtön segít.

Csak hogy ez elmérgesíti a ti kapcsolatotokat még jobban.

Apukádhoz nem akar menni? mert hogy szerintem apukátol nem vihetnék el, mert ö is hivatalos gyámja.

Ha nagyon nagy a baj azonnal a helyi családsegítöt, ha nem városba laksz (mert ott a telefonkönyvböl kitudod nézni a számot) akkor a helyi védönöt kérdezd meg, abban a körzeti orvos segít.

De ha van neted kitudod nyomozni a ti körzetetek beli családsegítöt.

2008. okt. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy apa külföldön dolgozik, csak hazajött látogatóba. Hát elég rossz a helyzet otthon, és az én kapcsolatom már nem lehet rosszabb anyával ennél, bár én csak jót akarok mindenkinek. A húgom most kezdte a középiskolát, és az a baj, nagyon félek hogy ez az örökös civódás és veszekedés ami otthon most megy, megbélyegzi a hugom iskolával kapcsolatos dolgait is.
2008. okt. 2. 16:44
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Gyámhatóságra kell bemenni-16 éves korától már költözhet,ha akar,14 évesen meg fogják hallgatni.Hivatkozzatok arra ,hogy otthon nem biztosítottak a körülményei ahhoz,hogy rendesen tudja a tanulmányait folytatni.a húgod meg keresse meg az iskolájában a gyermekvédelmist-az majd elindítja a húgod védelembe helyezését.
2008. okt. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!