Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kellene fogadnom a...

Hogyan kellene fogadnom a hirtelen előbukkant rokonságot?

Figyelt kérdés

Fèrjemmel 4 ève vagyunk együtt, 3 ève vagyunk hàzasok. Megismerkedèsünkkor mèg csak szimplàn közömbösek voltak a szülei ès a testvèrei, majd egyre jobban " bekemènyìtettek", annyira ellenünk voltak, hogy vègül az esküvőnkre sem hìvtuk el őket. Aztàn jött kèt nagyon nehèz èv, dolgoztunk, közben fillèrezgettünk, nèha majdhogynem enni sem volt, de meglett az eredmènye: egy èvvel ezelőtt a vàllalkozàsunk őrületes sikert hozott, nem szeretem ezt a kifejezèst, de tènyleg gazdagok lettünk.

Ès a kèrdèsem: hogyan lehetsèges az, hogy a fèrjem rokonai ebben az èvben egytől-egyig előkerültek, folyton telefonàlgatnak, àtjönnek, magukhoz is àthìvnak, holott eddig sehol sem voltak?! Eddig egyiküket sem èrdekelte, mi van velünk! Csak èn gondolom ùgy, hogy a "pènzszagra" jönnek? Hozzàtartozik mèg a dologhoz, hogy a csalàd MINDEN tagja kèrt màr tőlünk valamit, egèsz kis kìvànsàglistàt adtak le: telek, dràga òra, több szàzezres tàska, ùj bùtor, szàmìtògèp, telefon...

Nekem hànyingerem van ettől! Nem akarom a fèrjem csalàdjàt! Nem akarom megajàndèkozgatni őket! A fèrjem is tudja, hogy szàmìtò dögök, mègis örül, hogy "visszakapta" a csalàdjàt... Ilyenkor mi a helyes viselkedès? Tegyek ùgy, mintha elhinnèm, hogy nem csak a pènzünk kell(lene) nekik? Nyeljem le az elmùlt hàrom èvet, amikor sehol sem voltak? Ti mit tennètek ilyen helyzetben?


2010. ápr. 23. 14:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Nem dobnám ki (el) őket, de nem is kapnának tőlem semmit, ami pénz, vagy pénzért megvehető. Egy kis beszélgetés, vagy teázás, vagy ücsörgés a kertben, az max. És ha ezután is "kitartanak", akkor gyanakodnék, hogy talán nem is olyan rossz emberek, nem a pénz miatt kerültek elő.
2010. ápr. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Megtartanám az udvarias három lépést, de semmiféle ajándékozást nem tennék. Csak kölcsönösségi alapon tartanám a rokonságot, minden lehúzás-gyanús eset elől kitérnék.
2010. ápr. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%
Elviselném,mert a férjem örül, DE biztos hogy nem adnék nekik még 10 forintot sem. Megérdemlik? Ők hol voltak mikor ti voltatok sz.arban? Sehol. Akkor most ti is csináljátok ezt, nem érdemlik meg.
2010. ápr. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Elég egyértelmű, hogy a pénzetekre mennek... számító egy banda!

Én biztos nem foglalkoznék velük, hadd mondják csak, hogy megszaladt nektek és már szóba sem álltok velük!

Akkor hol voltatok, amikor minden kis segítség jól jött volna nektek?

Elhiszem, hogy a férjed örül a családjának, viszont ha évekig megvolt nélkülük, értesd meg vele, hogy az akkor sem állapot, hogy a keservesen megkeresett pénzeteket odaosztogatjátok nekik.

Teljesen igazad van, ha ellenszenvvel viseltetsz irántuk, szerintem.

2010. ápr. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
100%
Szerintem ajándékot semmiképpen nem adjatok annak, akinek anélkül nem adtatok volna, hogy kéri. Talán segít, ha megtapasztalják, milyen a f*sz másik oldalán állni. De ezt a férjednek valahogy óvatosan mondd el, nehogy megharagudjon. Esetleg fektessétek be a pénzt, akkor nem lesz a rokonságnak szétszórni való.
2010. ápr. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
A helyzet egyértelmű. Valahogy nyisd fel a férjed szemét. Nem kell megszakítani a kapcsolatot a családdal, csak megmondani nekik, hogy abba kell hagyni az ajándékozgatást, ti csak egy virágcsokrot, üveg italt szeretnétek kapni és adni is, hiszen a család úgysem a pénzről szól. Mondd el a férjednek, hogy így tegyétek őket próbára, mert ha tényleg szeretnek titeket (ami valószínű, hogy nem igaz), ez nem fogja érdekelni őket. 99%, hogy egy ilyen lépésre úgy eltűnnek, mintha ott sem lettek volna :D és te is jól jössz ki az egészből. A vállalkozás egyébként ingatag dolog, egyszer fenn, egyszer lenn, szóval nem ártana, ha félretennétek a szűkösebb időkre... és hosszú távon akkor lehetsz sikeres, ha a megszerzett pénzt visszaforgatod, és bővítesz, nem akkor ha elajándékozgatod. Amúgy 1 valamit nem értek: honnan tudja a család, hogy nektek hogy megy a vállalkozás? Ezt most nem kioktatásnak akarom szánni, de szerintem tök alapdolog, hogy a pénzügyeitekről rajtatok kívül ne tudjon senki... pont az ilyen dolgok miatt.
2010. ápr. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Bárcsak át tudnám érezni, milyenek a gazdagok gondjai...

De mivel nem tudom, így csak találgatni tudok.

Légy belátással párod iránt, mégiscsak a családja, neki most nehezebb lehet, mint neked. Ne támadd őket, mert azzal megbánthatod a férjed.

DE!!! Szerintem állapodjatok meg férjeddel, hogy senkinek nem adtok semmit, egy árva buznyákot sem, még egy falinaptárat sem, nehogy telket, aztán meglátjátok hányan maradnak a rokonságból, akik így is hajlandóak barátkozni.

Ne hagyjátok magatokat!

2010. ápr. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Én távol tartanám magam tőlük mert a kéréseikből is látszik, hogy tényleg a pénzszagra jönnek.Ha kajára meg számlára kérnének az talán még elmegy de olyan dolgokat akarnak ami nem létszükséglet.Ha nem voltatok nekik jók szegényen,akkor gazdagon se kelljetek.Én biztos nem adnék senkinek bárhogy sírna.Természetesen Ti lesztek a feketebárányok ha nem adtok,de szerintem ne foglalkozzatok senkivel.

További sok sikert a vállalkozáshoz.

2010. ápr. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

14.49: nehèz lett volna titokban tartani, mert az eddigi 6(!) nègyzetmèteres albèrletünket felcserèltük egy belvàrosi lakòparkra... meg hàt a bùtorok, a ruhàink...


Köszönöm mindenkinek a hozzàszòlàst, fontos, mert tènyleg nem tudom kezelni ezt a helyzetet.

2010. ápr. 23. 14:59
 10/17 anonim ***** válasza:
84%
Osztozom a hányingeredben. És nem tudom, mit tennék a helyedben. Ezek az emberek, akik szegény korotokban megtagadtak, most fejőstehénnek akarnak használni. Ez család? Férjed az ő visszakapásuknak örül? Az ő fejében kellene rendet tenni.
2010. ápr. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!